Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! Csak én érzem...

Elvált szülők! Csak én érzem kellemetlennek, amikor a gyerektartáson felül pénzt kérek a gyermekünk édesapjától (a volt férjemtől)?

Figyelt kérdés

15 éve elváltunk, van egy 17 éves lányunk. Mivel a volt férjem a válás után nem költözött messzebbre, ezért egymás melletti városban élünk, így igazából akkor látják egymást a nagylánnyal, amikor csak szeretnék. Soha nem volt megszabva, hogy például csak hétvégén, vagy kéthetente találkozhatnak, mert teljesen fölösleges lenne.

Az apuka 15 ezer forint gyerektartást fizet a válás óta, és persze néha-néha ad egy-két ezret a nagylánynak, de ezen felül ugye nem fizet, mivel ebben az összegben állapodtunk meg annak idején.

Viszont ilyenkor, iskolakezdés előtt, hiába van egy viszonylag jó fizetésem (vidéki viszonylatban), nem ártana, ha az apuka is besegítene egy kicsit. Ha a nagylányom kér tőle, akkor rögtön az a válasz, hogy minek új táska, amikor ott a régi (amit már hat éve használ és nincs túl jó állapotban), minek új szemüveg, amikor van már (jó, ez lehet hogy nem létfontosságú, de azt is megértem, hogy a 12 éves korában választott szemüveg már nem tetszik neki), minek ennyi füzet, ilyen drága könyvek (mintha mi szabnánk meg az árát) stb. Ezért a nagylányom már nem is mer tőle kérni, mert azt mondja, a nagy duzzogva odaadott könyöradománya nem kell neki, de ugyanakkor ezekre a dolgokra szüksége is van. (Nem annyira lényeges, de idén például már százezret biztosan elköltöttünk iskolaszerekre, őszi ruhákra, tornafelszerelésre stb.) Az apja meg csak azt hajtogatja, hogy abból a 15e forintból bőven ki lehet jönni egy hónapra (persze, ha megveszem a sz*r kínai cipőt, amit egy hét után dobhatok ki, mert levált a talpa - és tényleg volt ilyen! -, akkor valóban kijövünk, meg ha nem veszek minden tantárgyra külön füzetet, hanem egy füzetbe ír a biológiától az irodalomig mindent, akkor lehet, hogy elég lenne ez az összeg), és lassan már én is ott tartok, hogy nem merem felhívni, mert akkor meg úgy leiskoláz, annyira csak a maga igazát hajtogatja, hogy felmegy kétszázra a vérnyomásom.


Elvált szülők! Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Én álljak oda elé, és mondjam meg, hogy akkor költöttem a lányunkra 100e forintot, legyen szíves és adja oda a felét (vagy vonja le miattam azt a 15e-t, és adjon csak 85-öt)? Vagy mondjam a lányomnak, hogy kérjen tőle ő, hiszen mégiscsak az ő apja? Vagy ne kérjen senki, hiszen 15e-ből ki lehet jönni (na jó, ez csak költői kérdés volt)?


2013. aug. 27. 11:40
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a lányom nyáron egy hónapot dolgozott (sajnos, mivel kisvárosban élünk, csak ilyen kisebb, alkalmi munkákat kapott), de abból kifestette és átrendezte (egy kicsit fel is bútorozta) a szobáját.
2013. aug. 27. 11:43
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kértél időközben emelést? 15 év alatt rengeteget romlik a pénz, kb. ötévente érdemes egy felülvizsgálat, hacsak nem akkora a gyerektartás összege, hogy évekkel később is reális mértékű. A 15000 nem az, a férjem a dupláját fizeti egy 12 évesre...
2013. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Igen, ezt már nekem is tanácsolták, de ehhez ismerni kéne a férjemet. Tudom, hogy én vagyok a nagyon besz*ri, de utána évekig hallgathatná tőle a lányom, hogy "anyád ilyen elégedetlen, te is pont ilyen leszel". Sajnos neki ezeket a dolgokat nem lehet megmagyarázni, mert halvány sejtelme nincs róla, mennyibe kerül felnevelni egy gyereket.

Neki (elnézést a durva stílusért) csak megcsinálni kellett, aztán amikor nem bírta hallgatni a sírást meg nem tudott mit kezdeni vele, szépen lelépett.

2013. aug. 27. 11:47
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérj emelést! Előtte pedig magyarázd meg a lányodnak, hogy mit is teszel és ezt érte teszed! 17 éves, meg fogja érteni
2013. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk abban van valami, hogy ti ketten döntsétek el, oké meg lehet kérdezni persze a gyereket, de miért ő kéri rá a pénzt és miért nem te?
2013. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 salvadorina ***** válasza:
37%
15 év alatt csak megoldhattad volna már az anyagi nehézségeket, nem gondolod? 17 éves... Minimum 10 éve iskolába jár, eddig hogy oldottad meg?
2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is már réges-régen emelést kellett volna kérned, 15 év alatt nem csak a gyerek igényei nőnek, de a világ és a gazdasági helyzet is rengeteget változott, apuka talán nem ezen a bolygón él, hogy szerinte havi 15 ezerből el lehet tartani egy 17 évest?
2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is van gyerekem, hasonló korú mint tied. De én sosem fizettem százezreket az iskolakezdéskor, még akkor sem ha új táska kellett..A lányod magánsuliba jár??? Egyébként elvált nőként ismerem a volt férjemet, és azt is tudom, hogyha nem lenne kötelező a gyerektartás fizetése, akkor azt sem utalná. De legalább így rendesen fizeti a havi 13.600 forint gyerektartást. Többet akkor sem adna ha térden csúszva könyörögnék neki. Ezt az örömet nem kapja meg.. Így én igyekszem mindent úgy megoldani hogy ne kelljen rákényszerülnöm arra, hogy kéregessek tőle.. Eddig jól megoldottam, pedig igazán jól sem keresek. Amúgy úgy oldottam meg, hogy egész évben a fizetésemből elteszek 2-4 ezer forintot amihez nem nyúlok. Mire jön az iskolakezdés a családi pótlékkal, gyerektartással, és a spórolt pénzzel bőven mindent megtudok adnia gyereknek..

Csak egy kérdés: igaz nálunk a munkahelyen nincs ilyen lehetőség (a főnök szerint bonyolult) de te nem tudsz kérni beiskolázási segélyt?? Régi munkahelyemen adtak..Sok helyen adnak..

2013. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
7%
Csak én érzem úgy, hogy válás után mindíg fejőstehén válik a volt férjből? Többnyire a nő akar válni, a gyereket is megkapják, csak a pénz kell az extől, amiből persze sosincs elég.
2013. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
A munkahelyen nem adnak semmiféle beiskolázási kedvezményre, sajnos. És hogy hogyan jön össze a 100e forint? 35e a tankönyv, 20e a füzetek, tollak, rajzra való felszerelések, 10e az új táska (persze ebből is lehetne olcsóbbat venni, de áldom az eszemet, hogy hat évvel ezelőtt is egy ilyen jobb minőségű táskát vettem, mert egészen eddig nagyon jól kitartott, sőt igazából most se lenne vele túl nagy baj, de már nem férnek bele a tanszerek), őszi cipőt kellett neki venni, ami megint volt vagy 7-8e, aztán egyéb apróságok: pólók és tornacipő tesire, újabb 10e, pár fehérnemű, egy farmer, néhány őszi felső, és már meg is van a 100e forint. Lehet, hogy van, aki azt mondja, ez már luxus, nem szabadna ennyit megengedni magunknak. De úgy gondolom, akinek gyereke van és folyamatosan nő, tudja, hogy kénytelen megvenni ezeket a dolgokat, és ha nem akarja, hogy három mosás után tönkremenjen, akkor inkább egy kicsit drágább, de jobb minőségű dolgokat veszi meg.
2013. aug. 27. 12:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!