Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim engedékenyebbek legyenek?

Figyelt kérdés
Azzal van gondom hogy a szüleim teljesen bizalmatlanok velem,nem engednek szórakozni még nappal se, nem aludhatok ott a barátnőimnél és folyton ordibálnak velem hogy tanuljak meg rakjak rendet a szobámba mert kupi van amikor nincs is az.Szóval egyszerűen azt érzem hogy jobb lenne ha nem ide születtem volna.Mit csináljak hogy ez megváltozzon és engedékenyebbek legyenek?
2009. okt. 28. 17:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó nem jól írta. dinitrogén-oxid, N2O, nevetõgáz
2009. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Csatlakozom az elöttem szólóhoz,beszélj velük.De ne felejt el valamit,ha nem bizonyítod be a szüleidnek hogy megbízhatnak benned,addíg így fognak a dolgokhoz hozzáálni.Nekem is hasonló korú fiam van,nálunk is így működött.
2009. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

én is iesi helyzetbe vagyok csak 15 évesen...modjuk néha elengednek esténként de az elég ritka

13..az még kevés várj ezzel még pár évet és engedékenyebbek lesznek. tudom h nehéz de ha elengednének este vhoha elzüllenél és nem lenne más számodra fontos csak a mászkálás..én ien vok:D

beszélj velük..h te minden kötelességedet megcsinálod cserébe engedjenek el néha szórakozni a barátaiddal. mond nekik azt hogyha vki szeret vkit az megbízik a másik döntéseiben. pár könycsepp:D:D

sok szerencsét;)

2009. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben.

Én is voltam 13 éves, és volt már 13 éves gyermekem 3x is.


Az a baj, hogy a füles bögrét Te a füle felőli oldal mellől látod, ők meg szemből, és azon vitatkoztok, hogy van-e füle vagy nincs.


Először is tudni kellene, hogy Te egyáltalán mit akarsz, mit szeretnél ennyi idősen. Fogalmazd meg magadnak szépen, pontosan.

Ezt követően először egy nyugodt este kérdezd meg tőlük, hogy miért szeretnek. Kérj mindegyiküktől 10 indokot erre a kérdésre, szépen egymás után. Hallgasd őket.

Utána próbálj meg nyugodtam rákérdezni, hogy a kéréseid, kívánságaid közül mit engednének meg, annak mi lenne a feltétele, és amit nem engednek meg, azt miért nem.

De egyet higgyél el: A kategórikus, indok nélküli szülői nemnek van sokszor a legtöbb értelme, csak Te még nem látod, érted, hogy miért.

A gyereknevelés nem demokrácia, és felejtsd el az ilyen jellegű agymosó amerikai " de megígérted-- " filmeket. Az élet nem ilyen. És ha a szüleid szeretnek, normális családban ők tudják a legjobban mi igen, mi nem. Te csak fogadd el 13 évesen.


Nálam ez bevált. Amikor elmondtam a gyerekeimnek, hogy miért szeretem őket, megértették a nem válaszaimat is. És most 25-20 és 15 évesen sokszor a nevetéstől fulldokolva anekdotáznak a régi tiltásaimról, aminek mindegyiknek megtalálták az értelmét. De boldog, egész emberként.

Sok sikert!

2009. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13 évesen te csodálkozol ha éjszaka nem mehetsz el????hoppá.13 évesen kb legkésőbb 8-ra kellett otthon lennem de csakis nyáron.

Azt hittem nem vgyok még ilyen öreg:D

21L

2009. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Beszélj velük, és örülj, hogy még csak ennyi problémád van.
2009. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Én nem arra gondoltam hogy este 11-ig fent lehessek a városban.Nem vagyok olyan.Csak hogy legalább napközben néha engedjenek el a barátnőimmel.

Köszi a tanácsokat!

2009. okt. 29. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!