Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kell eltartani az...

Miért nekem kell eltartani az egész családot?

Figyelt kérdés

4-en élünk egy házban, de csak én dolgozom, a többiek mind rokkantnyugdíjasok, a szüleim, meg a bátyám is. A jövedelmük nagyon kevés és szükségük lenne valamilyen jövedelemkiegészítésre, de egyik se hajlandó elmenni dolgozni, még a bátyám se, pedig ő fiatal és nem is olyan beteg. Tudom, hogy nehéz manapság munkát találni, én is nehezen találtam, de legalább megpróbálhatnák. Mindig azt hajtogatják, hogy ez nem élet, akkor tegyenek is róla.

Én meg már nem bírom így tovább, mert még a hitelemet is alig tudom már fizetni. Mit tegyek? Nem költözhetem el, nem hagyhatom őket cserben.


2013. aug. 3. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem,hogy segíteni akarsz,hisz ők a családod.De valahol meg kell húzni a határt.Írod már a hiteledet is alig tudod fizetni,az pedig nem tréfa dolog,mert bajba is kerülhetsz miatta.Ha nem akarsz elköltözni(pedig szerintem ez lenne a legjobb megoldás),akkor mondj nekik egy összeget,hogy ennyit tudsz adni egy hónapban,többet tőled ne kérjenek,és akkor majd kénytelenek lesznek munka után nézni.Ha nekik ez így nem jó,igen is tegyenek ellene,már ha tudnak.Nem tudom mi áll a rokkantság mögött.
2013. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Segíts nekik munkát keresni.
2013. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi áron nem óhajtanak munkát keresni, akkor pedig neked kell lépni. Szép, hogy nem akarod őket cserben hagyni, ezt figyelembe véve olyan munkát kell keresned, amivel elköltözhetsz, adhatsz nekik valami havi apanázst, hogy ne érezd, hogy cserben hagyod őket, viszont emellett 100%-ig tudod élni a SAJÁT életed.
2013. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rád szoktak. Éld a saját életed. Válj le, mert, ha elfogy az erod, akkor ki segít rajtad?

Eloszor segíts magadon és rajtuk úgy, hogy életed ne károsodjon. Vagyis csak egy bizonyos mértékig.

2013. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megszokták, hogy te segítesz és ez így kényelmes nekik.

Szerintem vegyél vissza az "adományozásból", hátha észbe kapnak.

2013. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy te boldogulnál-e egyedül, ha külön költöznél. Gondold át, hogy akkor egyedül kellene fizetned az albérletet, rezsit, a hiteledet és minden kaját, egyebet is. Elég lenne rá a fizetésed?

Ha igen, akkor mond meg a családodnak, hogy 3 hónap múlva elköltözöl. Ne azonnal, mert akkor esélyük sem lenne megoldani, de ne is adj több időt, mert akkor lesz majd mindig újabb és újabb halasztás. Úgy is csak az utolsó pillanatban találnak megoldást, ha majd tényleg nem lesz már választásuk.

Ha nem lenne elég a fizetésed, akkor először keress valakit, valakiket, akikkel összeköltöznél helyettük pl. egy többszobás közös albérletbe. Akkor csak az albérlet és a rezsi költségét kellene megosztanotok, a többit nem.


Remélem az a hitel, nem arra a lakásra szól, amiben most laktok, mert akkor ennél bonyolultabb a dolog.

2013. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!