Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyenge vagyok és beleőrülök a...

Gyenge vagyok és beleőrülök a helyzetbe. Hogyan javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés
Barátommal 7 hónapja járunk. Igazából már előtte is érlelődött a dolog, de a járás csak ennyi ideje tart. Kb. bő 1 éve ismerjük egymást. Akkoriban a legjobb barátnőmmel és társaságával voltam szinte mindig(ahol élek, egyedül ők voltak, akikkel össze is jártunk, tehát nem csak felületes barátság volt), a többi barátnőm távol él, csak interneten és telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot sajnos. Viszont ez a lány nagyon rosszul bánt velem, egyáltalán nem tekintett egyenrangú félként, folyamatosan megbántott, csak saját maga érdekelte és a baráti kör többi tagjaival is folyton kibeszélték egymást. Én már ettől besokalltam. Akkor lépett az életembe ez a fiú, ő is azt tanácsolta, hogy lépjek ki abból a körből. Így, hogy ott volt nekem és támogatott, valahogy könnyebben ment, bár a mai napig is hiányzik a lány, mert (bár ő nem tartott engem olyan nagy barátnak) én mindig nagyon szerettem őt. Közben kialakult, hogy a legfőbb bizalmasom ez a fiú lett, ő vált a legjobb barátommá. Kiderült, hogy többet akar a barátságnál, így jópár hónap után összejöttünk. Így a helyzet is úgy alakult, hogy mi voltunk a legjobb barátok és emellett jártunk is. Viszont amikor csúnyán viselkedett velem, egyszerűen bele tudtam volna őrülni, hisz nem volt kivel megbeszéljem a dolgaimat. :( Most meg megint ott tartunk, hogy a jelek alapján félrekacsingat a kapcsolatból és amikor 1-2 dolgot szóvá tettem, még neki állt feljebb és jött a támadó üzemmód, elég tárgyilagos velem, szerintem érzi, hogy rájöttem a dolgokra. Napok óta könyörgök egy találkozóért, hogy végre beszéljük meg a dolgainkat, de mindig lemondja.... Pedig felnőtt emberek közt az ilyesmit meg kellene tudni beszélni. Teljesen felemészt ez az egész, a viselkedése a tettei és hogy nincs kivel megbeszéljem a dolgaimat. Napok óta csak árnyéka vagyok önmagamnak, alig alszom, eszem... Rájöttem, a legrosszabb az, hogy amellett, hogy a párom, a legjobb barátom is, így nincs kivel megosszam a fájdalmaim vagy tanácsot kérjek. :( és egyszerűen nem tudok tőle elszakadni, annyira szeretem. :(Mi jelen helyzetben a legjobb megoldás, hogy túltegyem magam rajta?
2011. jan. 12. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy gyenge!! Ezt vésd be magadnak!

ha talált más csajt vagy megbocsátasz vagy nem, ezt neked kell eldönteni. ha kívánod őt nagyon, akkor nehezebb szakítani ez tény. De ha barátként szeretnéd őt magad mellett tudni, akkor mondd meg neki, hogy ha más nőt többre tart akkor az ok, de ne hagyjon faképnél, legyen még egy darabig a lelki támaszod. ha lemondja a talikat, akkor írj neki egy részletes e-mailt, és sms-ben kérd , amikor már elküldted, hogy szíveskedjék tüzetesen átolvasni, és adj neki pl. 3 napot, hogy akkor szeretnél választ kapni. lesz-e a barátod, vagy már az sem. szerintem ez korrekt.

ezt a határidőt írd is le neki, pl. így " kérlek gondold meg , nekem fontos vagy, nem akarlak az ágyamba rángatni, ha te nem akarod, de nincs rajtad kívül senkim, akivel bajaimat megosszam, légyszi mához 3 napra hozz döntést, hoyg számíthatok-e rád."

2011. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így alakult. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ismerkedj új emberekkel,hogy új barátaid lehessenek. A fiúnak valószínűleg tényleg vaj van a füle mögött, ha mindig kifogásokat keres,és lemondja a találkozót. Ne vesztegesd rá az időd,ahogy a szavaidból kivettem még fiatal vagy,biztosan találsz olyat,aki megérdemel,megbecsül és tisztel. Sok szerencsét!
2011. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát, az a baj, hogy a szavakban erős, de tudom, ha szükségem volna rá, nem lenne mellettem. :( Mikor nagyon csúnyán bánt velem és kb. le se szart, akkoris pokolian éreztem magam, csak bolyongtam az utcákon bőgve és mikor felhívtam, 1-2 szó után rámcsapta a telefont. Egyszerűen mindig megbocsájtottam neki, mert szükségem van rá minden tekintetben, pedig amiket tesz, azt már nem lenne szabad elfogadni. :(
2011. jan. 12. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:

A saját személyiségeden kell dolgoznod. Legjobb barátaidként jellemzed azokat az embereket, akikről azt írod, hogy "csúnyán bánnak veled". Miért tűröd el, hogy bárki csúnyán bánjon veled? Főleg az ún. legjobb-aktól miért tűröd el? Mert fél, hogy egyedül maradsz és neked nem jár jobb?

Ha le tudod küzedeni a kisebbrendűségi komplexusodat és egyenrangú partnere tudsz lenne a barátaidnak és a szerelmednek, akkor nem fognak csak bántani. Amíg alárendeled magad, mindig te szívod meg. Megaláznak, kihasználnak.


Ha lesz elég önbizalmad, akkor arra is rá fogsz jönni, hogy ez nem szerelem, legalábbis a párod részéről nem az. Akkor nem szendvednél, hanem boldog lennél. És nem bántana, nem csapná rád a telefont. Neked pedig nem szabadna megalkudnod egy ilyen (rossz) kapcsolattal. Megérdemelsz egy olyan pasit, aki szeret.

Én elhiszem, hogy te kapaszkodsz bele, és minél távolabb kerül, annál inkább kétségbeesel, hogy "szereted". De azt is számít, hogy ő szeret-e téged, és az is, hogy boldogok vagytok-e.

2011. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amikor együtt vagyunk, minden oké. Aranyos velem, jól érezzük magunkat, mondja, hogy szeret és úgy is érzem, igazat mond. De egyébként meg a tettei sokszor nem ezt bizonyítják. Pláne az utóbbi pár napban. :(

A barátnőmmel is az volt a helyzet, hogy szavakban eladta magát. "Így meg úgy szeretlek" Amikor viszont szükségem volt rá, nem állt mellettem, vagy kiadott egy harmadik félnek. Ha nem azt hallotta tőlem, amit hallani szeretett volna, besértődött. Komolyan elegem van az ilyen emberekből, de attól még szeretem őket. :( Tudom, hülye vagyok...Dehát egyedül vagyok, mint a kisujjam. :(

2011. jan. 12. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg ismerkedni és új barátokat szerezni, próbáld megbecsülni önmagad és nem minden rosszat eltűrni másoktól, valahogy ez lenne a legcélszerűbb...persze kell hozzá egy kis idő. Járj nyitott szemel, legyél optimista és magabiztos, nyugodtan legyél egy kicsit beképzelt is, az se baj.
2011. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Légy erős! Ez a dolog ott kezdődik, hogy ha valakivel bajod van, azt le mered cseszni, hogy vegye már észre magát, hogy tanulja meg veled legközelebb nem szórakozhat.


Hidd el, ha valakit lecseszel, az máskor már jobban fog figyelni arra hogyan beszéljen veled.


akkor legközelebb nem csak legyint, hogy áhh ezzel bármit megtehetek...


és így ha határozottabb vagy, ha vannak elveid, így jobban fel fognak nézni rád a többiek és több barátod is lesz.

2011. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok!!!

Próbáltam azt, hogy kimondom a véleményem, de akkor sértődés lett a vége, még ők duzzogtak be, és a végén még én lettem a szar alak. :( Persze az is lehet, hogy rossz emberekbe futottam bele. :(

2011. jan. 12. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!