Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vaskalapos szülőkkel mit...

Vaskalapos szülőkkel mit lehet kezdeni, ha nem akarják elfogadni, hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy a szüleim pedig (főleg anyukám) a legapróbb dologtól kezdve a fontos kérdésekig mindenbe beleszólnak. Nem úgy, hogy elmondják a véleményüket, és vagy megfogadom, vagy nem, hanem konkrétan megmondják mit csináljak. Sokszor próbáltam véget vetni ennek, de nem sikerült, így 21 évesen egy önálló döntést nem tudtam még meghozni.

A legnagyobb gond, hogy anno az egyetemválasztásba is elég durván beleütötték az orrukat, nem engedtek oda, ahova én akartam menni, de nem nyugodtam bele, ezért most titokban jelentkeztem és felvettek. Itthon még nem tudják, fogalmam sincs hogy fogom elmondani. Többször próbáltam már munkát vállalni és elköltözni, de ilyen-olyan módszerekkel mindig megakadályoztak. Pl elköltözéskor válással ill. öngyilkossággal fenyegettek. Valószínű, hogy ilyen típusú zsarolások most is lesznek, viszont ezt az alkalmat nem akarom elszalasztani, hogy végre azt csinálhassak amit én akarok, nyugodt körülmények között.

Rokonokra nem igazán számíthatok, a barátaim eddig támogattak, de az idő előrehaladtával szinte már mind próbál lebeszélni az elköltözésről, a szüleimre hivatkozva. Szóval nagyjából már senkire sem számíthatok.

Az lenne a kérdésem, hogy mit lehet kezdeni ilyen akaratos szülőkkel? Ha megtudják hogy jelentkeztem és elmegyek, reális esély van rá, hogy kidobnak és nem kíváncsiak rám többé...


2013. aug. 7. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezért kidobnak, akkor kapjákbe! Öngyilkossággal fenyegetni? Mond nekik, hogy rád nem hat az érzelmi zsarolás, és ha el akarnak téged veszíteni, akkor elég jó úton járnak! Koleszba jelentkeztél?
2013. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Lelépni. Nem fognak megváltozni, amíg otthon laksz mindenbe bele fognak szólni. Azt hiszik az ilyenek, hogy amit ők jónak gondolnak, az az egyetlen helyes döntés, te meg hülye vagy ha ellenkezel... Az enyémek is hasonlóak sajnos. Egy önálló döntést nem hozhatok meg, mert akkor jönnek a hülye szövegeikkel, hogy "Az élet nem így működik." és hasonlók. Ezek a zsarolások nevetségesek, nem lesznek úgysem öngyilkosok, az ilyesmivel ne is törődj... A barátaid sem normálisak, ha azt mondják maradj otthon.
2013. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nagy levegőt venni és lépni. És az elején minden munkát elvállalni, mellette minimál színvonalon élni, legalább néhány százezres tartalékot felhalmozni. Merthogy ha gáz van, segítséget kérni tőlük nem igazán lehet, emelt fővel meg egyáltalán nem.
2013. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez elég durva. Főleg az öngyilkossággal fenyegetés. Ne hagyd magad zsarolni. Én ameddig lehet titkolnám a másik sulit, csak magadnak okoznál többletproblémát, ha elmondod. Változni úgysem fognak, ha eddig nem tették. Nem osztanám meg velük a terveimet, rájuk hagynám amit mondanak, de titokban készülnék a költözésre. Pl. keresgetnék lakótársat, kiadó szobát, diákmunkát...stb. Egy kicsit kétszínű így a dolog, de ha nem megy másként...

Nem is értem, hogy lehet ilyen egy szülő. Mi lehet az oka, hogy ennyire rádtelepedtek?

2013. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Én elvégeztem az általuk preferált egyetemet, majd utána beiratkoztam egy olyan szakközépiskolába (szakképzésre), amire egész életemben vágytam. Köze nincs az eredeti szakmámhoz, nem is a "legyen ön is milliomos" játék, de egyetlen percét sem bántam meg, imádtam!


Ha van már egy diplomád, el tudod tartani magad (én végig dolgoztam 8 órában), ezzel nem zsarolhatnak. Idővel pedig az ilyen típusú szülők rájönnek, hogy ők veszítenek többet, és visszakoznak. Nem lesznek öngyilkosok.

A válásra meg mondhatod, hogy hagyjanak ki a párkapcsolati problémájukból, mert arról te igazán nem tehetsz.


De nekem az a tapasztalatom, hogy nem mindegy, hogy 18 éves vagy, vagy 21. Tényleg ne szalaszd el a lehetőséget! :)

2013. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanebben a cipőben járok. Az életem minden egyes rohadt lépésébe beleszóltak. Egy szénaszálat nem tehettem soha keresztbe anélkül, hogy ne pofáztak volna abba bele, hogy mikor és hogyan csináljam.


Végigszenvedtem 12 évet olyan iskolákban, ahová gyűlöltem járni,. Úgy voltak velem, hogy mivel rosszak az eredményeim, csak legyen az érettségi meg és majd valami szakmát tanulok. Arra nem jöttek volna még véletlenül sem rá, hogy a szar iskolák vagy kényszerítgetések miatt lett volna rossz eredményem.....


Lényeg a lényeg, túl jó lett az érettségim, amit már nagyon bánok. Kitalálták, hogy menjek egyetemre és nem sok választásom volt. Építőipart választottam, úgyhogy kitalálták, hogy menjek, végezzek el egy szakirányú technikusit. Elvesztegettem két kib***zott évet és elvégeztem.


Utána jött az egyetem választás. Építészmérnöknek akartam menni, de nem vetettem el az építőt sem. Erre kikeltek magukból, hogy miért nem az osztatlanra építész szakra jelentkezem elsőként és miért abba a városba, ahova... Ráadásul az, hogy bejelöltem az építőmérnök szakot vérig sértette őket. Faterom kikelve magából azt kérte számon, hogy miért akarok KAZÁNKOVÁCS?! lenni?


Végül felvettek, és még mindig oda járok. Itt vagyok 25 évesen, most fogok jövőre végezni, viszont mielőtt ide kerültem volna, már akkor volt egy szorongásos depressziós betegségem. Ez a betegség az utóbbi 5 évben hol mélyült, hol javult -köszönhetően a kezeléseknek, amíg volt rá pénzem-, de inkább stagnált. Természetesen pénzügyileg nem tudtak támogatni, így végig diákhitelből és ösztöndíjból, meg némi diákmunkás pénzből éldegéltem.


Mivel közeleg a vége, szóba került a mesterképzés... Én mondtam, hogy diákhitel nincs, pénz nincs, úgyhogy mesterképzés sem lesz. Erre mindketten kiakadtak és leordították a fejemet. Meg hogy csak egy csicska akarok lenni életem végéig? Meg hogy az xy is csak a BSC-t végezte el és őt is csak ugráltatják és hurr durr.


Ez a nyár, így is borzasztó volt. Elhagyott a barátnőm, itthon vagyok egyedül az Isten háta mögött és elkezdett megint romlani az állapotom. Nyugtatókon élek így is és úgy érzem, hogy elég volt. Én nem az a típus voltam, aki fenyegetett volna bárkit is azzal, hogy öngyilkos lesz, vagy magában tesz kárt. De azt hiszem, hogy most van vége.... Nem bírom tovább. Szerintem nem sokára véget vetek ennek, mivel kiutat nem találok ebből.


Félreértés ne essék, nem siránkozni akartam és elnézést a kérdezőtől, hogy kicsit kisajátítottam a kérdését, de amint megláttam ezt a kérdést kifakadtam és le akartam ezeket a dolgokat írni. Nem értem egyszerűen ezeket a szülőket... Nem veszik észre, hogy lelki ronccsá teszik a gyerekeiket? Miért csinálják ezt?


és akkor belegondolok, hogy már a fogantatásom is és az, hogy nem haltam meg születésemkor puszta szerencse volt.... K**va sok értelme volt a szerencsének, ha egy ilyen szar életet kellett leélnem.... és ilyenkor sajnálom, hogy nekem nem lehet akkora életerőm, mint nektek, akik felvettétek a kesztyűt a szülői uralom ellen.

2013. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg költözz el vagy lépj le!
2013. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű érzelmi zsarolás. Addig fogják csinálni, amíg látják rajtad, hogy használ. Utána már nem fogják, mert tudják, nincs hatalmuk.
2013. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!