Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim simán megengednek a húgomnak olyan dolgokat, amiről nálam hallani sem akartak?

Figyelt kérdés
Legutóbbi eset: Nálam hallani sem akartak arról, h a pasim 19 évesen nálunk aludjon. Mostani párommal is ellenezték az összeköltözést esküvő előtt, pedig már 4 éve együtt voltunk és 23 évesek. Húgom 16 éves kora óta a pasijaival aludhat, most, 20 évesen pedig 8 hónap után összeköltözött a pasijával és a szülők még támogatták is ebben. 6 év van közöttünk a húgommal.
2009. okt. 27. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Melletted hozzászoktak a szülők az ilyen dolgokhoz. Mivel te voltál az első gyermekük (gondolom) idő kellett nekik a gondolathoz hozzászokni.
2009. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitapostad az utat... Bosszantó, de ez van, én is "taposó" voltam...
2009. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én nem laktam együtt a pasimmal, ilyen szempontból nem taposhattam ki az utat :S Olyan fura, h ma 1000-rel bizonygatják az ellenkezőjét annak, amit 6 évvel ezelőtt mondtak.
2009. okt. 27. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez minden csaladban igy van!
2009. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ez nem kellene, hogy minden családban így legyen...amit az egyiknek nem szabad, azt lehet a másiknak?? Szerintem ez így nem okés. Már csak az ember önértékelése miatt se...
2009. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A "kitapostad az utat" kifejezés azt jelenti, hogy te már megharcoltál velük sok mindenben, nálad még ők is tanulták a szülő szerepet, ezért féltésből inkább tiltottak. A húgodnál már tudták mire számíthatnak és ezért engedékenyebbek is... Igazságtalan, de így van:)
2009. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy őt megbízhatóbbnak tartják, mint téged. Nálunk is ez van az nővéremmel, csak itt én vagyok akivel "kivételeznek", mert én jó tanuló vagyok, mindig hazaérek a megbeszélt időpontra, a nővérem meg régebben állandóan vetített, hazudozott és nem is tanul rendesen, mára már őszintébb lett, de a szüleink bizalmát már eljátszotta.
2009. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: jó tipp volt, de nem talált :S Én sose hazudtam nekik komoly dolgokban, sose jártam discoba/bulizni, nem festettem magam, jól tanultam, 16 évesen volt először pasim, stb. A húgom már 14 évesen pasizott, nem is tanult jól, nem öltözködik túl vaisszafogottan, mondjuk bulizni ő se jár(t). Valószínűleg tényleg csak arról lehet szó, h rossz sorrendben születtünk :( Köszi a válaszokat!
2009. okt. 27. 12:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem igazságos, de nálunk is így van. Amikor átcuccoltam félig albérletbe, azóta kezdenek rájönni, hogy mégis elkényeztették az öcsémet, nem kellett volna, és mégis rám számíthatnak jobban.
2009. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azóta, gondolom, változott a véleményük a nevelésről.
2009. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!