Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem 3 év alatt alkoholist...

A férjem 3 év alatt alkoholista lett teljesen,53 évesen hova merjek változtatni?

Figyelt kérdés

2010-ben kiderült, hogy férjemnek barátnője van. Igen sok viszontagságon mentünk keresztül, megbeszélni nem tudtunk semmit a történtekről, ha érintettem a dolgot soha nem végződött kellemesen, vagy megpukkadt, vagy hülyének állított be aki felfújja a "semmit" és egyszer annyira összevesztünk, hogy elment otthonról 3 napra. Attól a perctől kezdve ahogy vissza jött elkezdett inni. Mostanra alkoholista lett. Házasságunk 35 éve alatt végig lábtörlő voltam, szavam beleszólásom semmibe nem volt. Tartottam önvizsgálatot, tudom, nagyon sok dologban én is hibás vagyok, legfőképp abban, hogy túl alázatos voltam. Ez már megtörtént, változtatni a múlton nem tudok.

Nem tudom hány évem van még hátra, de így szenvedés a kapcsolatunk. Felszámolni magam mögött a múltat nincs bátorságom, bár nagyon jók a tanácsok, hogy lépni kell, de hányan tudják ezt megvalósítani és milyen eredménnyel, ki tudja!?

Van valaki köztetek aki szintén nem merte bevállalni a változást hozó döntést és mégis jobbá tudta tenni életét?


2013. aug. 14. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Persze, majd nehogy mar apjukot sajnaljuk, mikor felreqrt...

Lehet, h azert iszik, mert o is boldogtalan, akkor meg hagy menjen utjara, keresse a boldogulasat.

2013. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradsz, akkor a biztos rosszat választod, ha lépsz, akkor legalább esélyt adsz magadnak! Etikailag a második lenne a helyes! Minden változás nehéz, de ragaszkodni valamihez, ami ártalmas, nagy butaság! Sok szerencsét a továbbiakban!
2013. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2%

13kieg


Egy normális ember akinek társa van nem 3 évet vár, hanem az első negyedév után lép, és viszi a dokihoz.Vagy emeli a kalapját, ha látja, hogy a férje a másik nőhőz tartozik.

2013. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

És még annyi, pont a mai nap aprópója a kérdéskédnek, mivel láttam a képeit:


17 éve, én egy talpig felerősitett, felöltöztetett,magabiztossá, testileg-lelkileg erőssé és sikeressé tett férfit adtam át, te egy roncsot, szellemileg, testileg, agyilag leépült roncsot csináltál belőle. Ez a te sarad.

2013. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
*agyilag leépült, boldogtalan roncsot csináltál belőle
2013. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
15-18 te mégis miről beszélsz? eltévedtél? 35 éves házassághoz mit adtál 17 éve? Ha gyk-zol ne igyál.
2013. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%
19 Ha már vádolsz, akkor ne magadból indulj ki, főleg egy olyan személlyel szemben aki egy csepp alkoholt sem iszik.
2013. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
14%
jav.16 Akinek szántam megkapta.
2013. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

"19 Ha már vádolsz, akkor ne magadból indulj ki"

há' persze, tökrészeg vok - de nem érthető, amiket írsz- mintha nem ide szólna.... De lehet, hogy elég ha te érted. Jó éjt!

2013. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem észre, hogy te már eldöntötted, hogy szeretnél kilépni ebből a kapcsolatból, csak félsz a változástól. Ez teljesen természetes dolog, de próbáld meg könnyedén, játékosan elfogadni a jövődet. Kérd a barátaid és környezetet segítségét, határozd meg a célodat és haladj lépésről lépésre. SOHA NEM KÉSŐ!


Ja, és azokkal ne foglalkozz, akik azt mondják, hogy kötelességed kirángatni az ivászatból. Ő döntött úgy, hogy inni kezd, hát viselje következményeit.

2013. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!