Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztem a 16 éves nagylán...

Összevesztem a 16 éves nagylányommal. Szerintetek mi a megoldás ebben a helyzetben? Tényleg én vagyok a túl maradi?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 16 éves nagylányomat, de ettől függetlenül nagy szeretetben, megértésben élünk. Gimnáziumba jár, jól tanul, nemigen járt el itthonról, esetleg csak ilyen helyi együttesek koncertjeire a barátnőivel, vagy legfeljebb születésnapi házibulikra.

Most viszont, egy fél éve szerelmes egy 20 éves fiúba, aki eleinte tudomást se vett róla, most viszont úgy tűnik, ő is szimpatizál a lányommal. Talán két hónapja mondhatom, hogy járnak, már be lettünk mutatva egymásnak, és a lányom is találkozott a fiú szüleivel.

Pár nappal ezelőtt azzal az ötlettel állt elém a nagylány, hogy mi lenne, ha a fiú itt aludna nálunk valamelyik hétvégén, mert "innen egyszerűbb bejutni a gimibe". Elbeszélgettem a lányommal, elmondtam neki a véleményemet, hogy igazán nem szükséges ennyire sürgetni a dolgokat, lesz még idő mindenre, nem kell rögtön az első csettintésre ugrania. De ő hajthatatlan, senkire sem hallgat és azt mondta, ha én nem engedem, majd átmegy az apjához, ott lesz egy hétvégén, és elviszi oda a fiút, mert ő úgyis megengedi neki. Mondtam neki, hogy gondolkozzon egy kicsit józan ésszel, gondolja át a dolgokat.

Azóta nem beszél velem. Itthon van egész nap, segít a házimunkában, kivasal, elmosogat stb., de nem kommunikálunk, hiába próbálok kezdeményezni.

Szülők! Ti mit gondoltok? Mi lenne a megoldás ebben a helyzetben?


2013. aug. 30. 11:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
semmi.. ez nem a te hibád igazából. Majd benő a feje lágya..
2013. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem engeded, akkor megy apjához vagy max egy bokorban csinálják, ha akarják. Lebeszélni nem tudod, de beszélgess vele a fogamzásgátlásról!
2013. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy 2. válaszoló írta. Fogamzásgátlót írass neki, vagy vegyél neki óvszert. Inkább nálatok csinálják, mint máshol.

Ha rendesnek tűnik a fiú, akkor támogasd őket.

2013. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
2 hónap után nem csodálom, hogy így érzel, én sem örülnék, ha a lányom ennyi időt elégnek tartana arra, hogy egy olyan pasi, aki eleinte nem érdeklődött, most meg mégis, megkapja. Ettől függetlenül le fog vele feküdni, és együtt is fognak aludni. Mert 16 és mert megy a saját feje után. Aztán vagy megbánja, vagy nem.
2013. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%
Ha csak "azt" akarják ahhoz hidd el nem kell hazavinnie. Inkább irass fel neki fogamzásgátlót vagy tarts felvilágosító órát, hogy gondja ne legyen belőle. Egyébként ő érzi mikor készült fel rá (bár tudom egy szülő féltő és ezt nehezen emészti meg). Jobb ha ott alszik a srác így szem előtt vannak!
2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
43%

Anno az én anyukám is ezt mondta nekem, pedig tényleg egy szimpla alvásról volt szó.

Természetesen nem tudom,hogy a lányod is hasonlóképp gondolkodik e, de szerintem, ha úgy nevelted, ő is úgy fogja gondolni,hogy még korai lenne bármiféle szexuális dologba belebonyolódni.

Próbáljatok meg kompromisszumot kötni, mondd,hogy nálatok alhat a fiú,de csak akkor,hogyha külön szobában alszanak. (amennyiben ez megoldható)

2013. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
56%

Először is szerintem nagyon jófej anyuka vagy.

Az én lányom még bölcsis és szerencsére nem akar senki pasit hazahozni, de a helyedben én sem engedném. Fiatal vagyok, és nagyon is emlékszem erre az időre. Nem kell megengedni. Nem helyes, túl korai. Másrészt én is aludtam ott 17 évesen barátomnál, anyuék nem tudták (nem engedték volna), nem történt semmi. Nem terveztük, nem is akartuk, csak jó volt ott aludni, pizsiben, nyugiban, ja és nyitott ajtónál, mert a fiúm anyukája sem volt hülye :-)

Hány szobás lakásban laktok? Esetleg nincs egy szabad szoba? Vagy a lányod nálad alszik, a fiú meg az ágyában. Mondjuk erre tuti meglepődik a lányod, de kompromisszum.

2013. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

Amit meg kellene beszéned a lányoddal, az az, hogy a fiú ott ALUDNI akarnak csak, vagy mást ist? Ugyanis sok esetben nem a szexröl van szó, hanem csak arról, hogy együtt lehessenek. (A szexhez nem kell ott aludnia nálatok vagy az apjánál, sok más megoldás is létezik, akár akkor is, ha nálatok vannak napközben)


Másrészt meg ha tényleg úgy érzi a lányod, hogy le akarnak feküdni a fiúval, akkor mindenképpen jpbb, ha nálatok, kulturált körülmények között történik, amikr nyugodtak lehetnek, hoyg senki nem zavarja meg öket, mert az adott esetben többet árt a lányodnak, mint maga a tény, hogy elveszti a szüzességét. Ebben az esetben viszont mindenképpen beszélnék vele, hogy a védekezést vegye komolyan (óvszer) és ne hagyatkozzanak arra, hogy a fiú majd "vigyáz".

Én hasonló helyzetet már többször átéltem, a gyerekeim már túl vannak ezen a koron. De semmiképpen nem tiltanám, mert azzal csak kettötök kapcsolatát rontod el. SZóval a helyedben szólnék neki, hogy veszéljük át még egyszer, mert az elsö alkalommal túl hirtelen volt az ötlet. Utána meg meglátod, de tiltással tényleg nem érhetsz el semmit.

2013. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Igen, ebben teljes mértékben igazatok van, hogy nem fogom tudni megakadályozni, mert ha le akar vele feküdni, bárhol le tud, ha azt nem is engedem, hogy itt aludjon a fiú.

Azt szeretném inkább elérni, hogy legyen egy kicsit józanabb gondolkodású, de persze tudom, hogy amikor az ember szerelmes, se lát, se hall. Én meg hiába kezdem el mesélni neki, hogy annak idején, amikor én ennyi idős voltam, és fülig bele voltam zúgva egy német srácba, akiről azt hittem, hogy ő a Nagy Ő, de volt annyi tartás mindkettőnkben, hogy nem feküdtünk le. Nyári szerelem volt, a csóknál nem is jutottunk tovább, és lehet, hogy álszentül hangzik, de büszke vagyok magamra, hogy annak ellenére, hogy borzalmasan bele voltam zúgva, nem történt meg a dolog. Túl korai lett volna ennyi idősen.


A felvilágosításon egyébként már túl vagyunk, sokat szoktunk beszélgetni ezekről a dolgokról, és egészen eddig hasonlóképpen látta a dolgokat, mint én, csak aztán jött ez a fiú, és én nagyon úgy érzem, hogy azért akar vele hamar-hamar lefeküdni, mert fél, hogy különben elveszíti. Én legalábbis így érzem. Ugyanis végigasszisztáltam az elmúlt fél évét is, emlékszem, eleinte milyen nagy plátói szerelem volt, most meg, hogy elérhető lesz, gondolom nem akar várni.


Egyébként még akkor, amikor felvetette ezt a témát, rákérdeztem, hogy mi lenne, ha a fiú úgy aludna itt, hogy ő a vendégszobában (szerencsére elég tágas a lakásunk, három szoba plusz nappali, fürdő, vécé, konyha), de konkrétan kiröhögött, hogy ugye ezt nem gondoltam komolyan.

2013. aug. 30. 11:46
 10/32 anonim ***** válasza:
50%

" rákérdeztem, hogy mi lenne, ha a fiú úgy aludna itt, hogy ő a vendégszobában, de konkrétan kiröhögött, hogy ugye ezt nem gondoltam komolyan."


A nagyobb lányom, amikor elöször aludt itt a barátja, elmondta, hogy ök megbeszélték, hogy nem fekszenek le egymással, de egy ágyban, összebújva szeretnének aludni.

Lehet, hogy a lányodék is így gondolják, de ha nem, akkor sem ellenkeznék.



A fogamzásgátlásról meg hiába tud "elvileg", ha amikor odakerül a sor, kiderül, hogy "éppen nincs" náluk óvszer. Szóval azt vegyél neki és add oda, hogy ha majd szüksége lenne rá, ne legyen ilyen gond.

2013. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!