Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy érhetném el, hogy a...

Hogy érhetném el, hogy a szüleim engedékenyebbek legyenek?

Figyelt kérdés
17 éves múltam, de úgy kezelnek sokszor, mint egy 15 éves kislányt. :\ Pedig nem vagyok egy balhés csaj, tök normális társasággal vagyok.Eddig mindig megbízhattak bennem, mindent meg tudok velük beszélni, ezt kivéve.Alig akarnak elengedni valahová.Ha pedig elengednek, akkor meg hívogatnak telefonon, sms-t küldenek egyfolytában.Hogy érhetném el, hogy jobban megbízzanak bennem? Vagy nem is tudom, hogy bizonyítsam be nekik, hogy tudok magamra vigyázni?
2011. aug. 14. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

IDŐVEL MINDEN KIALAKUL!... :-))

Légy türelmes, ha a szüleid azt tapasztalják, hogy nincs veled semmi probléma, akkor ritkulni fognak ezek a hívások és SMS-ek!...


Abban is megegyezhettek, hogy TE HÍVOD FEL ŐKET, mondjuk először óránként (aztán majd egy idő múlva javasold, hogy legyen 1,5 óra, utána meg 2 óra)...


Akkor mindenki megnyugszik, szüleid sem fognak izgulni!


Majd ha neked is lesz gyereked, meglátod milyen őrjítő, ha nem tudod mi van a csemetéddel, akár 10 éves, akár 20-30... :-((


Nagyon fontos, hogy mindig tartsd be, amiben megállapodtok, mert ha egyszer is csalódnak benned, akkor mindent kezdhetsz elölről...

2011. aug. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem benned nem bíznak a világban nem bíznak. Ez nem a te hibád higgy nekem. Azt is meg teheted hogy mondod nekik társaságban megyek egy kortyot se iszom viszek vizet de a barátaimmal leszek és viszek gáz sprét.
2011. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dettó ez a helyzet velem. Én is ennyi idős vagyok, minden stimmel. Igaz engem azért nem hívogatnak, csak akkor ha nem tudják, hogy hol vagyok. Most kezdenek pár hónapja lazábbak lenni. Én úgy kezdtem, hogy mindig megmondtam, hogy hova, kivel megyek, mikor jövök. És ezt be is tartottam. Sosem engedtek el bulizni, csak néhányszor voltam barátoknál ilyen "homeparty" szerűségben, akkoris legkéőbb 10re otthon kellett lennem. Sőt, anyu eljött elém gyalog... -.-

Aztán 1éve lett barátom. Vele is mindig csak fél 8ig engedtek el..

Aztán megismerték, rájöttek, hogy nem vagyok bulizós, piálós balhés csaj, és ő is vigyáz rám. Nyáron már sikerült azt elérni, hogy 1x (11hónap után, a btom 18.szülinapján..) "ottaludhattam". Ezt is úgy értük el, hogy beadtuk, hogy sokan leszünk, ünnepelünk, nem tudok majd hazajönni /kisfalu/ satöbbi.

Kész vicc. 100%ban meg tudlak érteni..


Szerintem először is tarts be mindent, amit mondanak. Érj haza időben, mondd el nekik hova mész, stb. Ne vitatkozz, ha nem engednek el. Ha nem lázadozol ilyenek miatt, akkor látják, hogy felnőttként lehet veled beszélni.


Nem vagy véletlenül egyke? Mert legtöbbször az *egyszempicilányom* szokták ennyire félteni.. /nálunk ez a helyzet/


17/L

2011. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!