Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnék az apámmal...

Hogyan javíthatnék az apámmal való kapcsolatomon?

Figyelt kérdés

Sajnos nem valami jó a kapcsolatunk. A legnagyobb gond talán az hogy a szüleim 6 éves koromban elváltak és elég keveset találkoztunk, ráadásul van egy élettársa akit, nem igazán tudok elfogadni és úgy érzem hogy valamilyen szinten közénk áll. Nem tudunk ketten elmenni sehova anélkül hogy ő ne lenne ott. Emiatt sajnos nagyon megromlott az apámmal a kapcsolatom. Nincs közös

témánk sem és beszélgetni sem tudunk csak esetleg felszínes dolgokról. Ezt már megbeszéltem vele is és az élettársával is, de sajnos nem jutottunk előrébb.


A válaszokat előre is köszönöm.


17/F


2009. okt. 28. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A problémád azonnal megoldódik amint megtanulod elfogadni apád új nőjét, ugyanis azzal hogy nem fogadod el a nőt azzal apád választását nem fogadod el és ezzel sérted a férfiúi büszkeségét!


Márpedig ő egy felnőtt férfi, te meg egy gyerek!

Neked kell idomulni...


Neki még lehet 100 gyereke, de neked csak egy apád lehet!


Úgyhogy amennyire muszáj, próbáld meg elfogadni ha akarsz még apádtól valamit is.

2009. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ő sincs valami jóba a nővel szóval itt kezdődik a dolog. De most inkább nem mennék bele, hogy miért mert elég hosszú történet.
2009. dec. 13. 17:32
 13/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, teljesen megértelek. A kulcs, hogy kettesben tudj lenni apukáddal. Ehhez semmi köze annak, hogy kedveled-e a nőt vagy nem. Igenis kell a kettesben töltött idő, mert ő se és te sem tudsz mindent elmondani és úgy elmondani, ahogy akarod, mert van egy külső személy. Szóval én azt tanácsolom, hogy ne az legyen mindig hogy elmész hozzájuk, hanem felveted, hogy apa, vettem jegyet a vasárnapi meccsre, menjünk ketten (ha szeretitek a focit, kosármeccset akármit) vagy horgászni, vagy mit szeret apukád csinálni? Vagy amit te szeretsz csinálni és felnőttnek is lehet. Én nagyon szerettem kártyázni a nagyszüleimmel (bár ehhez is jobb a többes társaság) Vagy hívd el sörözni. Egyébként ne vedd tőle zokon, ha nem beszél. Ő lehet hogy ilyen típus, csak akkor akar mondani valamit, ha annak "nagy a veleje" :) Ettől te még mesélhetsz, majd hozzáfűz valamit, vagy nem. Nincs ezzel gond.


Vagy csak menjetek el kocsikázni, kiköttök valahol, megisztok egy üdítőt... Vagy ha szereti a múzeumot, vagy van kifejezetten érdeklődési köre amihez ért (festmények, vasút, hadtörténet...) mesélhetne neked a múzeumban. Biliárd, teke... ? :)Valami csak van ami bejöhet mindkettőtöknek. Ha nincs ötleted kérdezd meg, mit szeretne.


Valószínű az az igazság hogy ő sem tuja kezelni a helyzetet. Tanácstalan. Ki fog ez alakulni :)


31/N

2009. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bizony szo nelkul is lehet egyutt lenni.

Mindketten ugyan azt akarjatok es mindkettotoket valahogy a masik iteletetol valo felelme akadalyozza abban hogy sajat maga lehessen.

Itt nincs hibas csak szenvedo.Az ido es szeretet segiteni fog.

2009. dec. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!