Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokáig együtt járók vs. Hamar...

Sokáig együtt járók vs. Hamar eljegyzők?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek.Meddig jó együtt járni, sokáig vagy csak rövid ideig, jó e a házasság egyáltalán, vagy csak egy papírfecni, mi tesz jót egy kapcsolatnak? Szabad-e korán férjhez menni!megnősülni.Tapasztalatok az együtt járásról, lakásról és a házasságról. Szeretnék véleményeket kérni.
2009. okt. 28. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Rövid leszek.


Sokáig együttjárás, hogy alaposan megismerjük egymást. De a jegyesség hossza legyen mérsékelt, mondjuk max 1 év, hiszen akik eljegyzik egymást, azoknak a házasság a célja, nem évekig jegyben járni... :-)

2009. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk papírfecni, másoknak az élet szerves része.

Mindegyik pár maga dönti el, hogy mi is fontos a kapcsolatukban. Mindkét véleménynek van létjogosultsága, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Mi megbeszéltük, hogy nem akarunk házasodni. Egyszerűen nincs szükségünk rá, nem attól lesz jó a kapcsolatunk. Semmiféle anyagi vagy jogi megfontolás nem játszott ebben szerepet, egyszerűen így, ebben az állapotban tökéletes a szerelmünk, és minek változtassuk meg annak a természetét, ami már tökéletes?

De hogy a korai házasságra hozzak pozitív példát: a húgom 6 évig járt egy pasassal aki képtelen volt őt eljegyezni, komolytalan volt a kapcsolatuk. Végül szakítottak, a húgom összejött egy férfival, fél évre rá már megvolt a lagzi is. Ez volt 13 éve, ma boldogok 2 gyerekkel. Tudták mit akarnak, pedig alig telt el idő.

Van aki évek alatt sem érzi azt, hogy házasodnia kellene.

2009. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

szia!

mi nem szeretnénk házasodni, sem jegyben járni. már lassan egy éve együtt élünk, de nekünk nem a papír fontos, hanem hogy szeressük egymást, és sikerüljön a közös életünk :) valamint kisbabát is nagyon szeretnénk :)

2009. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyan eset(ek)ről is, akik jól meggondolták a dolgot,alaposan megismerkedtek egymással, és a 10 évre rá megkötött házasságukat a következő évben már le is zárták egy jó kis válással.
2009. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
nem ezen múlik.
2009. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. egy év járás után jegyeztük el egymást. Ez volt 2005-ben. Természetesen előbb-utóbb házasodni akarunk, de mindig volt valami fontosabb, amire költeni kellett, pl. lakás, egy jobb autó, most orvoshoz járunk... Mindig akad valami, amire szívesebben költünk, mint az esküvő. Ha lesz is, kis, csendes egybekelésünk lesz, a legszűkebb családdal. A barátokkal meg tartunk egy nagy kerti partyt. :D

Boldogok vagyunk így is, szeretjük egymást, ha nem lesz papír, hát nem lesz. Nem az tart össze minket. :)

2009. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi nem egész egy év járás után jegyeztük el egymást.És azért mert úgy éreztük igen ez nem korai mert nagyon szeretjük egymást és szeretnénk ha ezt a környezetünk is komolyan venné.Aztán össze is költöztünk.

NEm tudjuk mikor lesz esküvő.....talán két év:D

Minden esetre én imádok jegyben járni csodálatos dolog.Aki meg azt írja hogy egy évnél tovább nem lehet jegyben járni???MElyik törvényben van ez írva???Szerintem mindenki addig jár jegybe ameddig kedve van.Ugyanez igaz az eljegyzés előtti járásra is.

2009. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Rosszul olvasol.:-) Nem azt írtam, hogy nem lehet, hiszen tényleg nincs törvénybe fektetve.


Viszont talákoztam már menyasszonnyal, aki keserűen mondta nekem, hogy évekkel ezelőtt eljegyezték, a vőlegényének azonban esze ágában sincs elvenni őt. Akkor meg minek az eljegyzés, ha nincs mögötte házassági szándék?


A problémát abban látom, hogy sokak szerint az együttjárás arra való, hogy élvezzük egymást, ahogy csak tudjuk. Pedig az elsődleges célja és értelme nem ez lenne, hanem az, hogy megismerjük egymást alaposan, hogy kiderüljön: képes vagyok-e leélni a másikkal egy életet, egymáshoz illők vagyunk-e. Akinek az együttjárás nem foglalja magában az alapos megismerést, ott a házasság sem lesz sikeres. Így fordulhat elő 7 éves együttjárás után fél éves házasság, vagy fél éves együttjárás után 50 éves házasság. A megismerés mélysége számít igazán.


Nekünk ehhez másfél év kellett, utána fél évnyi jegyesség jött, majd házasság. A barátnőm szülei egy hétig jártak, mielőtt eljegyezték egymást (nem vicc!), és ma 35 éves, boldog házasok. Nekik annyi idő is elég volt, hogy felismerják a másikban az életre szóló társat.


Mondjuk ők a kivételek... A népesség 50%-nak mindegy, mennyi ideig járnak együtt, mindegy, hogy kipróbálják-e a szexet esküvő előtt, a vége mindenképpen válás.

2009. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja hát az más:DMi tudjuk hogy lesz esküvő:D
2009. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 hónap "járás" után volt az eljegyzésünk. 11 hóra az esküvőnk (ennek 8 éve).
2009. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!