Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, igaza van...

Mi a véleményetek, igaza van a családomnak, nagyon kiszolgáltatom így magam a férjemnek? Rossz döntés lenne?

Figyelt kérdés

A saját hülyeségem miatt nem mentem egyetemre, menekültem otthonról, szakma után rögtön elkezdtem dolgozni. Nem igazán szerettem, de őszintén szólva nem is tudtam, mihez lenne kedvem.

Aztán megismertem a férjemet, összeházasodtunk, született 2 gyerekünk. A nagy most 6 éves, a kicsi 2 lesz. Én persze dolgoztam közben.


Most viszont szeretnék egyetemre menni, de olyan szakra ami csak nappalin van. A férjem fizetéséből meg tudnánk élni, de a családom szerint nem okos dolog, hogy így kiszolgáltatom magam neki.


Én teljesen bízok a férjemben, amíg a gyerekekkel voltam otthon addig sem élt vissza azzal hogy ő többet keres. Támogat a döntésemben, végig támogatott eddig is amíg újra érettségiztem és letettem a nyelvvizsgát, hogy meglegyenek a pontjaim.


Mi a véleményetek?


2013. aug. 24. 10:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nyugodtan vágj bele!!Sőt!!

Nem azért mert ki vagy szolgáltatva..mert nem vagy!Hanem azért mert sosem tudhatod mit hoz az élet!Baleset, halál, rokkantság..tudom..erre senki nem szeret gondolni, de én úgy vagyok vele, hogy mindig a legrosszabbra kell készülni.Mert szerintem elég nagy felelőtlenség arra építeni, hogy a párod mindig ott lesz..mert mi van ha nem?

2013. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem, ha te elég stabilnak látod a kapcsolatotokat, akkor vágj bele! Én semmi kiszolgáltatottságot nem látok benne, hogy egy darabig csak ő keres. Számomra ez a stabil párkapcsolat bizonyítéka, hogy kitartotok és támogatjátok egymást.
2013. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17%

Nyugodtan vágj bele, de tudd, hogy nem logikus, sőt, értelmetlen lépés teljesen és totális pénzkidobás.


Ha van egy 6 éves gyereketek akkor minimum 25 éves lehetsz, de inkább több. Egy becsületes egyetemi szakot 3+2 év elvégezni, azaz minimum 30 éves lennél mire végzel (vagy több...)


A képzésed kerülne 3 millióba biztosan + a járulékos költségek illetve az, hogy feladod a munkád, így ott nem keresel semmit. Ez így összesen olyan 9-10 milliós kiesés, egy kisebb lakás ára!


Mindezek után ott lennél 3x évesen pályakezdőként, tapasztalat nélkül egy 7 és egy 11 éves gyerekkel. Gondolom sejted, hogy nem fognak utánad kapkodni a munkaerő-piacon ilyen háttérrel.


Ha saját szórakoztatásodra akarod tenni akkor vedd úgy, hogy nem szóltam, képezni mindig megéri magad.

2013. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Vágj bele! Oké, van benne kockázat, de miben nincs?


Az is lehet, hogy 5 év múlva a férjed elhagy, és akkor lenne egy gondolom jobban fizető állásod, mintha nem csinálnád meg a diplomádat.


Na most nem azt mondom, hogy el fog hagyni, csak érted, több szempont létezik... Egyébként éljetek boldogan örökké, természetesen!

2013. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

13 ez butasag En 35 evessen kezdtem el az utolso foiskolamat gyerekek mellett.

Palyakezdokent orultek neki hogy mar nem akarok szulni.

Tanulni mindig megeri a kor nem szamit.

Jobb tobb mill tanulasra mint hulyesegekre.

a vilag nem a 20 eveseke.

2013. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Tudtam már mikor elkezdtem írni, hogy lepontoznak majd, de nyugtat a tudat, hogy ez bizonyítja, hogy igazam van.
2013. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

majd maglatod hogy a vilag nem all meg ha elhagyod a 20 evedet.

Mindig lehet tanulni mindig lehet elore haladni.

Soha nem keso

aki mast gondol annak korlatolt a gondokodasa es megkeseredett dobozban elo ember.

Ha hiszel es bizol magadban jonnek a munkak es a sikerek.

2013. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Aki volt már nappalis, az tudja, hogy sokkal jobb, mint a levelező tagozat. Utóbbi tömbösítve van, nagy dózisban kapod az anyagot, unalmas, foglaltak a hétvégéid, szinte túl kell élni csak. Ha nappalis vagy kötetlenebb vagy, hétfőtől csütörtökig vannak óráid, szuper csoportos és egyéni feladatokat kapsz, délután a családoddal lehetsz, és napközben is fel tudod magad szabadítani, ha kell, sokat tudsz alakítani a tanrendeden.


Vágj bele!!!

2013. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nagyszerű férjed van! Vágj bele!

A családod egy lehúzó irigy banda. Gondolom nem véletlen menekültél otthonról.

2018. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#13: most kapaszkodj meg: 47 évesen fogok diplomázni! BSC, a munkám biztosított.


Nem tudom, tudsz-e róla, de jelenleg az én korosztályomnak már (a tiednek is) 65 év a nyugdíjkorhatár (ha el nem törlik a nyugdíjat addig).


Tehát a nyugdíjig lesz még 18 évem. Nagyon nem mindegy, milyen munkakörben, és mennyiért?!


Kérdező: ne foglalkozz kívülállókkal! Beszéljétek át a férjeddel... Ha anyagilag belefér, támogatja az ötletet, meg tudjátok oldani, ha lebetegszenek a gyerkőcök, akkor hajrá!

2020. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!