Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi közöm hozzá, de roppant...

Semmi közöm hozzá, de roppant kellemetlen nekem. Segíthetnék nekik valahogy?

Figyelt kérdés

A kedvesemnek elég rossz a viszonya az anyukájával. Mikor náluk vagyunk (otthon lakik még), sokszor kezdenek el veszekedni, de miattam hamar abbahagyják. Néha már legszívesebben elfutnék, olyan feszült a hangulat. Családi ebéd még sohasem volt náluk, mindig külön ettünk az anyjáéktól. Persze az ingét kivasaltatja vele, az anyja megteszi, meg ha beteg elszalad gyógyszerért, de ezt inkább kötelességből teszi, nem szeretetből.

Vagy inkább azért, mert a kedvesem fizetésének egy bizonyos százaléka nélkül nem tudnák fent tartani a lakást. Az anyukájával nagyon jól kijövök, meg annak az élettársával is, de ők inkább megtűrik, mint szeretik egymást. Minden hétvégén ott vagyunk 1-2 napot, szeretném ha változna. Szerintetek tehetek ezért valamit. A párom (nem férjem!) a húgával sincs jóba. (Megértem, hogy nem szereti, hiszen a "lányka" se tanulni se dolgozni nem akar..21 évesen...elvégezte az általános iskolát,és ennyi.) Szóval, mit tehetnék?

A "ne szólj bele, nem a te dolgod" válaszokat mellőzzétek. Köszönöm.


2009. nov. 1. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos hogyha a párod nem akar rajta változtatni, és te sem tudod megbeszélni vele, meggyőzni, akkor semmit nem tudsz tenni. Addig hiába is próbálkozol bármivel, amíg ők nem akarnak megbékélni. De talán néhány közös program rávezethetné őket, hogy jobb lenne a békesség, és tudnának mit szeretni egymásban :) Mégis csak egy család.
2009. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz egy ilyen szétesett család napi életét látni. Talán annyit tehetnétek, hogy a saját, szeretteljes, megértő, egymás iránti viselkedésetekkel példát mutattok. A példa - jó esetben is - ragadós!
2009. nov. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyáron közösen főztünk a kertünkben, szóltam a kedvesemnek, hogy az anyjáékat is hívjuk meg, hevesen tiltakozott.
2009. nov. 1. 18:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Az anyukájával nem tudok erről beszélni, sosem vagyunk 4sezmközt. Talán a párommal tudok róla beszélni.
2009. nov. 1. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Van valaki, akit a párod szeret? Úgy értem, rajtad kívül. Mert lehet, hogy ő egy olyan figura, aki nem szeret senkit. Aki nem szeret senkit, az azért van így, mert fél. Pl attól, hogy a fejére nő a valaki, nem tudja megőrizni a tekintélyét, pl a tesó előtt, szóval vannak ilyen szorongások, amik akadályai a szeretetnek. Vagy lehet ez egy minta utáni viselkedés. Veszekedni kell, az apja is ezt tette, a nagyapja is, stb. A felnőtt ember veszekszik, enélkül nincs tekintélye. Próbáld kifigyelni, hogy fennállnak-e ezek. Lehet más is az ok. De az ok abban keresendő, aki veszekszik vagy aki nem szeret, nem pedig abban akire veszekednek, vagy akit nem szeretnek. Ahhoz, hogy a családból valakit szeressünk, nem kell semmilyen érdem, sem érdek, vagy más ok.
2009. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Unokatestvérei nincsenek, nagyszülei nem élnek, az apjával nem tartja a kapcsolatot. Felnőtt ember, ő úgy érzi senkire sincs szüksége.
2009. nov. 1. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Van egy mondás : "Aki az anyját becsüli, az a feleségét is becsülni fogja..."


Ebben azért van valami!


Nem tudom, milyen "bűnt" követhetett el a páros anyja, de semmi olyat nem tudok elképzelni, amiért egy gyerek ÍGY viselkedjen a szülőanyjával!!!

(Az már csak "hab a tortán", hogy még a testvérét s utálja!)


Én biztosan elgondolkodnék ezeken a dolgokon és szuperszónikus sebességgel messze futnék ettől az embertől! (Sajnos, a párja sem várhat sokkal jobb elbánást mint az anyja és a testvére.)


Szerintem nem tehetsz semmit, de a saját érdekedben igen : hagyd ott sürgősen!

2009. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem normalis dolog, marmint hogy az anyukajat es a testveret se szeresse valaki. Ez igy furcsa, nem gondolod? Szerintem vagy az anyukajatol vagy a dtestvertol kerdezd meg, hogy mi ujsag van naluk? Valahogy legyel vele 4 szemkozt, hogy az igazsagra feny deruljon! Addig, amig nem tudod, hogy mi is az igazsag, nehogy barmi komolyban is gondolkodj a baratoddal!

Ki tudja, hogy amikor te nem vagy ott, hogyan elnek, miket kiabalnak egymasnak....stb. stb. Tudod kik tudnak meg sok mindent? A szomszedok! Ha tudsz veluk is beszelhetnel, es lehet, hogy ledobbennel.

2009. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek,akiktől jobb,ha távol tartjuk magunkat.Lehet a párod családja is ilyen.Nem hinném,hogy ok nélkül viselkedne így.

Ha nagyon fontos neked,beszéljétek meg,mi az a minimum,amit rájuk szántok(már időben),akkor ebből vita nem lesz.

2009. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindig minden esetben a szülő neveli agyereket,és nem fordítva!A szüleinktől tanulunk jót vagy rosszat,mindent.Ők mutatnak példát nekünk az életvitelükkel,az egymáshoz való viszonyukkal,a aszeretetükkel vagy éppen a gyűlölkökésükkel,tőlük tanuljuk a viselkedési formákat,hogy adott helyzeteket hogy kezelkünk...stb..

Ha egy gyereknek nem jó a szüleivel a kapcsolata,az a szülő megbukott!!!Én nagyon elgondolkodnék azon,hogy mit rontottam el ha valamelyik gyerekemmel nem érten ék szót,vagy nem alakult volna ki a megfelelő egészséges kötődés,anya-gyerek kapcsolat.Erről sosem agyerek tehet ha ez nem működik!Te nem valószínű,hogy sokat tehetsz értük,ez az anyja dolga lenne,ha nem késett még el vele.

2009. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!