Apám alkoholista?

Figyelt kérdés
Ritkán látom részegnek, de minden áldott nap (kivétel nélkül) bemegy a kocsmába egy sörre és röviditalra, van, hogy egy nap kétszer is. Ha boltba megy, előtte vagy utána kocsma. Legalább három "törzshelye" van. Nem zavarja, ha gyerek is van vele, annak üdítőt vesz, de beviszi őt is. Munkahelyen is isznak, ott nem tudom, mennyit, állítólag "a többiek sokat". Már nem otthon élek, nem látom minden nap, de hozzánk látogatóba is egy doboz sörrel jön. (Mi ritkán tartunk itthon alkoholt.)

2013. ápr. 2. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon úgy néz ki... :(
2013. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha még nem is az, majd az lesz ha így folytatja
2013. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán még visszafordítható lenne az állapot, hiszen nem részegeskedik. Viszont szerintem bőven jobb félni mint megijedni, a jelek nagyon arra utalnak, hogy már függőség alakult ki nála.


A nagypapám sosem volt alkoholista, de a napi 1-2 pohár bor adagnak meg kellett lennie. Nem lett részeg, sem ittas, egyszerűen erre igényt tartott, még is normális nagypapaként él a tudatomban a mai napig. Sajnos ő már nincs köztünk.

Ha sok sok éve ezt csinálja apukád és nem romlik az állapota, akkor talán nincs gond, de ha ez egyre rosszabb, olykor sikerül túlzásba vinni, stb. akkor gyanakodni kell, hogy valami nem oké. (Volt alkoholista is a családban sajnos)

2013. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mentsd még a menthetőt.

Mindenki így kezdi.Az én apám alkoholista.Nem csak magát teszi tönkre hanem a családját is majd.

Sorban jönnek majd a figyelmeztető cédulák mint például: elveszti a munkáját,eladja a dolgait,pénzt kunyerál stb...

Beszélj vele,de csak felületesen mivel nehéz vele beszélni.

Mert tudod,nem ismerik be a dolgot!

Egyébként van egy fajta gyógyszer amit orvos ír ki,hogy ha rá iszik akkor mocskos beteg lesz tőle.Így el lehet venni a kedvét az ivástól,bár sajnos ezt nem igazán tartják be.

Apám már ki van.Teljesen rabja lett.20 éve alkoholista.

Elvesztett mindent,pedig jól indult.Nincs senkije,se családja( persze meglátogatom),de nem veszi körbe nagy szeretet.

Az utcán megszólják.STB

21F

2013. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Az alkoholizmus nem ott kezdődik, amikor elkezdi ütni-verni a családját az ember, hanem ott, amikor a napi rutin része az ital, anélkül nem indulhat el és nem végződhet a nap. Ez nála úgy látszik, teljesül.
2013. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ milyen idős szerintem 50+ ez simán belefér.
2013. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én apámmal is így kezdődött, aztán jöttek a dugi piák, a rendszeres részegségek stb. Szóval elég gyanús. :/
2013. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nem ott kezdődik, hogy valaki minden nap részeg. Az alkoholizmus függőség, ergo hiába nem részeg, ha létszükségletként issza a napi adagját, az már betegség. Erre már csak hab a tortán, ha néha vagy egyre sűrűbben részeg.
2013. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az a baj idővel ennyi nem lesz elkég. egyre töbször lesz rá szüksége

és a mellékhatások is egyre jobban látszódni fognak

2013. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, az alkoholizmus nem ott kezdődik, hogy minden nap részeg, hanem ott, hogy minden nap megissza az adagját. Ami idővel nőhet is.

Amire én még felhívnám a figyelmet: "Nem zavarja, ha gyerek is van vele, annak üdítőt vesz, de beviszi őt is." - Ha ezt egy rendőr meglátja, kötelessége feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetése miatt!

2013. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!