Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek saját lakásotok van,...

Nektek saját lakásotok van, vagy albérletben éltek?

Figyelt kérdés
Mi elég rossz helyzetben vagyunk.Anyukámmal élünk.Párom járja külföldet, hogy legyen egy kis tőke a hitelhez..Elég elkeserítő a helyzet, mert van egy kislányunk(4hónapos)és sajnos párom lemarad mindenről vele kapcsolatban:(.Nem akartunk várni a babával, igaz még fiatalok vagyunk, de így akartuk és terveztük. Nem kapnak a fiatalok semmi segítséget! Na, de nem akarok politizálni, Isten mentsen tőle.Csak kíváncsi vagyok másnak, hogy sikerült esetleg saját házat/lakást szerezni?Természetesen csak az válaszoljon aki akar és nem érzi sértőnek a kérdést.

2012. júl. 18. 13:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

igazad van, a fiataloknak kellene a segítség, mert otthonról nem mindenki kapja meg. tudom, h hülye szöveg ez, de akkor is mindig ez jut eszembe, h öregek ketten v egyedül!! élnek 2-4 szobás polgári lakásokban a belvárosban, és a családalapító fiatalok 25 nm-en a nyolcvanhatodik kerületben, és lehet,h még az sem saját.


nekünk saját van, 1 szobás, de csak azért mert a párom szülei anno eladták a házat, és a 2 gyerek kapott belőle 1-1 kislakást. oltári mázli!! a babánk 10 hónapos, mi 30 felettiek vagyunk, tehát nem jött korán a baba.

2012. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal lakunk együtt, mi ketten nem keresünk annyit a párommal hogy hitelt fizessünk, egy normális lakásra. Elég nagy a ház, külön szintünk van. Néha vannak összezördülések, de legalább nincs hitelünk. Manapság már az is luxus szerintem.
2012. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi albérletben lakunk,11 hónapos múlt a lányunk.Esélyünk sincs saját lakásra/házra.
2012. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 krisztina24 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk saját lakásunk van-sajnos csak hitelből tudtuk megoldani. 2009 decemberében vettük. Örülök hogy saját,de ez a fránya hitel nem kellett volna,de ez van :(

A baba most 3,5 hónapos; kicsit kihasználtuk hogy saját lakásban vagyunk kettecskén :-))))))

2012. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

30 évesek vagyunk, saját lakással (kevés hitellel), nagyvárosban. 24 éves korunkig egyetemre jártunk, aztán dolgoztunk. Sokat, nagyon-nagyon sokat. A férjem persze még most is:)

9 hónapos a Babánk.

Szerencsés helyzetben vagyunk, mert mindent meg tudunk Neki adni, amit szeretnénk.

Boldog babázást!

2012. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
2006-ban vettünk fel lakáshitelt, és építtetünk egy 50nm-es sorházi lakást. A 2 gyerekre vállalt szocpol volt az önerő. Nekünk 0 tőkénk volt. Mindketten dolgoztunk, így bevállaltunk mellé hitelre egy közép kategóriás autót is (frankos). Azóta van egy kislányunk, én itthon vagyok gyesen még vele, szeptembertől kezdi az ovit. Az én munkahelyem közben megszűnt, csak a férjem fizujából élünk, ami nem sok (nettó 90)+családi p. és gyes. Így most éppen hogy 0-án vagyunk hó végén, elég kemény most. Ha az autó nem frankos lenne, komolyan mondom nem is panaszkodnék. Szóval nekünk így lett lakásunk. De már csak 14 évig kell fizetni (hála a jó égnek forint alapú), és a miénk lesz! Ha megérem pezsgőt bontok, az biztos.
2012. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben lakunk jelenleg, 1 éves a gyermekünk.

Idén tervezünk hazaköltözni és saját lakást venni. Még nem tudjuk, hogy kertest vagy panelt.

Én 10 éves örököltem a nővéremmel összesen 35 milliót a nagymamánk után. Ebben benne van a ház, ami az övé volt és az ingóságok.

Én még kiskorú voltam, amikor örököltünk, ezért haszonélvező lett az apám és édesanyám.

Tavaly valami oknál fogva mindenáron el kellett adni a házat (10,5 millióért!). Az apánk kijelentette, hogy csak akkor kapjuk meg az örökséget (fele-fele arányba), ha lakás vásárlásra vagy felújításra kell.

Hogy őszinte legyek, esélyt se látok arra, hogy azt a pénzt valaha megkapjuk.. állítólag a végrendeletbe is az van beleírva, hogy 25 éves koromban kell megkapnunk. Idén leszek ennyi.

Hiába kértük el a végrendeletet, nem adja ide. Anyukám pedig már belefáradt ebbe az egészbe.

Undorító, hogy boldogulni szeretnénk, de nem hagyja az apánk. Szerintem még a sírba is magával viszi.. de legyen így jó neki. Meg is érdemli!

2012. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

3 éve vettünk lakást, akkor én 26 éves voltam, párom 28. Párom munkáltatóján keresztül, munkáltatói hitellel tudtuk megvenni. Ez azért volt jó, mert félig kamatmentes hitel, és nem növekszik a törlesztőrészlet.

Hát így sikerült. Őszintén...másképp nem nagyon ment volna, mert 10 milliónyi hitelt eszem ágában sem lett volna felvenni, ki tudja mekkora THM-mel, szüleink pedig nem tudtak volna ekkorát segíteni (amit nem is vártunk volna el).

Nehéz most egy fiatalnak, lakásra spórolni szinte lehetetlen, hiszen évtizedekig lehetne spórolni, már ha lenne miből és nem kellene kajára meg rezsire költeni.

Tudom sokan nem szeretnek együtt lakni a szülőkkel, én viszont épp ezt sajnálom. Jó lenne, ha lett volna rá hosszútávon lehetőségünk (egy ideig laktunk együtt és nálunk bevált). De sokaknak ez sincs, saját meg főleg nem, így marad az albérlet.

2012. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk van saját házunk, mert apu elég jómódú volt, és tudott segíteni. Ellenben, ha nem lett volna ez a segítség, biztos, hogy hitelből nem veszek lakást.

Az albérleti árak egyre mennek lefelé, nagyon nagy a kínálat. Egy családi ház törlesztőrészlete itt 100-150 e ft havonta. Ennek majdnem a feléből lehet már albérletet kapni, egész házat, gyönyörűt. És arra nem költesz, nem fáj a fejed miatta, ha valami tönkre megy. Ha meg kirúgnak az állásodból legalább oda költözöl, ahol kapsz másikat. Nagyon mondják, hogy a magyar munkaerő nem mobil, és pont azért, mert mindenkinek saját lakása van. Én most munkanélküli vagyok, és pont ezzel szembesülök, hogy röghöz vagyok kötve. Mikor tudnám eladni ezt a házat, hogy esetleg másik városba költözzek? Amíg nincs ott lakás, addig meg minek pályázzak?

Tudom, sokan úgy vannak vele, hogy mert az a sajátom. De ez csak egy illúzió! Nem a sajátod, hanem a banké. Előbb kipenderít, ha nem tudsz fizetni, mint egy főbérlő.

Én így látom, szóval nem sírnék, ha albérletben kéne élnem, az tuti. Mi családi házban lakunk, és ez egy pénznyelű. Nagyon frusztrál, hogy minden tönkremegy, és nem tudom megcsináltatni, mert nincs rá pénzem. Albérletben csak szólnék a főbérlőnek, ha meg nem csináltatja meg, keresek másikat, jobbat.

2012. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Hm... albérlet! nincs semmilyen hitelünk MÁR!!! Pont tegnap járt le a kocsi hitel! De megfogadtuk hogyha kell örökké albiban lakunk mert ami most volt a hitelekkel, biztosabb albérletbe lakni..... (elvenni a házat amit ugye magadénak éreztél mert lemaradtál 3 havi csekkel.... váááááá) Akkor inkább sose mondjam hogy az enyém, minek bele élni magam! Most pl. úgy költözünk egy kertes albérletbe hogy a tulaj megengedi a teljes átalakítást ami 400 E-re kóstál (új fürdő, új konyha, parketta stb...) És lelakhatjuk, szóval most másfél évig nem fizetünk albit mert előre kirendezzük! Úgy gondoljuk hogy ha ennyi jutott ennyi jutott, kicsit kiélvezzük! Hosszú távú bérleti szerződéssel ez lenne Magyarországon mindenkinek a legelőnyösebb... külföldön már rég ez a divat! Szia mindenki!
2012. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!