Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még olyan, akinek a...

Van még olyan, akinek a család teljesen meghatározza az életét és negatív irányba befolyásolja?

Figyelt kérdés

Például hiába beszélek meg bármilyen programot bárkivel akkor rendszeresen rászerveznek, ráadásul én vagyok a hibás. A barátok, párjelöltek ezáltal már teljesen lekoptak. A szabadidőm nagy része arra megy rá, hogy vagy házimunkát végzek, vagy gyerekeket pesztrálok. Visszafelé ez nem nagyon működik, szóval ha nekem segítségre van szükségem, oldjam meg egyedül... Már teljesen elegem van ebből a helyzetből.. Más is van így vagy hogy előzitek ezt meg?

21/L



2013. aug. 4. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Túlzól.
2013. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

21 évesen én már nem a családommal tervezett közös programokon vettem részt. Persze voltak közös programok, de ha nekem volt egy saját tervezett program, akkor nem igazán érdekelt hogy a szülők is terveztek valamit. Csinálják de nélkülem..

Amúgy 21 évesen ha ennyire eleged van ebből, miért nem költözöl el, és éled a saját életedet??

2013. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonló helyzetben vagyok.

Nagyon kevés saját programom van, családi annál több. Úgy tudom kivédeni a rászervezést, hogy előre szólok mindig, ha tudom, hogy mikor hova megyek.

Mindenhova együtt megy az egész család, ha pl. anyukám banki ügyeket intéz, el kell kísérnem a bátyámmal együtt. Ha nem tesszük, kifakad, hogy még ennyit sem tudunk megtenni érte.

Naponta járunk a nagyszüleimhez, ami alól ugyancsak nem tudok kibújni.

A megoldás szerintem az önállósodás. Dolgozom egyetem mellett, hogy el tudjak költözni albérletbe.

Te is próbálj saját lábra állni.


21/L

2013. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Nincs ilyen, mert csírájában eltapostam az ehhez hasonló törekvéseket, amint tudtam, elköltöztem otthonról, és a magam ura vagyok azóta is, nincs befolyásuk.
2013. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem túlzok kedves első de biztos jobban tudod az én életemet :)

igen én is úgy vagyok h.dolgozom egyetem mellett és amint tudok elköltözök innen.. Csak még ez is időbe telik. Irigylek mindenkit aki már tudott önállósodni.. :) a szüleim elváltak, szóval a "csinálják nélkülem" annyiból nem működik h.akkor egyedül hagyom és megy a harakiri. A közös program meg úgy működik, hogy vendégségbe idejönnek kisggyerekekkel és a főzéstől elkezdve a "disznóól" összetakarításán keresztül a gyerekpelenkázásig minden van. Ha ebből kihúzom magam, akkor pedig jön a sértődés, hogy nem segítek. Viszont 1-1 ilyen nap reggeltől estig húzódik el, szóval esélyem sincs más programot csinálni.

2013. aug. 4. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy ötlet: jelölj ki határokat, és állíts fel szabályokat, amiket tartass is be.

Engem annó útáltak ezért (még jobban, mint egyébként) sok konfliktusom volt belőle, nem volt könnyű.

Vagy lehetsz ravasz, ha neked úgy megy.


Azóta persze elköltöztem otthonról messzire, nehezen tudnának rámtelepedni, és ez így is fog maradni, ha rajtam múlik.

2013. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen, amennyiben betartatod a szabályaidat, ami nekik nem tetszik, csak természetes, hogy jön a zsarolás, és mindenféle érzelmi ráhatás. Arra spekulál ugyanis, hogy ha eléri, hogy eléggé rosszul érezd magad, mégiscsak ő irányíthat majd téged. Tehát, ő "nyer". Ez amúgy valami beteg dolog szerintem. Sok családban így kínozzák egymást az emberek, de vannak szerencsére normálisabbak is.
2013. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

El sem tudom képzelni valahol hogyan működik egy normális család... :( irigylem az olyan embereket.

Szerintem ravaszkodok inkább mert a nyílt "konfliktusokban" csak én maradhatok alul... (a konfliktus általá

ban úgy néz ki, hogy ordít velem, én meg hallgatom mert ha visszaszólok még rosszabb). Amint lehet pedig elmegyek messzire innen. Szeretnék kint melózni külföldön.

2013. aug. 6. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!