Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is ennyire tart a kisbabák...

Más is ennyire tart a kisbabáktól vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

Megyek nem sokára keresztelőre és én leszek a keresztanya, őszintén szólva annyira nem repestem az örömtől.


Szeretem a babákat, főleg mikor mikor még nem érték el az 1 éves kort, akkor a legaranyosabbak. De nem tudom mit kell velük csinálni. Anyám állandóan mosolyog és köszönget neki, hogy "hát sziaaa" Apám meg kérdezgeti tőle, hogy "nah mivaaan?" Ennek mi értelme van, úgysem tud rá válaszolni. Én csak mosolyogni szoktam rá meg simogatni, persze tudom, hogy kell a gyerekhez beszélni, mert megérti, de én h*lyének érezném magam a folyamatos köszöngetéstől.


A másik meg a sírás. Félek, hogy majd a keresztelőn elkezd sírni a kezemben, mi a f***t kell ilyenkor csinálni?


Néha úgy érzem egyáltalán nem értek az ilyen pici babákhoz, félek, hogy elejtem őket. Meg ha csak rám néz és nem vagyok neki szimpatikus, elsírja magát.


19L. Más is van így ezzel?


2013. aug. 8. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek el van látva, evett, aludt és tisztába lett téve a keresztelő előtt, akkor csak egy dolog miatt fog sírni, azért, mert idegeskedsz és átragad rád. Ott lesz az anyja is, ha nagyon bömböl, majd ő megnyugtatja. Egy kisbabának bármit lehet mondani, ha pl. kislány, lehet dicsérni, milyen csinos, mennyire szép, milyen aranyos, stb. A gyerek a beszélő környezettől fog elkezdeni beszélni, ezért a vigyorgás nem segít neki, nyugodtan lehet bombázni hülyeségekkel, ami eszedbe jut. Az, hogy tartasz ettől, normális, gondolom még nem nagyon vigyáztál gyerekre, az ismeretlentől meg mindenki fél, de majd belejössz.
2013. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*átragad rá - a gyerekre :)
2013. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
El kezd sírni,eldobod mint a kibiztosított gránátot.
2013. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát keresztelőn általában sírnak a babák, max egy kicsit elkezded csitítgatni :)
2013. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat "hallottam" (olvastam) volna, ugyanígy vagyok a kicsikkel!

Egyszerűen nem tudok velük mit kezdeni! Nagy örömmel töltenek el, csak bámulom a csodás kis arcukat, az új kis élet szunnyadását - de hogy idiótaságokat kérdezgessek tőle? Minek? Csak kicsi, de nem hülye!

Pedig elviekben csak kisebbekkel voltam körbevéve gyerekkoromban: egy öcsém és két unokaöcsém van - de az egész pici babakorukra akkor sem emlékszem, legalábbis nem ugyanezzel a felnőtt fejjel, mint akkor.

Múltkor is barátnőztünk hármasban, egyikünknek van csak kislánya, hozta is magával. Én egyszerűen nem tudtam a helyzettel mit kezdeni, bár nagyon örültem a társaságának! Annyi, hogy vettem neki ropit a kávézóban, hogy ellegyen :D Másik barátnőm pedig azért el tudott lenni még olyan témával is, hogy: Jéé, micsoda pónid van? Milyen színű, hogy hívják stb.? (Nekem ez eszembe nem jutott, ill. felnőtt fejjel mi értelme annak, hogy lila egy póni :) )


Ezzel okosat nem sikerült kimakognom, de talán annyi lesz a titka a további kapcsolatotoknak, hogy próbáld keresni a társaságát, részt venni az életében, a mindennapjaiban. Hidd el, később, mikor egyre érdeklődőbb lesz, több mindent "lehet vele kezdeni": tanítani, sétálni, játszani vele, kisebb programokat szervezni és akkor majd belopja magát a szívedbe. Addig pedig bízd csak rá a szüleire, hisz egyelőre ők az egyetlen támasza - gondolok itt az etetés-tisztázás-altatás körforgásra.

2013. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!