Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy még...

Miért nem értik meg, hogy még nem akarok családot?

Figyelt kérdés
A szüleim meg rokonok mindig azt kérdezgetik, hogy mikor lesz már barátnőm, feleségem, gyerekem. Már nem is szeretek találkozni velük mert minden egyes alkalommal megkérdezik és én mindig mondom, hogy még nem akarok. Nem tudom ezen mit nem lehet megérteni. Engem még inkább a szórakozás érdekel. Voltak már barátnőim de mindegyik komolyabb volt. Az aki nekem kell szerintem még nem született meg. 27 éves vagyok, van házam, munkám, kocsim (ez a hobbim is) és inkább ezeknek élek. A család még ráér. Ebben a világban amúgy is nehéz egy családot eltartani. Szoktam hazahozni lányokat, ezt is tudják a szüleim és megszólnak érte. Nem értem mi közük van hozzá, hogy mit csinálok a saját házamban a saját életemmel?! Már ott tartunk hogy nagyon ritkán találkozom velük mert nincs kedvem hallgatni a hülyeségeiket. Mit tegyek?
2013. júl. 27. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elengeded a füled mellett,amit mondanak.

Nem muszáj válaszolni a kérdésükre.

Mivel mindened megvan azért mondják, hogy miért nem alakitasz még családot.

Biztosan el fog jönni még az a nap is.

2013. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez nehéz.DE az ne tartson vissza hogy 1 családot nehéz eltartani.A reakciójukkal azonban nem igen tudsz mit csinálni.Mondjuk találkozhatnál többször velük de csak kevés időre és vess fel te témákat hogy ne ez legyen a téma.Nekem is van ilyen rokonom csak ő nem pont a családdal csinálja hanem tanulmányokkal.Szerintem jól csinálod,várd meg az igazit ne siesd el a kedvükért!
2013. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát jó de még be se lépek az ajtón és már kérdezősködnek. Idegesítő.
2013. júl. 27. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor belépsz az ajtón legyen valami hülyeség mindig a kezedben, ami arra vonja a figyelmet, vagy amikor mész hozzájuk, öltözzél másképpen, a hajadat fésüld másképpen. Ki lehetne sok mindent találni.
2013. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A Te életed, amit el kell fogadniuk. Éld ki magad, aztán megszokod ezt az életet és 60 évesen rájössz esetleg, hogy talán hiányzik valaki (vagy valakik egy társ egy gyermek) az életedből. Ez van ez is benne van a pakliban. De most ha nem akarsz ne akarj családot, csak tudod mindig lesz az életben valami ami miatt ráér.... aztán, hogy ez az élet megfelelt-e neked, majd 50-60 évesen értékeled.
2013. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Annyit tudsz tenni, hogy elengeded a füled mellett. Vagy egyszer nagyon összeveszel velük. Én sem értem, miért kell ilyesmit erőltetni, főleg, hogy 27 évesen még tényleg nagyon fiatal vagy. Az jobb lenne, ha az ő nyomásukra mondjuk megházasodnál, aztán 5 év múlva elváltok, mert nem működik a dolog? Kérdezd meg ezt a szüleidtől! Inkább örülnének, hogy nem vágsz bele egy komoly kapcsolatba meg "gyártod" a gyerekeket meggondolatlanul, mint sokan sajnos teszik. Részemről respect, komolyan!
2013. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szüleim szerencsére megértik hogy még nem akarok családot, de a rokonok nagynéni nagybácsi meg a továbbiak egyszerűen nem. Én 24 éves vagyok épp 1 hete voltam rokonlátogatáson és egyből azzal zaklattak hogy ők már 20-21 évesen gyereket vállaltak, már családjuk volt, esküvőjük meg minden. és én nekem miért nincs párom meg miért nem akarok gyereket még.


Nekem mondjuk van barátnőm nemrég jöttünk össze amúgy de még nem költözünk össze egyből, én megmondtam nekik már 20 évesen is hogy olyan korán minek vállaljak gyereket és azt mondták mert már felnőtt vagy meg ilyenkor már illene szórakozni meg már ráértél régebben is. Igen csak nem tudták hogy én akkor még javában szakmát tanultam mert akkor volt a legnehezebb elhelyezkedni éppen és inkább tanultam még minthogy ültem volna otthon. Most van lassan 3 éve egy jó munkahelyem, villanyszerelő a második szakmám abban dolgozom jelenleg, az első szakmám számítógép szerelő azt 1 év alatt csináltam meg estin, plusz érettségim van.

Jelenleg autószerelőnek tanulok gyorstalpalón plusz alig vagyok otthon szinte, mert hol dolgozok, hol ezt csinálom hol azt. Hétvégente is maszekolni szoktam akkor is vagy számítógépet megyek összerakni, vagy épp valami kisebb villanyszerelést, vagy egyszerű kertépítést csinálok.

Én is folyamatosan dolgozgatok a házamon, így is nagy munkámba telt mire az enyém lett mert ez örökség de apám nevére került, ő nekem adta a tulajdonrészét mert a nővéremnek nem kellett, de a nagybátyámmal még meg kellett egyeznem mert ő minden áron elakarta adni, de aztán sikerült megegyeznem vele.

Ezen is folyamatosan dolgozgatok még jóformán nem is lakom ott, mert van vele munka bőven, de én megmondtam a rokonaimnak kerek perec hogy én most ezzel foglalkozok minek nekem még gyerek, ahhoz hogy gyereket vállaljak kell egy családi ház mert én panelba meg társasházba nem fogom azzal idegesíteni magam hogy beszólnak a szomszédok mert zavarja őt a gyerek sírás és azon sem fogok idegeskedni ha hangoskodnak és arra felriad a gyerek. ha már a lehetőségeim adottak akkor miért ne használjam ki.

Amikor időm van eljárok haverokhoz, szórakozok, ha csak olyan kedvem van elmegyek egyet motorozni a kis simsonnal amit sikerült rendbe raknom. Én is inkább még élnék. Barátnőm sem akar gyereket, 4 évvel fiatalabb ő is mondta hogy először építené a karrierjét meg kicsit dolgozna is mert a mai világba ha van egy lehetőség kikell használni, nehogy az legyen hogy párhónapos munka után elmegy babázni aztán vagy visszaveszik utána vagy nem aztán meg nehogy azon menjen az idegeskedés hogy nem talál munkát és hogy nem tudjuk ellátni a gyereket.

Csak egyes rokonaim főleg a velem egykorúak is korán 18-22 évesen vállaltak gyereket és még a szülőknél laknak alig bírnak megélni, és ők persze magunk közt elmondták hogy nem nagyon akarták még a gyereket de ha elvetették volna mert becsúszott gyerek volt akkor féltek hogy ki lesznek tagadva és az utcára kerülnek mert munkájuk volt de pénz az nem sok. Apám akkor meg is mondta hogy ő többet nem fog odamenni az is biztos, mert őt is nagyon megbántották amikor engem piszkáltak ezzel.

Én is megmondtam apámnak ha lesz rokonlátogatás akár mi megyünk akár ők jönnek engem hagyjatok ki belőle.

Anyám rokonai egy fokkal normálisabbak. Bár a nagybátyám is már jön ezzel hogy miért nem vagyok házas, de ő legalább nem vágja ezt mindig a fejemhez. Az anyai nagyapám az egyetlen a szüleimen kívül aki megért ebbe és teljes mértékben igazat ad, mert tisztában van milyen világ lett most. Sokan a régi világban ragadtak szellemileg és azt hiszik hogy minden csak úgy megy.

Nagyapám hatalmas alkoholista meg néha nagyon idegesítő tud lenni, de nagyon okos még a mai napig tájékozódott, interneten nagyon sok mindent olvas, nagyon ért a számítógépekhez majdnem olyan szinten mint én, és tisztában van azzal hogy mi megy most a világban.

Sokan ezért csinálják ezt mert valahogy a középkorban ragadtak.

2013. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem értik meg, mert az ő életük unalmas. A legtöbb ember élete unalmas, mert egy sablont követnek. Nyilván az érdeklődési körük sekélyes, nem lehet velük beszélgetni, hogy mit olvastak utoljára, vagy mi a véleményük erről-arról.


Te vagy az életük. A te életeddel való törődés tölti ki az unalmas, szánalmas napjaikat.

2013. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha azt mondanád,hogy soha nem akarsz?:D


Ezeknek az embereknek semmi érdeklődésük nincs:D

Ebben látják az élet értelmét:D

Mert egyszerű ösztönlények:)


Én 26 vagyok,de már 18-20 évesen is tudtam,hogy nem akarok soha családot.És ez nem fog változni.

Ilyen az alaptermészetem:)

Nem mintha lennének is hozzá feltételek,mert nincsenek,de ha lenne sem rontanám el az életemet ilyesmivel.

És megértem,hogy ha valaki tehetősebb annak ellenére sem akar.


Ez nem elsősorban pénz,anyagiak függvénye.

Rengetegen belemennek csórón is az egészbe:D

Bár azt nem értem miért:)


De ha valakinek van vmi hobbija,annak az mindig fontosabb lesz:)

Ez a nagy szeretet meg család csak egy kirakat.

Valójában egymás háta mögött sakkozó sakkfigurák összessége.

2014. okt. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!