Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nyernél egy nagyobb összege...

Ha nyernél egy nagyobb összeget - pl. lottón -, milyen hatással lenne rád, s a családodra? Pozitív, vagy negatív hatása lenne a nyereménynek? Mennyire változna meg az életed, életetek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 18:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Csak nem tiéd a hatos lottó? Ha igen, akkor én küldenék az első válaszolónak 50 millió forintot :D
2013. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Pozitív értelemben hatna rám és családomra!

Rögtön rendezném a jelzáloghitelemet, ami miatt most eléggé nehéz a megélhetésünk, illetve jótékony célra is adományoznék belôle!

2013. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
ki8 az akinek elöször az jut eszébe hogy a francba hogy megnyertem?? nyilván pozitiv...a negativitása késöbb jöhet, sokat olvastam rola. de alapjáratban kihuzná a szarból a rászorulo embert.
2013. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Elmennék a pcsaba ebbol az orszagbol, valami tengerhez közeli házat vennék, építenék bele jó nagy medencét, lehet létrehoznék egy alapítványt a szerencsétlenül járt embereknek, stb:) élvezném az életet..
2013. aug. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Én tuti hogy csinálnék egy vállalkozást, plusz vennék néhány lakást, házat, felújítanám és tovább adnám vagy kiadnám bérlőknek. A családom számára vennék egy társasházat amit teljesen felújítanék, kibővíteném, és mindenkinek lenne külön lakása, szülők, nagyszülők, anyósék, tesómék, plusz magamnak. Meg megvenném a mögötte lévő hatalmas telket udvarnak, medencével mindennel együtt, szépen kialakítanám.

Az biztos hogy ha egy lottót nyernék vagy hozzájutnék durván 1 milliárdhoz akkor kb ilyenbe gondolkodnék.

2013. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Csak annál sül el a dolog negatívan, aki ostobán elherdálja, de ahhoz már nagyon hülyének, vagy naívnak, nemtörődömnek kell lenni...

Én a megnyert milliókból megvenném mindazt, amire vágyunk és amit fenn is tudunk tartani.Külföldön is vennék ingatlant.Sőt, azt hiszem, egy részét több ingatlanba fektetném, amiket jól pénzért lehetne kiadni, de ha kedvem szottyan én is lakhatnám.Külföldön is vennék házat.Meg csinálnék egy vállalkozást, szintén olyat, ami nem köt helyhez feltétlenül.stb...Na és persze gondoskodnék arról is, hogy maradjon mit kamatoztatni.Létesítenék ezen kívül egy állatmenhelyet, mert legszívesebben minden kis árvát befogadnék.

2013. aug. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok. Azért, hogy legyen normális válaszom is:


Pont a napokban volt egy érdekes cikk valamelyik hírportálon korábbi - nem magyar - lottónyertesekről. Néhány kivétel esetében az összes nyertes néhány éven belül elherdálta az összes vagyont és szegényebb lett, mint volt. Volt aki hajléktalanként végezte.


Én nem vagyok benne biztos, hogy annyira jó dolog lehet ekkora összeget nyerni. Persze, elsőre jó dolognak tűnik, hogy megszűnnek az anyagi gondok, de később ez a helyzet megfordulhat. A család, a rokonok és ismerősök kapzsisága sokszor nem ismer határt. Volt olyan lottónyertes, aki e miatt lett öngyilkos. Mindenki mondja, hogy a pénz egy részét befektetné. Viszont a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mibe. Lehet, hogy olyan üzletbe fektetne bele, ami hamar csődöt jelentene. Ha pedig "szakemberek" segítségét kéred, akkor könnyen előfordulhat, hogy átvágnak. Van aki a bankban tartaná, hogy megéljen a kamataiból élete végéig. Őszintén, akinek ekkora összeg van a bankszámláin, az meg tudja állni, hogy ne vegyen meg ezt-azt? Na ugye, hogy nem.


Nekem ekkora összeg inkább átok lenne, mint áldás. Nekem az első válaszomban kért 50 millió forint bőven elegendő lenne arra, hogy sínre tegyem a saját és a családom életét anélkül, hogy fel kellene adni az eddigi életemet, illetve tartanom kellene a kapzsi emberektől.

2013. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

[link]



Én személy szerint a régen oly nagyon utált tanáromnak küldenék annyi pénzt ,hogy vehessen magának egy szép lakást utána magamnak egy rendes használt autót, rendbe hozatnám a házat amiben élünk majd elmennék télen 2 hétre egy meleg helyre ,hogy kipróbáljam milyen érzés nagykabátban felszállni majd 30 fokban leszállni.

A maradék pénzt itthon tartanám a házunkban különböző pénznemben.

Sajnos nem bízok sem az államban sem a bankban. A bank lenyúl az állam becsődöl és volt nyeremény nincs nyeremény.

Továbbra is ott dolgoznék ahol most, igyekeznék eltitkolni a pénzem.

2013. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%
En sirva fakadnék. Nem elég hogy annyi gondom van most még azzal is vacakolni kellene hogy mit csináljak azzal a rengeteg pénzel.
2013. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Az összes rokonom, - főleg akik rám sem bagóznak egyébként -, megtalálna.
2013. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!