Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális dolog?

Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Adott egy 25 éves srác, aki még otthon él az anyjával kettesben. Keres havonta olyan 100 ezer körül, ebből kb 80 ezret az anyjának oda ad, mert anyukának van mindenféle hitele (provident meg hasonlók) amiket nem tudna fizetni, így évek óta a fia hazaadja a fizetése 80%-át. Neki meg nem marad semmi pénze szinte emiatt, esélye sincs arra, hogy elköltözzön ennyi pénzből otthonról, se magára se a barátnőjére nem tud semmit költeni, nem járnak sehova szórakozni mert nincs miből. Szerintetek ilyenkor elvárható, hogy a gyerek fizessen a szülő helyett vagy mi lenne a helyes?
2013. aug. 21. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Kérdés, hogy mire költötte az anyja a hiteleket ?
2013. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
feltételezem az anyuka valami ok miatt nem tud pénzt keresni/pl. egészségügyi problémák, munkanélküliség/ szerintem elvárható hogy a gyerek besegítsen annak az illetőnek aki X évig nevelte, végülis az anyuka vagyonokat ölt a nevelésbe vedd úgy hogy most törleszt a fiú
2013. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát attól függ az anyuka,miért nem tud dolgozni ?
2013. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy a fiú anyjának nincs jövedelme ? Ide csak az van írva, hogy nem elég a hitelekre.


Ha azért vette fel a szülő, hogy élni tudjanak, a rezsit kifizetni, szóval létezni, akkor szerintem segíteni kell a visszafizetésben. Talán valamivel több maradhatna a fiúnál, de mi ebbe nem látunk bele, gondolom ennyi kell ahhoz, hogy a hitelek fizetve legyenek.

2013. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Dolgozik az anyuka, de nem keres annyit, hogy rezsi+hitelek+étel, mindenre elég legyen.

A hiteleket meg semmi értelmesre nem költötte, csak úgy felvette, az a pénz meg szépen elkopott nála.

2013. aug. 21. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Én ha a fia lennék, akkor szépen hagytam volna már anyukát, ha nagylány volt felvenni a hiteleket, akkor törlessze is. Nehogy már az anyja hibájából ne legyen élete a fiának, aki lássuk be, vagy nagyon mama szoknyája alatt bújkálós vagy ennyire lelkiismeretes. De ha asrácnak jó, hogy anyucival fog megöregedni, akkor tegye.
2013. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

2-es:


Azt ne feledd el, hogy egy gyerek sosem kéri, hogy megszülessen. Ha valaki gyereket vállal, akkor az vállalja azt is, hogy az bizony hosszú évekig pénzbe kerül. A gyereket etetni, itatni, ruházni, iskolázni kell. Ez bizony mind pénz. De ezt a szülő vállalja, miért kellene ezt törleszteni??

Majd lesz saját gyereke, akinek ugyanezeket ő is kifizeti.

Persze segítsen egy gyerek a szülőnek, de ez akkor is túlzás.

Magyarul azért dolgozik a srác egész hónapban, hogy a semmiért. Mert anyuka hitelei nem az ő dolga.

Felnőtt ember létére havi 20 ezer ft-ja van kb. Ami arra elég, hogy esetleg telefonszámla, illatszer és kb kifújt.

És akkor 25 éves létére nem tud magának ruhát venni, nem tud elmenni sehova, nem tud a barátnőjének néha egy kis meglepetést venni stb. És akkor így mikor lesz valaha neki esetleg saját lakása, kocsija??? Mert bizony mire ilyenekre is összegyűjti a pénzt az több év. Ha évekig anyuka hiteleit fizeti, akkor soha nem lesz semmije.

Szóval szerintem nem normális dolog.

2013. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

80ezret ad.

Ha el kellene költöznie,akkor 80 nem lenne elég albérleti dijra,rezsire,kajára,egyébre.

Gondolom az anya főt most a fiára,rezsi is benne van,stb.

2013. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a barátnő ?
2013. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a barátnője :)
2013. aug. 22. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!