Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a páromnak,...

Hogy mondjam el a páromnak, hogy szakítani akarok vele mikor most halt meg a testvére?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
egyik csapás a másik után...? én nem lennék ilyen kegyetlen! Még ha nem is szereted, legalább léyg tekintettel a lelki állapotára. Ez az időszak a gyászé, főleg ha közel álltak, nagyon össze lehet most törve, te még meg is forgatnád a kést? nem bírnál ki még egy kis időt?
2013. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Ez nehéz helyzet. Sajnálod mert most halt meg a testvére és nem szeretnél neki még nagyobb fájdalmat okozni. Én szerintem ne várj tovább. Mond el neki, de legyél kíméletes. Ha szakítani akarsz vele akkor kár tovább húzni. Biztos szörnyű neki, de ha tovább vársz az sem jó. Mond el neki, hogy te már nem szeretnél vele társas kapcsolatot, de számíthat rád ebben a helyzetben. Beszélgess vele, vigasztalt, bár nem tudom ilyenkor lehet-e. Próbálj kíméletes lenni vele és éreztesd, hogy ott vagy vele és mellette állsz mint barát. Persze, ha te nem akarsz abszolút semmit se akkor ne áltasd. Légy vele őszinte, tisztázd a szakítás okát és beszéljétek meg a dolgokat.
2013. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
hát, nem hiszem,hogy ő most erről szeretne beszélgetni. Annyira szörnyű vele, hogy nem bírnál még ki pár hetet? Igenis ez késforgatás lenne, ahogy az első írta.
2013. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyél vele őszinte. Azért lehetőleg ne a testvére temetése napján szakíts, de egyszerűen értelme nincs annak, amit az előttem szólók írtak, hogy még játszd egy kicsit a szerelmest, hogy ne fájjon neki annyira. Két hét múlva is ugyanúgy fog fájni, sőt, egy hónap múlva is.


Nem tudom, mi a szakítás oka, de ha olyasmi, amit még esetleg meg lehet javítani, akkor azt javasolnám, hogy legyél türelemmel és egy idő után beszéljétek át a dolgaitokat. De ha már biztos vagy benne, hogy nincs esély a javulásra, akkor szépen, értelmesen, felnőtt ember módjára kell lezárni.

2013. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Te nem ismered az emberség fogalmát???Ha most szakítasz, igazán le is köphetnéd magad!!!
2013. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A temetést mindenképp várd meg, a többit neked kell érezned: mennyire van jól, te meddig bírod vele, mennyit rontana a helyzetén, ha szakítanátok. A kapcsolatotok minősége sem mindegy, hogy egy 10 éves együttélést, vagy egy 3 hónapja tartó együtt járást szeretnél lezárni. Ebben a részében szerintem idegenként nem tudunk tanácsot adni neked.
2013. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Ki az a barom, aki lepontozta ezeket a válaszokat?


Ha közel állt hozzá a testvére, és emiatt volt mélyponton a kapcsolatotok, akkor Te lehetsz a hibás, ha szakítani akarsz vele. De ez nem derül ki a kérdésből.

2013. aug. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt írták, hogy késforgatás lenne: szerintetek jobb az, ha a pasi túlvan a testvére halálán, aztán jön az újabb arcon csapás, és mikor azt hiszi, hogy mostmár minden rendben lesz otthagyja a csaj, sőt még az is világossá válik számára, hogy csak szánalomból volt vele eddig? Tényleg sokkal szuperebb lenne. Nehéz helyzet, biztos te leszel a szemében a világ legnagyobb szemete, de én nem várnék, egy fokkal sem lesz jobb, ha később szakítasz.
2013. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!