Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni több mint...

Ki lehet gyógyulni több mint 20 éves gyógyszeres kezeléses depresszióból, úgy, hogy a körülmények nem éppen vannak a segítségedre? (értem itt: munkanélküliség, állandó kudarcok) Valakinek sikerült? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyedül nem nagyon, gyógyszert kéne cserélni talán
2011. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 homo ludensz ***** válasza:
Attól függ hogy mit szedsz ilyen hosszú ideje és a fő kérdés hogy miért pont most jutottál erre az elhatározásra mikor mint írod is nem ideálisak a körülményeid.
2011. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a beteg,hanem az anyukám. Én nem hiszek ezekben a gyógyszerekben, szerintem csak tünetileg kezeli a dolgot és lélekben kell elhatározni,hogy meg akarok gyógyulni. Csak érdekelne,hogy van olyan,akinek sikerült?
2011. ápr. 13. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:

A depresszió, ha tényleg arról van szó akkor nem olyan, hogy összeszedem magam, meg elhatározom magam.

Vannak depressziós időszakjaim, olyankor a semmi érzése van vagy nem is tudom, olyankor minden más. Nem tudom elmondani, de szerintem egy epilepsziás se tudja pontosan átadni a betegségét.


A depresszió nem gyengeség, meg lustaság hanem egy lebénító betegség.


Még nem voltál olyanban, ne is legyél, így nem tudod. Sokan keverik avval amikor kimerültek nagyon vagy nagyon rossz dolgok történtek és lehangoltak.Bárcsak annyi lenne..

2011. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az ssri meg ezek nem tünetileg hatnak, a nyugtatók hatnak úgy meg a szorongásoldók, de azok nem antidepik
2011. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó értem. Én nem vagyok depressziós, de anyukám igen. Akkor mégis hogy lehet ebből kigyógyulni? Lehetséges ez 20 év után?
2011. ápr. 14. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó pszichiáter, kevés gyógyszerrel kiegészítve! Egy jó orvos, aki mindig meghallgatja, ha baj van, akihez bármivel fordulhat, akihez teljesen őszinte tud lenni! A problémák kielemzése szakorvos segítségével!

Súlyos, szinte kilátástalan depresszióból jöttem ki, mostmár egész jól vagyok, ha nem is gyógyultam meg teljesen, normális életet tudok élni. (12 éve kezdődött nálam a betegség, 19 éves koromban.) Nem csak gyógyszerek kellenek, hanem a pszichoterápiára is szükség van! Egy jó pszichiáter, akivel együtt tud működni a beteg, csodákra képes.

2011. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsónak a választ! Reményt adtál:) Örülök,hogy Neked sikerült (nagyjából) meggyógyulnod!
2011. ápr. 15. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Örülök, hogy segítettem valamilyen szinten. Ha bármi kérdésed van, vagy tanácsot szeretnél kérni, írj privit nyugodtan.
2011. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!