Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek beleszólni?

Mennyire engeditek beleszólni?

Figyelt kérdés
Egy varosban élünk anyósomékkal. Hetente meglátogatjuk őket vagy az egész család, vagy csak a férjem, az anyjával többször is beszél telefonon. Általában hétvégén megyünk, de ha gond van, akkor hétközben is. A férjemnek van egy húga, aki külföldön él. Természetesen ő a legjobb gyerek a családban,mi meg vagyunk azok akik elvégzik a piszok mukát,korházolás , fa vágás, hordásés még sorolhatnám. Megesett több alkalommal, hogy nem tudtuk pl hogy anyósom vagy apósom beteg, mert szedán történt és telefonban nem mondták, hogy a sógornőm smst küldött a férjemnek, hogy szégyelje magát, betegek a szülök és mi csak a mi családunkkal vagyunk elfoglalva, senkivel nem törődünk....én zokon vettem,mivel hetekig pelenkáztam apósomat, anyósomnak komoly műtéte volt, lábra állítottuk őket, sógornőm meg nem jött haza, mert 1 éves volt a gyerek és pici gyerekkel 1000 km nem autózik...mind1 megoldottuk. Most viszont telik be a pohár,mert próbál dirigálni, irányítja a férjemet és nekem ez nem tetszik. Úgy érzem eleget teszünk a nagyszülőkkért, akik viszonozni nem viszonozzák még azzal sem, hogy néha meglátogassák az unokájukat, csak akkorlátják ha mi visszük. Egy utcányira lakunk egymástól,mindketten dolgoznak még. Az a kérdésem, hogy mennyi beleszólást engedjünk a sógornőmnek,mert ez már az "ugráltatás" kategória.
2013. aug. 29. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Megmondanám neki, hogy szépen fogja be és ne pofázzon 1000km-ről. Ha annyira sajnálja a szüleit, akkor költözzön haza, ti megteszitek amit tudtok, de nektek is van ezeregy dolgotok!
2013. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem engedném hogy beleszóljon a dolgaimba, de hál istenek nem is szólunk bele a másik ügyeibe.

Nem is értem ti miért engedtétek. Legközelebb ha telefonál és dirigál, meg kell neki mondani hogy ha valami nem tetszik neki, akkor emelje fel a fenekét, jöjjön haza, és gondozza ő a saját szüleit.. Neki is részt kéne vállalnia..

Majd leteszed a telefont és nem reagálsz a hívásaira többé.. ennyire egyszerű..

2013. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg mondanám neki, hogy én és a férjem minden tőlük telhetőt megteszünk de tudtommal nem egyke a férjem. Aztán szépen letenném a telefont.
2013. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Annyira szánalmasak az ilyen nők mint a sógornőd, hogy arra már szó sincs. Persze majd ha az örökségről lesz szó akkor oda tud majd autózni. Én biztos megmondanám, hogy én hetekig pelenkáztam az anyósomat meg az apósomat te hány pelenkát cseréltél rajtunk. Ja, hogy egyet sem akkor a köszönőmért akartál hívni úgye?
2013. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A férjed beszéljen vele meg a szüleivel is.


Ha nem teszi, írj szépen egy listát hogy miben segítetek anyósodéknak és kérdezd meg a sógornődet, hogy mit vállal át. Amiben segít, abba belepofázhat.

2013. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarom a perpatvart a családban...de szeretném ha érezné, hogy onnan osztogatni a paracs- jótanácsokat én is tudnám és végre hagyjon bennünket békén. Heti egyszer és a plussz munkák a férjmnek és nekem is bőven elegendők.
2013. aug. 29. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezt pedig szép szóra nem fogja abbahagyni.
2013. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor írd meg neki, hogy ha nem jó ahogy ti csináljátok, fizessen egy ápolónőt, kertészt, takarítónőt - majd az pontosan úgy fogja csinálni, ahogy ő kéri. Persze nem ingyen.
2013. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Költözzön haza vagy fogja be a kis száját. Az ő dolga (is) lenne a szülőkről való gondoskodás. Ha nem veszi ki belőle a részét akkor legalább ne szóljon bele.
2013. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Leírok neki tételesen; hogy mit csináltok, az mennyi idő, költség. És ha vállalni szeretné a felé, akkor jöjjön haza, amúgy meg kuss.
2013. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!