Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen, jogilag lehetsé...

Létezik ilyen, jogilag lehetséges? Komplett anyakönyvi kivonat csere

Figyelt kérdés
Szeretnék minden kapcsolatot megszakitani a családommal. Felnőtt vagyok. Lehetséges egyáltalán? Mondjuk komplett névváltozás, úgy hogy az anya név is cserélődik mondjuk egy kínálat névre?
2013. szept. 2. 22:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én s ezt szeretnem remélem valaki megirja a tutit
2013. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, , inkább" családi perpatvar" miatt. De nem ez a helyes kifejezés. Egyszerűen nem vagyunk egy család, nem vagyok odavalo, nem érzek semmit irántuk. Szeretném ha jogilag se lenne semmi közöm hozzájuk.
2013. szept. 2. 23:07
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el egy másik városba. A kutya se fogja rajtad keresni a rokonaidat.
2013. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Elköltöztem. Évek óta. Külföldre. Saját családom van. Viszont a " rokonaim" ragaszkodnak hozzám, ( vagy mondjuk ugy: akaszkodnak) . Nem áll szándékomban segíteni nekik ( lévén intézetben nőttem fel) , semmi de semmi az ég világon nem köt össze minket. Viszont szeretnék ha segítenèk, valami szülőtartásrol irogatnak.... megelözès képpen ( meg inkább a téma lezárása ) szeretném ezt az egészet.
2013. szept. 2. 23:15
 15/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehet teljes személyiséget megváltoztatni. Az csak a filmekben létezik.na, meg néha a történelemben egy-két kiválasztottnál volt.Sajnos, a születésed minden adata megváltozhatatlan. Nevet változtathatsz, de mást nem. A szülőtartással, rokon tartással meg ne foglalkozz. Van rá lehetőség kérni bíróságon, de ott alaposan megvizsgálják, érdemes-e a szülő rá és a te életviteledet mennyiben változtatná meg. Mivel írtad, hogy intézetben éltél, innentől 0 a lehetősége bármelyik ősödnek pénzt kiszedni belőled tartás címén.
2013. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Lemondani a szülői jogról, főleg az anyai jogról csak az édesanyád tud lemondani. Ha ő lemond rólad, akkor el lehet intézni hogy az édesanya rovatban a nevelőszülőd neve szerepeljen.

Felnőtt embereknél ez már nem lényeges, lévén külön élnek..

A szülőtartásról annyit, hogy megmondhatod nekik, hogy menjenek nyugodtan a bíróságra, adják be a szülőtartási kérelmet te ellened. Te majd szépen élni fogsz a fellebbezés lehetőségeddel és érdemtelenségre hivatkozva megtagadod a szülői tartás fizetését. Ha intézetbe tettek, és sosem neveltek fel,akkor 99% hogy elfogadják a fellebbezésedet..

2013. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Így van. Csak egy papírra hivatkozva, a büdös életben nem fognak tudni rólad legombolni egy fillért sem, ha te bizonyítod hogy érdemtelenek rá. Szerintem ez nem lesz nehéz, ha így kellett felnőnöd és gyakorlatilag sosem voltatok egy család. Olvass utána a szülőtartásnak.

Hogy a az anya rovatot meg lehet-e változtatni ezt nem tudom. Szerintem nem, éppen azért, hogy senkit ne tudjon "elnyelni így a föld", de igazából lényegtelennek is tartom. Ne menekülj el a problémák elől, oldd meg őket. Velük szakíts meg minden kapcsolatot, te pedig érezd magadat biztonságban. Bármivel fenyegetnek arra ne reagálj, csak olvass utána, hogy válaszként mit tudnál lépni és mire számíthatsz.

2013. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Értettem. Köszönöm a válaszokat, akkor nem idegeskedek emiatt . Ment a zöld pacsi mindenkinek.
2013. szept. 3. 08:09
 19/20 anonim ***** válasza:

A saját neved megváltoztathatod.

Az anyja neve rovat csak örökbefogadás esetén változik (az unokatesómék is örökbe fogadtak 2 gyereket, mindkettőnél az ő neve szerepel az anyja neve rovatban)

Nálad ez már nem jöhet szóba, mert elmúltál 18 éves.

A "kedves" rokonaid perelhetnek szülőtartásért, de semmire nem mennek vele tekintve az előéleteteket. (azért ez nem így működik, hogy gyerekkorában intézetbe adom, felnőtt korában meg jogilag köteleztetem, hogy eltartson)

Azt nem értem, hogy eddig is miért tartottad velük a kapcsolatot, miért adtad meg a külföldi elérhetőséged. Gondolom, régebben is hasonló volt a kapcsolatotok, mint most.

2013. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A házassági engedélyhez kellett egy otthoni cim. A Szívesèget hogy a levél hozzájuk érkezzen 100 ezer forintal honoráltam. Mivel én már akkor külföldön voltam. A levelet kibontva benne a férjem nevével nem volt nehèz megtalálni engem. Innen kezdődtek a gondok.
2013. szept. 3. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!