Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek beleszólni?

Mennyire engeditek beleszólni?

Figyelt kérdés
Egy varosban élünk anyósomékkal. Hetente meglátogatjuk őket vagy az egész család, vagy csak a férjem, az anyjával többször is beszél telefonon. Általában hétvégén megyünk, de ha gond van, akkor hétközben is. A férjemnek van egy húga, aki külföldön él. Természetesen ő a legjobb gyerek a családban,mi meg vagyunk azok akik elvégzik a piszok mukát,korházolás , fa vágás, hordásés még sorolhatnám. Megesett több alkalommal, hogy nem tudtuk pl hogy anyósom vagy apósom beteg, mert szedán történt és telefonban nem mondták, hogy a sógornőm smst küldött a férjemnek, hogy szégyelje magát, betegek a szülök és mi csak a mi családunkkal vagyunk elfoglalva, senkivel nem törődünk....én zokon vettem,mivel hetekig pelenkáztam apósomat, anyósomnak komoly műtéte volt, lábra állítottuk őket, sógornőm meg nem jött haza, mert 1 éves volt a gyerek és pici gyerekkel 1000 km nem autózik...mind1 megoldottuk. Most viszont telik be a pohár,mert próbál dirigálni, irányítja a férjemet és nekem ez nem tetszik. Úgy érzem eleget teszünk a nagyszülőkkért, akik viszonozni nem viszonozzák még azzal sem, hogy néha meglátogassák az unokájukat, csak akkorlátják ha mi visszük. Egy utcányira lakunk egymástól,mindketten dolgoznak még. Az a kérdésem, hogy mennyi beleszólást engedjünk a sógornőmnek,mert ez már az "ugráltatás" kategória.
2013. aug. 29. 12:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elsősorban a férjeddel tisztázd a helyzetet, mondd meg neki, hogy a testvére igazságtalanul és alaptalanul viselkedik így, álljon végre a sarkára.

Külföldről tény, hogy nem egyszerű hazautazni, de akkor, ha csak ritkán segít be, akkor fogja be és örüljön, hogy ti gondoskodtok a szülőkről. Utána pedig a férjed elmondhatná a szüleinek, hogy a tőletek telhetőt megteszitek, és zavaró, ha cserébe szemrehányásokat kaptok, nem pedig tiszteletet.

2013. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A többiek már adtak pár jó tippet, mit mondj telefonba, mielőtt leteszed...


Nos, mekkora beleszólást engedjetek? Semekkorát. Semmi joga nincs dirigálni Titeket, Ti pedig teljesen jól csináljátok a dolgokat, pedig még az érintettektől sem kaptok hálát... Én roppant büszke lennék magamra s ha nem oltom le a sógornőt, már túlságosan is jónak tartanám magamat...

Viszont nem írtad, a férjed hogyan viselkedik, mert ha nem foglalkozik a hugicával, akkor OK, Te se tedd. Nem éri meg az energiát. Pörögjön magában, ahogy akar, a Ti lelkiismeretetek tiszta.

2013. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad! Te pelenkáztad az anyósod, tudod, hány ember nem lenne képes ezt megtenni a saját anyjáért sem? Le a kalappal előtted!

A sógornő meg minek szól bele, ez már nem az ő élete, elment messze van, itt hagyott mindent. Ha hazajön, segítsen, de kintről ne ugráltasson senkit.

Mi is messze élünk anyóséktól, ha valaki tud ott helyben segíteni az mindig a sógorom és a felesége. Eszembe nem jutna kritizálni vagy ugráltatni őket. Örülök, hogy ilyen rendesek.

2013. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!