Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyok. 21 éves...

Nagy bajban vagyok. 21 éves lány vagyok. Nagyon önzö vagyok, vagy a szüleim lehetnének megértöbbek?

Figyelt kérdés
4 éve megismerkedtem egy fiuval,akibe nagyon-nagyon beleszerettem.Elötte nem is voltam szerelmes és azota sem szerettem meg mást.Nehézkesen indult a kapcsolat,de végülis 2éve együtt vagyunk és nagyon boldogok vagyunk.akkor a szüleim mikor megtudták hogy együtt vagyunk nahgyon kibuktak,mert a párom és a családjanem olyan gazdag,mint mi,ráadásul tanyán laknak és állataik vannak,ami a szöleim szemében felér egy emberiségellenes büntettel.szoval nagyon lenézik öket.eltiltottak töle.egyébként anyukámmal joban vagyok,apám elég fura,vele nem is jövök ki jol.de mi a párommal titokban együtt vagyunk,ráadásul szintemár náluk lakom.a baj az(nekünk nem,mert nagyon boldogok vagyunk),hogy 5 honapos terhes vagyok.és ezt a szüleimnek is a tudtára kéne adni,de nagyon ki fognak akadni.és én nem akarok velük összeveszni,de megérthetnék,hogy nekem csak ez a fiu kell,és hoghy komolyan gondoljuk.egyre rosszabb a lelkiismeretfurdalás miatt,mert anyukám már nem egyszer rákérdeztett terhes vagyok-e,de én letagadtam.nem merem megmondani.félek többé látni sem akarnak.nem akarom,hogy választanom kelljen a szerelmem és családom között.
2008. júl. 1. 08:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

A szüleid valószínűleg elképzeltek számorda egyfajta jövőt, vagyis ahogyan ők szeretnék, hogy élj. Ez nincs összhangban azzal, ahogy te szeretnél élni. Te megtaláltad a társad egy tanyasi fiú személyében, ők viszont lealacsonyítónak érzik ezt, amit egy bizonyos szempontból meg lehet érteni. Viszont elkövettek egy hibát, mégpedig hogy nem engedték, hogy te úgy élj, ahogyan te szeretnél. Ezt kellett volna tisztázni velük már mielőtt terhes lettél volna. Sajnos ezt te nem tetted meg, és ami még szomorúbb, hazudtál a terhességedet illetően anyukádnak, akivel állítólag még jóban is vagy. Itt te is hibáztál.

Egy másik hiba, hogy bevállaltad ezt a gyereket úgy, hogy nem tisztázott, hol fogtok lakni a szülés után. Ha jól veszem ki a szavaidból, hivatalosan még otthon laksz, e egyre több időt töltesz a párodéknál. Az ő szülei tudnak a terhességről?

Egy másik, igencsak elcsépelt frázis, hogy 21 évesen olyan fiatal vagy még, nem tapasztaltál eleget a világról. Szerintem nem kellett volna sietni ezzel a gyerek-témával, de ez csak az én véleményem.

Azt gondolom, hogy üljetek le a szüleiddel, úgy, hogy ott van veletek a párod is, és őszintén, komoly felnőtt emberek módjára beszéljétek meg a problémát. Merj szembenézni a következményekkel is, mert ha most nem vagy őszinte, kockára teheted a szüleideel való jó viszony jövőjét. Drukkolok neked! :)

2008. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
a pároméknál laknánk.nem romhalmazban élnek,normális ház,csak tanyán,állatokkal.És éhezni sem éheznek,azért nem szegények,csak nem járnak külföldre nyaralni,sielni,és nincs 4kocsijuk,mint nekünk.A babát jol meggondoltuk.A párom nagyon örült neki már az elején,de én nem,a fent leirt dolgok miatt.Elmentem a védönöhöz,hogy adjon papirt terhességmegszakitáshoz,de nem birtam elmenni.Ha nekem valakitöl baba kell,az a mostani párom.Anyámék biztos azt mondták volna ne tartsam meg.
2008. júl. 1. 09:23
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

én 21 vagyok 1 éve vetettem el egy babàt.nagy bün volt.semmiképp se vetesd el,mert az egy életen keresztül kisérni fog!!!!!!!!¨

21 vagy nem 15,szerintem senkinek nincs beleszolàsa az életedbe.menj nögyogyàszhoz,vizsgàlatra(ha nem tetted meg eddig)és a papirt add a szüleid kezébe.igy beszélned sem kell ha félsz.

ma a pénz nem jelent boldogsàgot,legalàbbis nem olyat,amit egy baba adhat.

én drukkolok érted,ird meg a következményeket!!!!¨

2008. júl. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmiképpen se vetesd el a babát. Talán 5 hónaposan már nem is lehetne, de ha lehetne, akkor se. Ha semmiképpen nem akarnátok, inkább add örökbe.


(Nagy kincs az, hogy lehet gyereked. Ezt mint olyan ember mondom, akinek nem jön össze :(( )


Az is nagy kincs, hogy van egy párod, akit szeretsz. Nem az számít, hogy tanyasi-e, vagy nem, gazdag-e, vagy nem, hanem az, hogy milyen a jelleme? Férfi-e a talpán az illető? És nem úgy értem a férfiasságot, mint a reklámokban (cool autó, cool mobil, cool arcszesz, tapadnak a nők, hanem úgy, hogy őszinte, jellemes ember-e, ura-e az adott szavának?


Hogyha mindezek igazak rá, akkor menj hozzá, ez a te döntésed és nem a szüleidé.


DE: szerintem bármit tesznek és mondanak, tiszteld és szeresd a szüleidet, ill. ha egy mód van rá, a párod is tisztelje és szeresse a te szüleidet. Ez nem csak szimpátia kérdése, hanem egy döntés, hogy így fogsz és így fog hozzájuk állni, akkor is, ha ezt nem kapja vissza először, meg lehet, hogy másodszor se


DE az, hogy feltétel nélkül szeretitek és tisztelitek őket, előbb utóbb azt fogja eredményezni, hogy elfogadják a párodat


HA ellenben összevesztek velük, vagy a párod tiszteletlen lesz a szüleiddel, akkor csak visszaigazolva látják az előítéletüket, és el fog mérgesedni a kapcsolatotok, ami semmiképpen sem jó.


Szerintem nem vagy nagy bajban.


1. Van egy férfi, akit szeretsz, és aki remélhetőleg nem csak szórakozik veled, hanem el is fog venni feleségül.


2. Ettől az embertől babát vársz. Hatalmas ajándék!


4. Egyáltalán nem rossz az anyagi helyzetetek. A tanyán tudtok majd lakni még akkor is, ha a saját szüleid egyáltalán nem segítenének. De szerintem fognak.


Szeretet, tisztelet, megértés, kedvesség, türelem, alázat. Ha megpróbálod adni, van rá esély, hogy vissza is kapod. De ha nem is kapnád vissza, te akkor is helyesen cselekszel, ha így viselkedsz velük.


És ne hazudj a babáról, hanem mondd el nyugodtan.


Off leszek, de talán nem is annyira: Fordulj Istenhez, és tedd az Ő kezébe az életedet. Egészen biztosan segíteni fog! Nagyon sok ember életében látom ezt a környezetemben + a saját életemben is így van.


Remélem nem hangzik túl nagy észosztásnak, amiket írtam, én így próbálnám megoldani a helyzetet.


üdv: Gyuri

2008. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
66%

Érdekes eset, és mutatja mekkora erkölcsi szakadék van ebben az országban az átlag polgárok és a felkapaszkodottak között. Azért érdemes megjegyezni hogy 17 éve ugyanonnan indultunk elviekben csak valakinek volt bőr a képén szétlopkodni a hazáját, de ez a téma nem ide tartozik. Szóval 21 évesen nem lesz könnyű bevállalni az anyaszerepet, mert akármilyen háttér is áll mögötted ez még túl fiatal ehhez a mai világban, másrészt nem fog menni a szüleid támogatása nélkül, vagy legalábbis nagyon nehezen. 2 út közül is választhatsz amelyek szélsőségesek: vagy elszakadsz a csládodtól és ahogy ismerem a fajtájukat ez az undor csak még jobban elmélyül idővel, és gyanítom nem fogja enyhíteni a szituációt ha kitudódik hogy unokájuk lesz mivel számítottak erre helyzetre és már kész van az elképzelésük hogy miként fognak viszonyulni az unokájukhoz, és elszakadsz tőlük és ezzel az átlag ember életét választod az új családoddal, vagy elfelejted a párod, a gyereked kitagadod mivel elvetetni az előttem levő nagyokos hozzászólóval ellentétben látom hogy már nem tudnád, megszülöd és megpróbálod apa nélkül a jelenlegi helyeden felnevelni jólétben, mert az rettentő bűn lenne az őseid részéről ha részben a saját vérükből származó babát megtagadnák mikor semmi nehézséget nem jelentene a felnevelése a jelenlegi helyzetükben. A kérdés hogy melyik úttal tudsz később szembenézni és nyugodt lelkiismerettel tudsz elkötelezni magadat hosszútávon a lehetséges alternatívák között. Most azt is vedd figyelembe hogy a gyereked érdekei a fontosabbak nem a tiéd vagy a párodé, és semmi nem biztos a párod és te közted is mondjuk 10 év múlva, és jegyezd meg jól a szerelem a legrosszabb tanácsadó, szóval ellenére a 21 évednek próbálj érett nőként leendő anyaként gondolkozni és ha kell határozott döntést hozni.

A szüleid helyzetébe meg bele tudom képzelni magam, nyilván fösvények és zsugoriak rendesen ahogy illik ilyen körben és féltik a pénzüket egy másik család elől mert azt hiszik hogy valamiféle alamizsnával tartoznak nekik, pedig fogalmuk sincs hogy mennyi büszkeség és undor van az átlag, önellátóan berendezkedett családokban az ő fajtájuk iránt ezért erre a komplexusra semmi okuk, ha meg kizárólag presztízskérdést jelentene számukra akkor hidd el ha látják hogy menthetetlen eset vagy egyszerűen kitagadnának azzal, hogy többé nem vagy a lányuk, nem ez lenne az első hasonló eset...

2008. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)a párom sose3m bántaná meg a szüleimet,ö nagyon szeretne velük megismerkedni igazán.a babát már nem tudnánk elveteni és nem is akarjuk.azt nem tudom miért nézik le ennyire a páromat.az elején nehezen indult a kapcsolatunk,még azt hogy féltenek mégérteném,de azt hogy lenézik,mikor nemn is ismerik nem.pedig nem olyan,mint más vele egyidös 22 éves fiu.dolgozik rendesen,tudja,hogy mit miért kell tennie,sokat segit otthon,nem link alak és nem csak a bulikon meg a hülyüláésen jár az esze.olyan más,mint a többiek.ezt szeretwem benne.
2008. júl. 1. 11:54
 7/22 anonim válasza:
100%
Az ő környezetében ez természetes, mert akár milyen hihetetlen ha az ember állatokat tart az olyan minha egy fél családja volna, és sose felejtse el semelyik burzsuly hogy az övéhez hasonló emberek állítják elő azt amit maguk elé raknak evéskor! És hidd el sokan vannak akik ilyenek, csak abban a sekélyes környezetben ahol felnőttél nem ismerheted őket, de jó hogy Te időben kiszakadtál ebből a körből, és több lettél erkölcsileg mint az őseid, bár ezt a szerelem okozta ebben az esetben nem az új megismerésének vágya. Azért sok sikert a szüléshez és legyen jó anya belőled!
2008. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Én is 21 vagyok, van egy 8 hónapos kisfiam. Nem bántam meg, és el is tudom tartani. Annak ellenére, hogy az apja lelépett még amikor terhes voltam. 21 évesen már nem vagy gyerek, te se, én se. Nem tudom, hogy tanulsz-e vagy dolgozol, ha dolgozol, akkor azért az nem rossz, lesz gyed-ed. De végülis mindegy, felnőtt nő vagy. Ha a párod szeret, és a szüleivel jóban vagy, akkor legyetek nagyon boldogok, majd egyszer (remélem minél hamarabb) elkezdhetitek az önálló életet. A szüleidnek viszont meg kéne mondani ezt a baba-dolgot. Biztos nagyon ki lesznek akadva és megsértődnek, de idővel megbékélnek.
2008. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

A terhességet ha nincs nagy baja a gyereknek, a 12.hét után már nem szakítják meg. Úgyhogy nincs miről beszélni.

Amúgy meg miért is kellene elvetetni???!!!

Jól értem, hogy csak azért, mert a szüleid nem így képzelték a jövődet???!!!

Hú de szívesen elbeszélgetnék velük!!!

Viszont minél hamarabb mond meg nekik. Minél később tudják meg, annál rosszabb.

Szerintem ha igazán szeretnek, akkor most nem fordulnak el tőled. És miért ne szeretnének.

Eldobom az agyam... Miért baj, ha valaki tanyán lakik és állatokat tart?

Mivel foglalkoznak a Te szüleid?

Már bocs, hogy megkérdezem, de komolyan érdekel.

2008. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
valoban furcsa sztory a tied..:)elöször is nyugodj meg a baba miatt..ha akartad,és a pärod is és ha ennyire kitartotok egymäs mellett akkor legyél baromira boldog hogy anya leszel!!!!én 21 multam a kisfiam most 8 honapos.külföldön lakom a pärommal.mi is hamar vällaltuk a babät,és mi is nagyon ätgondoltuk.aztän räaädäsul ugy jelentettem be aszüleimnek hogy terehs vagyok hogy a fiut..a pärom még nem is ismerték.hiszen én külföldön dolgoztam sokat(itt ismerkedtem meg vele)annyit tudtak a szüleim hogy van egy pasim külföldön.aztän amikor terhes lettem hazautaztam és hät mondtam hogy mi a szitu.anyu nagyon örült,apu is.utäna megismerték a pärom...és kiköltöztem hozzä.kisfiam most 8 hos és boldog vagyopk hogy van nekem.elsem tudnäm nélküle képzelni az életem!!:)tehät örülj hogy babät värsz!!!anyud meg eléG fura.egyältalän enm egy felnötthöz valo viselkedést tanusit(sztem).hiszen tudhatnà ö is hogy csak azert mert nektek több pénzetek van,nem kell csoro akärminek lenézni a màsikat,vagy éppen azert mert tanyän lakik...tudhatnà anyukàd hogy a szerelem nem pénz kéRdéSe.és tulajdonképpen nem értem miéRt nem akarja egismerni anyud kicsit jobban?ennyire egy makacs nö?bocsänat:D,de hät mi ez ha nem az?emgedhetne és kinyilhatna a szeme hogy az élet nem csak a pénz körül forog.(ne haragudj em bäntani akarom ezzel anyudat!!!)és ha pl beleszeretsz és együtt vgy külföldi kurva gazdag faszival,annak kinyalnà anyud egyböl a popojät cska azert mert pénze van vagy hogyan?.sztem nyugodtan ällj a sarkadra ésmond meg anyukàdnak hogy kisbabätok lesz.felnött ember vagy. a mäsik meg nehogy mär bujkälj anyudék miatt 21 évesen 5 hoanpos terhesen mert nem szeretik a pärod.ätmész hozzä?igenis mond meg!talälkozol vele?azt is.miéRt ne tehetméD?ne kaarjanak ennyire irànyitani.a mäsik meg ha a pärodnak nincs is sok pénze,és jön a pici,anyudéknak kell amjd egy kis idö hogy szokjäk a gondolatot...:)...de hidd el segiteni fognak.a mäsik pedig ha megszületik a pici akkor is titkolni akarsz valamit anyudk elött a ami a päroddal kapcsolatos?ne tedd.miért tennéD?felnött ember vagy,gyereked lesz,anya leszel.lehet hogy Régen iränyitottak nagyon szüleid de mostmär huzzäk meg a voalat.én ezt igy közölném kb.neked is babäd lesz,egy döntésképes anya leszel,töled fog függeni a babäd mindenben.mit gondol majd anyud hogy akkor is titkolozni fogsz a pärod miatt?felejtse el,vegye észre hogy csalädos meber leszel...:);).remélem segitettem picit.puszi,és sok sikert a babodhoz!!!!!
2008. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!