Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elérni, hogy egy...

Hogyan lehet elérni, hogy egy makacs, önvilágú ember hallgasson és végig gondolja azt amit mondok neki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Próbálkoztam nyugodtan, észérvekkel, idegesen, erőteljesen vagy segítőkészen, de nem hallgat rám semmiben. Meg van a saját külön világa és ha nincs igaza akkor is bemagyarázza magának, hogy igaza van. Sajnos a saját apámról beszélek. 40 éves én pedig 18. Hogy tudom elérni, hogy megfogadja amit mondok neki?
2009. okt. 31. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos leginkább akkor, ha felcserélhetőek lennének a szerepek.
2009. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én annak idején ilyen esetben leírtam mindent, amit gondolok, végül odaadtam neki, majd magára hagytam. Mindig elolvasásra került a dolog, és mivel én már ott sem voltam, kizárólag "egyedül volt a gondolataimmal", amíg olvasta, majd ezt követően értékelhette. Ha ez sem segít, sajnos nincs ötletem.
2009. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam már, csak kicsit gyerekesnek találom ezt a megoldást.
2009. okt. 31. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberrel sajnos nemtudsz semmit csinálni.Az én férjem ugyan ilyen,makacs önfejű,egoista.Semilyen érvek nemhasználnak náluk.Lehet,hogy legbelül érzik,hogy nincs igazuk de akkor sem ismerik el,ha belegebednek is.A makacs ember már a saját szeretteit is elmarják maguk mellől és amikor lépnl kéne a makacssága nem engedi lépni/mert nehogymár neki ne legyen igaza és bekelljen ismerni a tévedéseit és a hibáit/.Én sokat szenvedtem a férjem mellett,azthiszem most fogunk el válni,mert idegileg kész vagyok.Ha nem adok neki igazat megsértődik és hetekig nem beszél velem.Sajnállak,mert nehéz eset az apád.Talán jobb lesz ha majd elköltözöl.Addig is kitartás.
2009. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok múlik azon, hogy mit gondolsz (hiszel) róla, és mit gondolsz (hiszel) magadról. Tudom, hogy kicsit ilyen karatemester duma, de tapasztalat, hogy rendszerint nem úgy látjuk a dolgokat, ahogy vannak, hanem inkább csak (számunkra) úgy vannak, ahogy látjuk (vagy nézzük) őket. Nem kell elérned semmit, kár lenne nagyon ráfeszülni a "problémára". Érdemes észrevenned, hogy miben tudsz együttműködni édesapáddal, ami épp a kívánt eredményre, vagy elfogadható megközelítésére vezethet. Tehát nem elérni kívánunk valamit (sőt, a kívánság is sok oda), nem szembe kell menni azzal, ami úgyis van. Csak találj egy kedvező áramlatot. Amilyen ködös így megfogalmazva, olyan szépen kínálja magát a gyakorlatban maga a megoldás, ha nyitott szemmel keresed, és nem mindenféle vágyak és kívánalmak motiválnak, hanem elsősorban az, hogy mindenkinek jobb legyen legalább egy kicsit, amint lehetséges. Nagyon szépen ráhúzható ez sokmindenre. Mihamarabbi meglepő sikereket kívánok :)
2009. nov. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És a makacs embernek való egyáltalán gyerek? Vagy fogja szeretni?
2016. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!