Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyakönyvi kivonattal kapcsola...

Anyakönyvi kivonattal kapcsolatban SOS?

Figyelt kérdés

A sztorim a következő: személyi igazolványt akartam csináltatni, mert az előzőt elhagytam.Nem találtam az anyakönyvi kivonatom, ezért kikérettem, hogy legyen, mert kellett a személyihez.

A régi irataimon meg gyerekek iratain is mindkettő nevem szerepelt, pl: "Kiss Zsuzsanna Sára", de az új anyakönyvit amit leküldtek csak "Kiss Zsuzsanna" van...

Kérdésem, lehet ebből problémám akármikor?pl öröklésnél majd lehet problémája a gyerekeimnek? Nem szeretném újra csináltatni egyik iratomat sem, mert közben az új személyit is megcsinálták és azon jelenleg csak "Zsuzsanna" szerepel...Hova tűnt a "Sára"?


2013. aug. 18. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Probléma lehet, de nem megoldhatatlan, ahonnan az anyagkönyvi kivonatot kérted ki, annál a hivatalnál kellene helyesbítést kérni.


A nagyszüleim és testvérei közt volt gond, hogy az anyjuk neve nem ugyanaz volt.

Kevedés volt belőle, mert 2 idősebb testvérnek meg a magyarosítás előtti neve volt, a másik 3 nak pedig már a magyar. Hosszabb volt a procedúra, főleg, hogy amikor ez történt az adminisztráció nem úgy működött mint most, és sok adat elveszett, de szencsére meglettek.

Nálatok már nem okozna gondot, döntsd el, szetnéd-e a 2. Nevedet visszakapni vagy sem..

Én biztosan utánajárnék ki hibázott, szerintem fizetned sem kell érte, hiszen nem a te hibád...

Ráadásul tulajdonjogi problémák adődhatnak, vagy ha van jogosítványod, érettségid stb...

2013. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. aug. 18. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, helyesbíteni kell. Ezt a hatalmas baklövést helyre kell hozza, aki elkövette.

Ugyanis gondold csak végig: (a példád alapján)

a Kiss Zsuzsanna Sára vagy te.

az új anyakönyvi kivonat alapján te Kiss Zsuzsanna vagy. Ez a két név akár két személyt is takarhat, akár ugyanazon a napon is születhettek, sőt, extrém esetben akár az anyjuk neve is ugyanaz lehet. Azt gondolom, a félreértések elkerülése végett tisztázni kell a dolgot.

2013. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben ingyen csinálnak új személyit
2013. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, be fogok menni akkor a hivatalba mindenképpen és megérdeklődöm mit lehet ilyenkor tenni, igen én is így gondolkodtam, hogy akárhogy nézem ez 2 személy is lehet és amíg az egyik egyszer elhalálozik, a másik élni fog örökké...és gondom lesz belőle
2013. aug. 18. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!