Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halotti tor kinek a tisztele...

A halotti tor kinek a tiszteletére van? A halott, vagy a hozzátartozók tiszteletére?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
A halottéra.
2013. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 11. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Talán is-is! Egyfelöl megemlékezés lenne hogy a halottról való emlékeket felidézzék, másfelöl a rég nem látott rokonok találkoznak! Harmadrészt, és tegye a szìvére a kezét, aki már közvetlenül átélt ilyet, a tor körüli elfoglaltságok, egy kicsit lefoglalják az embert, segíti múlni, túlélni napokat! Aztán ha a tornak is vége, jön az igazi gyász feldolgozása! Szóval jó a kérdés? Kiért is van?
2013. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek az előzővel, is-is, vagy talán nem is a "tiszteletről", hanem az emberi kapcsolatokról van szó. Megemlékezünk róla, elmeséljük, hogy miket csinált, lassan eljutunk a mulatságos történetekhez, és kicsit kinevetjük magunkból a fájdalmat. Szerintem a halotti tor igazi értelme, hogy a gyászolók ne maradjanak egyedül rögtön a temetés után, mert az szörnyű lenne.
2013. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi két választ is!

Azért kérdeztem meg mert én is a kettő közt vacilláltam és szerintem is mindkettőre igaz lehet maradjunk annyiban hogy elsősorban a halott tiszteletére tartják másodsorban meg a rokonok tiszteletére.

2013. aug. 12. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!