Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok ha ilyeneke...

Hogyan reagálnátok ha ilyeneket mondanának neked?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtak de rajtam kívül van 2 saját gyerek. Mind a kettővel jó a kapcsolatom de az egyikkel összevesztem és már egy ideje nem vagyunk jóba és a múltkor engem hibáztatott mindenért, hogy mióta itt vagyok minden más lett és nem olyan a családja mint amilyen eddig volt. Egyáltalán nem kivételeznek velem, szóval nem értem mire gondolt. Nem tehetek róla nem én akartam, hogy örökbe fogadjanak. Idő volt mire megszoktam és elfogadtam a helyzetet (nem kiskoromban vettek magukhoz) nem akartam semmilyen kapcsolatot teremteni velük sőt sokáig haragudtam is rájuk. Már megszerettem őket de amiket mondott eléggé rosszul esett és megint kezd minden olyan lenni mint régen.
2013. máj. 26. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Én kiléptem az életükből....szidják a jó édes anyjukat;)
2013. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudni hány éves vagy,de ha megteheted menj messze tanulni vagy dolgozni tôlük.Szerintem egy kis távolság,idô, megoldaná a problémát.Próbáld elfelejteni ôket ha ilyeneket vág a fejedhez.
2013. máj. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

17 vagyok.

Ki pontoz le már megint mindenkit?

2013. máj. 26. 13:23
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Mondd el a szüleiteknek. Ők ezt nem tűrhetik. Ez a konfliktus túlmegy azon, amit a gyerekek egymás között lerendeznek, ilyet egyszerűen nem lehet csinálni és eltűrni. Csak ne "árulkodósan" mondd el, hanem ülj le a szülőkkel, mondd el, hogy egy vita során ez hangzott el, és neked ez milyen érzés, milyen nehéz. Azért a szüleid a szüleid, hogy támogassanak, és ha komolyan gondolták, hogy örökbefogadnak téged, akkor most is segíteniük kell. Bátorság!
2013. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Tedd amit #5 írt! A szüleid biztosan segítenek ennek a helyzetnek az elrendezésében. Örökbefogadtak, akartak téged, szeretnek téged, hát beszélj velük.
2013. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
hány éves voltál mikor örökbe fogadtak?
2013. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Veszekedéskor testvérek általában mindent a másik fejéhez vágnak, nem kell ezt a szívedre venni.
2013. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Bármit tegyél, csak ne azt amit a 2.


Semmiképp se lopj, vagy csalj hazudj.

2013. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is ülj le a szüleitekkel megbeszélni a helyzetet. Nem tudom mennyire jó a kapcsolatotok, de ők akartak téged valamiért. Mondd el nekik, hogy mennyire nehéz volt feldolgozni neked, hogy család nélkül maradtál, illetve később azt, hogy hozzájuk kerültél. Most úgy érzed egy kicsit kezdesz ebbe visszazuhanni a konfliktusotok miatt.

Érdemes ebbe bevonni őket is, mert ugyan igen, "gyerekek" vagytok, akik mondanak megfontolatlanul dolgokat, de ez nem hatalmaz fel senkit arra, hogy ekkorát rúgjon más emberbe, akinek így is volt a sorsa miatt már elég baja. Vidd a szülők elé ezt a problémát, ne menjél rá mégjobban lelkileg erre az egészre!

2013. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Beszéld meg a szüleiddel. Illetve elmondhatod a tesódnak is, hogy ez elég övön aluli ütés, mert te erről nem tehetsz.
2013. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!