Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 évvel ezelőtt elváltunk,...

26 évvel ezelőtt elváltunk, és a volt párom csak most kéri a vagyon megosztást, /lakásra/ akkor elköltözött, azóta nem költött a lakásra semmit, a gyerekeire sem, a cs. Pótlékon kívül. Kérdésem mennyivel jár neki kevesebb, mint a lakás értéke?

Figyelt kérdés

2013. aug. 17. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
26 év után lóf... jár neki...
2013. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon iformációszegény kérdés. Hány évesek a gyermekek? Kié volt a lakás? A cs. pótlékot nem ő fizette, hanem az állam. A járandóságát csökkentheted az esetleg elmaradt tartásdíjjal, és a lakásra költött, számlákkal igazolt felújítási költségekkel.
2013. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 26 év után már ez réges régen elévült.


Még az elbirtoklás is "csak" 15 év...


A magyar jogrendben az elbirtoklást a 2009. évi CXX. törvény A Polgári Törvénykönyvrõl 3. cím, I. fejezete szabályozza.[1]

Elbirtoklás útján megszerzi a dolog tulajdonjogát, aki a dolgot sajátjaként ingatlan esetében tizenöt, más dolog esetében pedig tíz éven át szakadatlanul birtokolja.


Szerintem kérdezz meg egy ügyvédet, de majdnem biztos vagyok benne, hogy az elsőnek van igaza... l***sz jár neki, nem vagyonmegosztás.

2013. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ami biztos:


a GYT nem fizetésének ehhez a világon semmi köze nincs.

2013. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
De akkor lehet csak elbirtokolni, ha a 25 év alatt soha nem jelent meg ott. Ha 10 évente egyszer megjelent már nem lehet, mert onnan újra indul a 10 év.
2013. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: Nem elbirtoklás, hanem elévülés. Két külön fogalom és két külön jogi katgória.


Kérdező: semennyi sem jár neki, nincs az a bíróság, aki megítélne neki egy petákot is. Menj el egy jó ügyvédhez, és mindjárt meglátod, hogy milyen egyszerű a dolog. :)

2013. aug. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Elévülni nem tud a tulajdoni jog, a lopás, bántalmazás tud elévülni.
2013. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy ez elbirtoklás, hanem azt, hogy "MÉG AZ IS CSAK 15 ÉV".


Tessék figyelmesen olvasni.

2013. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!