Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a házaspárok akik gyereke...

Azok a házaspárok akik gyereket szeretnének, de természetes úton ez nem sikerül hosszabb idő alatt sem, miért nem fogadnak örökbe? (Csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert nem tudom mi ennek a magyarázata. Én nem vagyok sem abban a korban sem abban az élethelyzetben hogy átérezzem a helyzetet. Csak felmerült bennem a gondolat, hogyha elég sok olyan pár van, akinek nem lehet gyerekük de szeretnének és elég sok olyan gyerek van akiről lemondtak a szüleik, miért nem tudják boldogítani egymást?


Egy párnak valóban ennyire meghatározó, hogy egy kisbabát örökbefogadnak vagy "legyártják"?


2013. aug. 20. 16:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Sokan csak a saját gyereküket lennének hajlandóak nevelni, inkább elmennek 100 hormonkúrára és vetélnek el 10szer egymás után. Nem akarják más gyerekét nevelni, mert nincs meg bennük az, amitől ők képesek lennének más gyerekét sajátjaként nevelni.
2013. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem olyan egyszerű dolog az örökbefogadás, sokéves procedúrán kell végigmenni, mire kaphatsz gyereket. Szóval nem úgy megy, hogy "drágám, nem jött össze a lombik, menjünk el az árvaházba, és válasszunk egy szimpatikus bébit". Barátnőmék egyszerre kezdték el az örökbefogadással kapcsolatos hercehurcát, és a lombikprogramot, utóbbi párszor kudarcba is fulladt, de még így is hamarabb megszületett végül a saját gyerekük, minthogy megkapták volna a határozatot arról, hogy alkalmasak örökbefogadó szülőknek.
2013. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
az örökbefogadás nem olyan egyszerű. Sokszor nagyon sok évet várni kell egy gyerekre, és sok feltétele is van.
2013. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Borzasztó lelki törés a legtöbb embernek, ha nem lehet saját gyereke. Először megpróbálnak mindenféle művi megoldást is (pl. lombik, donor spermium/petesejt stb.). Egy ismerősöméknek 10 év próbálkozás és 6 (!!) lombik után születtek most ikreik, szóval nekik megérte várni. Általában csak a legutolsó eset, hogy valaki örökbe fogad, mert az mégsem "saját". Egyébként sokkal többen várnak örökbe fogadható újszülöttre, mint ahány örökbe fogadható baba van (mert sok csecsemőről pl. nem mondanak le ténylegesen a szülei, így nem adhatók örökbe).
2013. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tehát végülis az örökbefogadás elég macerás folyamat.

Végülis így már érthetőbb számomra is.


Ami kicsit furcsa, hogy ez a lombik program... Nem kellemetlen a férfinek és nőnek egyaránt? A nő sokszor elvetélhet, kellemetlen a beültetés. A férfi ezt végignézi... Én férfiként sztem akkor is elgondolkodnék hogy egyáltalán belemenjek-e ilyen lombik programba, ha nem lehetne gyerekem

2013. aug. 20. 16:46
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért az örökbefogadás nem olyan egyszerű, mert legtöbben nem valami drogos , vagy a terhesség alatt a magzatnak ki tudja milyen károkat okozó anya ilyen-olyan fogyatékos babáját szeretnék nevelni. Egészséges(testi és szellemi) csecsemő elég ritka. Nagyobb gyerekeket pedig azért nem akarnak, mert az első évek igencsak meghatározóak a fejlődés szempontjából és az ember nem kezdene egy hisztérika 3 évessel, egy neveletlen 7 évessel akinek az alapszókincsébe a g.....i és b.....i szavak tartoznak vagy egy 11 évessel, akit a folyton részeg apja állandóan vert és már két bolti lopási ügye is volt..
2013. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Igen,úgy van ahogyan a hármas írja.Sajnos.Amúgy bárkinek minden feltétel nélkül lehet gyereke,de akik örökbe fogadni akarnak arról "lenyúzzák a bőrt"Elképesztően hülye elvárásoknak kell megfelelni.Az jobb a világnak ha egy gyerek éhezik vagy árvaházakban ridegen él,mint egy szoba.konyhában.
2013. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

5: Attól függ hány éves vagy. 18 évesen (bár én nő vagyok) azt mondtam volna, ha nem lehet gyerekem, akkor járom egy hátizsákkal a világot, kiélvezem az egyetlen életem és tojok mindenkire. Nem kell vagyon, mert minek...


28 évesen már elgondolkodtam volna, hogy milyen beavatkozásokon kell keresztül menni és megéri-e, ha 35 évesen nem lett volna már gyerekem, akkor azt is bevállaltam volna, hogy a város főterén pucéran kikötözve végezzék a beültetést, ha abból gyerek lesz.

2013. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Mert mindenki sajátot akar aki rá hasonlít nem a Kovács Pistire.
2013. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

igen, ez egy nagyon fontos dolog. igazán sajátként csak a sajátodat tudod nevelni.

nekem vannak félelmeim ezzel kapcsolatban, de csak azért nem teszek próbát 25 évesen hogy sikerül-e, mert ha igen, akkor a tervezettnél hamarabb válnék anyává, ami meg a gyereknek nem lenne jó.

30 felé haladva majd elkezdjük a próbálkozást, aztán meglátjuk. szerencsére sok olyan ismerősöm van, akinek kicsit később jött össze a gyerek mint tervezték, de összejött. :)

2013. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!