Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek nevelőszülője az...

Lehetek nevelőszülője az öcsémnek, ha anyámék nem tudják eltartani?

Figyelt kérdés
Öcsém októberben tölti a 18-at, én 27 vagyok. Apámék rettentő körülmények között élnek, nincs fürdőszoba, kint tanyán. nem dolgoznak és nem is akar tenni ez ellen. EGyetlen bevételük a családi pótlék amit az öcsém után kapnak. Most nem lesz öcsémnek tankönyvei mert nincs miből kifizetni a tankönyvek árát. De ezen felül enni sem kap csak ha én adok neki, mert otthon nincs mit enniük, mosni is én mosok rá, annyi hogy nem nálunk alszik hanem a mamámnál mert otthon rosszak a körülmények. El lehet intézni valahogy azt hogy én legyek a nevelőszülője? legalább addig az egy évig ami még a suliból van neki? jár valamilyen támogatás utána ha én nevelem? nekem van két gyermekem ilyen esetben járna a gyet ha az öcsémet is magunkhoz vennénk? nagyon kilátástalan a helyzet. Nincs szülői korlát alatt, folyamatosan csavarog, mert a mama nem mondja meg neki hogy na fiam 10re legéyl itthon. sokszor napokig nem látjuk mert haverjainál alszik. De neki is rossz mert nincs sehol otthona. sehol nem érzi otthon magát. MIt lehetne tenni? Már csak ezt az egy évet kellene kibírni, utána hátha találna munkát. Apámék semmit nem foglalkoznak vele, van hogy hetekig nem is beszélnek. Akkor keresik meg ha nekik már elfogyott pl a cigijük és öcsémnek még van, akkor kérnek tőle. :( mit tehetek?
2013. aug. 26. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Fordulj a gyamugyhoz, a hivatalban biztos tudnak segiteni.
2013. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de attól meg félek nehogy el akarják vinni intézetbe.
2013. aug. 26. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 éves lesz idén októberben, ha jól értem, akkor eleve nagykorú, oda költözik ahová akar.
2013. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel idén októberben már nagykorú lesz, így felesleges elindítani a gyámsági eljárást (gyámja lehetnél, nem nevelőszülője), mert semeddig sem jutnátok el addigra az ügyintézéssel. Októbertől saját jogán kérheti a családi pótlékot és hozzátok költözhet. Az Önkormányzatnál érdeklődd meg, hogy ilyen esetben milyen támogatásokat kaphattok.
2013. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire letojják a szüleitek, hogy hol jár az öcsi akkor simán úgy ahogy van költözzön hozzátok, és majd ha 18 lesz akkor bejelentkezik meg stb.
2013. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Támogatom az előttem szólókat!
2013. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

A GYET csak a legidősebb gyerek 18. életévének betöltéséig jár, viszont a családi pótlékot te kaphatnád, amíg nappalin tanul az öcséd. Ezt is csak akkor, ha hivatalosan lennél a nevelője, gyámja, ill. lassan már ő maga kérelmezhetné, hogy saját maga kapja, hiszen nagykorú lesz.

Önkormányzat szociális irodájánál, családsegítőnél érdeklődj, ők mit javasolnak!

2013. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!