Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Valahogy vissza...

Mit tegyek? Valahogy vissza kéne ebből vennem, de nem akarok konfliktust.

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyok együtt a párommal (29 F), de még nem költöztünk össze. A munkánk miatt leginkább hétvégén tudunk találkozni (péntektől vasárnapig). Nagyon szeretem a páromat, de ami engem zavar mostanában, hogy bizonyos dolgokat teljesen evidensnek vesz, hogy én megcsinálom, elintézem, kifizetem, stb. Mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy ő mit tesz a kapcsolatunkért, és ha jól belegondolok, szinte semmit. Megszokta szerintem hogy sörre meghívom, délutáni nasit ha megkíván megveszek, ha bulizni akarunk is én fizetek. Pizzára úgy ülünk be néha hogy az asztalnál óvatosan a kezébe rakom a pénzt, mert egy idő után ciki hogy mindig a nő fizet.Ha megkérem hogy kocsival vigyen haza mert sok a cuccom, beszállok a benzinbe. Egy év alatt egyszer engedhettünk meg magunknak egy mozit, arra kivételesen meg tudott hívni, de ezt leszámítva nem megyünk soha sehova, mert "nincs pénz". Kétszer, néha két és félszer annyit keres mint én, csak neki hitelei vannak. Több is. Én nettó 80.000-et keresek, de nincs egy fillér tartozásom sem. Épp ezért ő természetesnek veszi, hogy ha nekem van pl. cigim, akkor az az övé is. (Én csak koca dohányos vagyok, hétvégente jól esik cigizni). Ő rendszeresen, több mint 10 éve dohányzik és nem tud (vagy nem akar?) lemondani róla. Na hogy értsétek is, miért bánt ez engem annyira. Egyszer utaztunk valahova, de meg kellett állni tankolni. Mikor bement fizetni, kértem tőle, hogy vegyen egy doboz cigit. Azt mondta, ok. Mikor visszajött és beült a kocsiba, még a motort sem indította be, de már kérte az árát. Ez nekem rosszul esett. Tudom hogy nagyon anyagiasnak tűnik a levél amit írtam, de azért csak erről írok, mert úgy érzem, ezzel van a baj. Ha bemegyünk a közértbe, ahol természetesen én fizetek, akkor félig pakolja a kosarat. Múltkor egy parkban találkoztunk, ültünk egy padon. Pár perc beszélgetés után jött az ötlettel, hogy üljünk be valahova, igyunk egy sört. Gondoltam, oké, ez még belefér. Útközbe megkérdezte, van e cigim. Mondtam, hogy nincs. Vettünk. Megittunk egy-egy sört, de finoman jeleztem neki, hogy már csak max. egy fér bele mert 1.500 Ft-om van pillanatnyilag. 10 perc után jött az óvatos célzás, hogy ő éhes. Basszus! Sajnáltam, de nem tudtam már neki még kaját is venni. És nagyon hülyén/rosszul éreztem magam..... Egy hónapban egy napig van fizetése, mert amint megkapja, már utalja is el oda, ahova kell (adósságok törlesztése). Ha ekkora bajban van miért nem képes leszokni a cigiről? Rengeteg pénzt megspórolna vele. Vagy miért nem csinálja azt hogy 10.000 Ft-ot meghagy magának csokira, kajára, cigire, vagy bármire, amit megkíván. Szerintem gáz, hogy éhesen jön el egy talira, és az én pofám ég, ha véletlen úgy alakul hogy nem tudom meghívni. Tudom, sok támadást fogok kapni, hogy "te vagy a hülye, ha hagyod hogy kihasználjon" meg hogy "szerintem nem is szereted, mert csak a pénzről beszélsz". De azért remélem lesz olyan is aki szintén úgy gondolja majd hogy ez egy kapcsolatban gáz. Az más lenne, ha házasok lennénk, vagy együtt laknánk, akkor nyilván nem lennék ilyen "filléreskedő", de most joggal fordul meg a fejemben hogy csak kihasznál....Addig is könnyebb neki az élet, amíg én vagyok.....Ja és még valami. Szülinapomra nem kaptam tőle semmit, mert "nincs pénzem"....

27 N


2013. aug. 28. 09:55
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Szokj le erről sürgősen.

Nem mehet el minden pénze hitelre,hisz fizet rezsit,eszik,cigit vesz,kocsit tart fenn,annyira nem szegény,hidd el.

Csak egyszerűbb rajtad élősködni.

Legközelebb találkoztok,akkor ha mondja,hogy üljetek be valahova,mondd hogy nincs nálad pénz,fizu előtt vagy,ő fizet.Nézd meg mit reagál (jóllakva menj,mert éhenmaradsz,most szólok).


27 vagy,lassan nézni kellene olyan pasit,akivel lehet jövőt tervezni,ő nem ilyen.Tedd ki,keress normálisat.Aki lehet 80ezret keres mint te,de nem fogja tőled sajálni az utolsó 200 Ft-ot,és vesz neked egy tábla csokit,és szed mellé vadvirágot,és te boldogabb leszel mint valaha.

2013. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak nem sok jövője van.
2013. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Értem a rossz érzésed. De semmiképpen se költözz össze vele, mert ha így folytatódik (és mitől változna meg a dolog), akkor Te fogsz minden számlát és költséget fizetni.


Megmondom őszintén, én ez alapján azt javasolnám, hogy beszéljétek meg ezt alaposan. Ha nem változik, akkor pedig keress magadnak valakit, aki férfiként viselkedik Veled, nem pedig eltartott kisgyerekként.

2013. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát...mit is mondjak.. Talán azt mondd, nincs pénzed. Ültök a padon, és ne legyen nálad se pénz. Éhes? nem baj, nem fog éhen halni. Mondd, hogy nincs pénzed, mert félrerakod kelengyére. 27 éves vagy, szeretnél családot, gyereket.

A továbbiak már úgy alakulnak, ahogy ő reagál.

2013. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy régimódi vagyok, de én rosszul érezném magam, ha a lány fizetné a mozit/éttermet/italt. Valahogy úgy érzem, hogy ez a férfi "dolga".

Persze, előfordul néha nem azt mondom, lehet még jól is esne, de a Ti helyzetetekben kicsit úgy érzem, hogy kihasznál. Úgy kezel mint amikor "anyuéknál lakik" az ember. Van kaja mert anyu ad, van tiszta ruha mert anyu mos. Amit keres az meg az övé.

Szerintem ne félj a konfliktustól. Beszélj vele mert idővel ez csak rosszabb lesz. Amit megszokik azt később is természetesnek fogja venni és Te leszel a rossz ha ezen változtatni akarsz...

Inkább előbb mint később.

2013. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen hülye vagy. Én is voltam hasonló párral megáldva, eszedbe ne jusson hozzá menni. Ez az ember nem fog megváltozni, nálunk is ez volt, ha mentünk szórakozni az én pénzemből, olyan dőzsit lerendezett, hogy csak néztem.Mindig én tankoltam, nem volt pénze, de sima kaja nem volt jó, neki pizzát kellett rendelni és még folytathatnám. Ott hagytam és összejöttem valakivel, aki teljesen más volt, lehetett vele tervezni és így 10 év után sok mindent fel tudunk mutatni. Akivel pedig szakítottam, annak azóta se volt normális kapcsolata, mert minden nő egy idő után feladja és inkább tovább áll.
2013. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ő visszaél a helyzettel, te meg hagyod. Burkolt érzelmi zsarolással vesz rá, gondolom kimondatlanul lóg a levegőben, hogy esetleg elhagy, ha nem fizetsz neki. Te ettől félsz, ezért inkább fizetsz.

Amíg nem vállalod be, hogy megtagadod a fizetést, vállalva azt, hogy akár emiatt lelép és másik gazdatestet keres, addig nem lesz változás.

2013. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, megfontolom.
2013. aug. 28. 10:10
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ő pont arra épít, hogy te nem akarsz konfliktust, ezért birka módra hagyod magad kihasználni.

Két lehetőséged van:

- felvállalod a konfliktust és nagy valószínűséggel kenyértörés és masszív érzelmi zsarolás lesz belőle

- marad minden úgy, ahogy eddig volt és kiesz a vagyonodból.


Neked kell dönteni.

2013. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Az egyik véleményre reagálva. Nem "lóg a levegőbe" hogy el akar hagyni. Sose mondott ilyet, nem is céloz erre. Inkább az ellenkezőjét mondja mindig.... Megpróbálok mindig kicsit visszavenni, meglátom, hogy reagál. Pl. nem fogok rágyújtani. Kiváncsi leszek, hogy oldja meg a cigi kérdést, ha látja, hogy nálam nincs....
2013. aug. 28. 10:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!