Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem bizarr ez?...

Csak szerintem bizarr ez? Halott lefényképezése a temetésen.

Figyelt kérdés

A héten temetik az egyik közeli hozzátartozómat és a férje megkérte,hogy fotózzuk le.


Közeli rokonom,akit én nem szeretnék megnézni.

De ha lesz róla fotó és én évek multán megtalálom a gépen?


Ez csak nekem bizarr? Ez szokás?


Ti mit szóltok hozzá?


Én úgy gondolom,hogy inkább azokat a képeket kellene nézegetni,amelyeken még élt és virult...


2013. ápr. 22. 20:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

Tudom, hogy több családnál divat fotózni a temetésen, de szerintem is szörnyű. Én nem engedném és nem is csinálnám. Elég perverz dolog utána nézegetni a képet, mert különben minek akarnak fotót róla!

De hát látod nem vagyunk egyformák.


Teljesen egyetértek veled.

2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Mikor a nagyimat temették,öt is lefényképezték.

Nekem is nagyon furcsa volt.Beleborzongtam,mikor a képet megláttam. :(

2013. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

hozzám is közelállt az elhunyt és nem szeretném,ha így élne az emlékeim között.

fényképen sem szeretném viszontlátni...nem ezt érdemli szerintem,hogy az iyen képeit nézegessük.

:S :S

2013. ápr. 22. 20:49
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

Ez szerintem is bizarr,én egyik szerettemről se szeretnék ilyen fotót látni...

Van egy elég rossz emlékem erről,egyszer gimis barátnőmnél nézegettünk családi fotókat és ott volr egy a halott papájáról a koporsóban..mai napig nem bírom kiverni a fejemből,pedig nem most volt....

2013. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
A párom fotós. Egyszer felhívták (nem ismerősök), hogy xy-n temetésén kellene fotózni. Kérdezték mennyi az órabére? stb. Én is megütköztem...
2013. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Én nem fotózkodnék, és élőben se szeretném látni, akármilyen közeli ismerős vagy rokon. Viszont régen népszerű szokás volt halottakkal fényképezkedni, amikor még órákat kellett tölteni egy helyben egy fotóhoz. Szépen felöltöztették a halottat, leültették vagy lefektették valahova, mintha aludna, köréültek/álltak és úgy fényképezkezdtek. És nagyon érdekes, hogy ezeken a képeken lehet látni, hogy az élőknek a körvonalai elmosódottak egy kicsit, mert ugye képtelenség olyan hosszú ideig teljesen mozdulatlanul lenni, a halottak viszont teljesen élesen látszanak.
2013. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem arról van szó,hogy halottal fényképezkedni....

Magát a halottat lefényképezni.

A nagyiról van anyunak is.Nekem nem kellene.Igaz a mama nagyon beteg volt.Az utolsó élö fotón sokkal rosszabbul néz ki... :(

Igen bizarr.Bár nem vagyunk egyformák.Ammondó vagyok azokat a fényképeket kell nézegetni amin jól érezzük magunkat!

2013. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%

Én Kárpátalján élek, ukrán nyelvű szakközépiskolába jártam még a 90-e években, egyszer az ukrán csoporttársaim a szünetben fényképeket nézegettek, amin az egyik lánynak a hozzátartozója volt nyitott koporsóban. Azt hittel az ilyesmi a pravoszláv vallásuaknál divat.


Egy néhány éve Munkácsra utaztam busszal. Belvárosban, az egyik forgalmas körforgalom előtt megállt a buszunk. A körforgalomban egy halottaskocsi állt, amiből egyenruhások (talán katonák) egy nyitott koporsót vettek ki, és rezesbanda kíséretében néhányszor körbevitték a megboldogultat a körforgalomban. Eléggé kellemetlen élmény volt számomra.

2013. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
Hát én nagyon nem venném jó néven....,szerencsére az én családomban ez sosem volt szokás senkinél.
2013. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Én tudok egy netes blogot, amit egy halálos beteg lány vezetett, utána pedig a testvére/szülei. A temetéséről készült fotók is fent vannak/voltak.... ( [link]
2013. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!