Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy végre már...

Mit tehetnék, hogy végre már ne így érezzek?

Figyelt kérdés
Párommal lassan már 2 éve élünk együtt. Nagyon szeret engem, én is őt. Rendes ember. Tényleg nem mondhatok róla semmi rosszat. Eleinte féltem tőle, hogy ő már közel 40 éves, és még nem volt nős, és talán vannak valami furcsaságai, de eddig még nem tapasztaltam semmit, egyet kivéve, amire általában mindenki azt mondja, hogy én fogom fel rosszul, ez teljesen normális, engem mégis zavar. Gyakran mesélt a két exéről, akikkel együtt is lakott egy ideig, hogy miért vesztek össze, milyen balhék voltak, mi nem tetszett neki, miért lett vége. Majd következtek a barátnők, aztán az ismerkedések, randik, jó néhány történetet meghallgattam. Én úgy érzem, hogy sok volt a nő... ill. nekem nem kellett volna mindezt tudnom. Leültünk és megbeszéltük, hogy abba fogja hagyni, mert engem már kezd zavarni, és nem is érdekel, hogy kivel mi történt, mi van vele, kivel van, hány gyereke van. Már nem akarom tudni, hogy kikhez volt köze, mert azon kaptam magam, hogy néha kikívánkozik belőlem egy -egy olyan mondat, hogy "ma drágám kivel futottál össze, aki le akart veled feküdni?", vagy ha nézi a FB-ot, legszívesebben oda szólnék, hogy "most épp melyik nőn nosztalgiázol?" De benyelem, és ettől olyan feszültség van bennem néha, hogy legszívesebben azt mondanám, hogy hagyjon békén, nincs kedvem beszélgetni. Tudom, hogy én is hibás vagyok, nem így kéne felfogni, hiszen velem van, engem szeret, mégis akkor, mikor sokat mesélt olyan érzés alakult ki bennem, mintha én csak a haverja lennék, akivel megosztja a csajos sztorikat, és sajnálkozzunk együtt, hogy nem jött össze velük. Mikor kimentünk utoljára szórakozni, már nem bírtam cérnával, mert láttam, hogy a táncoló tömeget bámulja, és oda szóltam neki, hogy "melyiket fogjuk ma megpróbálni felszedni?" Fel volt háborodva, hogy én ok nélkül vádolom, és hogy ő már hetek óta meg sem említett senkit... Ki akarok ebből keveredni, mert szeretem, és tudom, hogy ő is nagyon szeret. Csak ezek a buta gondolatok, nagyon nehezen tudom elengedni őket. Ha van valakinek hasonló tapasztalata, szívesen olvasnék róla. Köszönöm!
2013. szept. 2. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Velem is ez volt a helyzet. Mindig az exek meg a vidám történetek... Figyelj 1 mondattal elcsitíthatod és rájön: amikor nagy mesélésben van mosolyogva mondd azt neki: tudod drágám azthiszem nem véletlenül vagy most itt velem és nem ott velük. Hát nem tiszta mázli?

Garantált hatás, nekem bevált:)

2013. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Amikor én mesélek exekről a leendő exeknek az általában azért van, mert már eléggé hiányzik a szabadságom, és a kalandozásaim. Ha valakit igazán szeretek, akkor eszembe se jutna megbántani azzal, hogy mindenféle bigékről regélek neki. Ez elég egyértelmű.
2013. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenkire vonatkozik ugyanaz a séma. Ha valaki az életéről mesél abban részt vettek az exek is.
2013. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

"hiszen velem van, engem szeret, mégis akkor, mikor sokat mesélt olyan érzés alakult ki bennem, mintha én csak a haverja lennék, akivel megosztja a csajos sztorikat, és sajnálkozzunk együtt, hogy nem jött össze velük."


Teljesen normálisan gondolkozol és jogosak az érzelmeid ezzel kapcsolatban.


A társad tapintatlan és önző. Nem törődik azzal, hogy ezekkel a történetekkel téged akaratlanul is megaláz, hiszen azt az érzést kelti benned, hogy melletted nem elég boldog, és ezért nosztalgiázik folyton.


Az a normális, ha lezárja a múltat, és nem foglalkozik vele többet. Ha eszébe is jut, akkor nem te vagy az az alany, akire mindezt rá kellene zúdítania.


Veled azt kellene éreztetnie, hogy természetesen ő is élt addig, amíg téged nem ismert, számos kapcsolata volt.

De nálad állapodott meg, mert te vagy az igazi.


Bartók Béla A kékszakállú herceg vára című műve éppen a ti esetetek fordítottjáról szóló gyönyörű ballada feldolgozása: a férfi lelki életének rejtelmeibe igyekszik behatolni az azt is megismerni és birtokolni akaró szerelmes nő. Rajtaveszt, mert ő mögötte is bezárul a "hetedik ajtó".


Ha költői akarok lenni, azt mondanám, hogy ettől akarod magad megkímélni.


Nem akarsz a "hetedik" szobába kerülni.


Őt akarod, és azt, hogy a ti boldogságotokról, életetekről, a jelenetekről és jövőtökről legyen szó köztetek. A társad pedig a többieket zárja be szépen a "hetdik szobába", és dobja el a fenébe a kulcsot.


Remélem, sikerül vele megértetned.

Sok sikert és boldogságot! :D

2013. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Lehet ezt úgy is felfogni, hogy azokat a hibákat nem akarja még egyszer elkövetni, és azt sem akarja, hogy te tedd.

Meg úgy is, hogy, ha nem lennél, elkelne ő bizony.

Nekem a legelején ezt csinálta a férjem, én is meséltem neki az enyémekről, de egy bizonyos szinten túl már nem, miután a tapasztalataim, "elvárásaim" elmondtam, én abbahagytam, ő nem. Én viszont szépen megkértem rá, hogy ne tegye, nem vagyok rá kíváncsi, kivel, hol járt, mit csinált, ha lezárta, jó, ha nem, akkor lépek. Megkértem arra is, képzelje el fordítva a helyzetet, talán őt nem zavarná? Többé nem csinálta.

2013. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazából ezen már túl vagyunk, már megértette, hogy nekem ez sok volt, még akkor is ha csak őszintén elmesélte az életét... és persze azóta már nem mondja, figyelmesebb velem, mint azelőtt, azt is mondta, hogy már el sem tudná képezelni az életét nélkülem. Már csak bennem maradt meg a tüske, amitől szeretnék megszabadulni, mert tudom, hogy nem bántani akart, és nem akarom, hogy emiatt fusson zátonyra a kapcsolatunk... Remélem csak, hogy ez idővel enyhülni fog.

Persze másrészt meg értékelem, hogy bízik bennem, és őszinte, és így sosem érhet meglepetés, de bevallom volt olyan is, hogy rosszul éreztem magam, haza jött és megszólta, hogy nincs elpakolva, belőlem meg legszívesebben kitört volna a mondat, hogy "akkor hívd fel valamelyik exedet, azok biztos mindig toppon voltak." Igazából olykor magam sem értem ezeket a rakcióimat. Remélem elmúlnak.

2013. szept. 2. 23:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Mesélj te is részletekbe menően az exekről, biztosan értékelni fogja.
2013. szept. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na neee... akkor pakoljon el ő. Nálunk nem szokás ilyenért szólni, mert hisztizek! Én sem osztok ukázt, nekem se tegye senki.
2013. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
eröltetett kamu műsoradás a kérdés:D
2013. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki szeret és tisztel,elég neki egyszer normális,de határozott hangnemben elmondani,hogy ,,figyelj,Drágám,erre nem vagyok kíváncsi,mert rosszul esik",és felhagy vele.A párod tiszteletben tartja a kérésedet,tehát ezt sikerült megoldanotok,már csak magadban kell rendet tenned.Többre kéne tartanod magadat,és kevesebbet rágódnod a múlton,meg összeméregetned magad más nőkkel.Gondolj arra,hogy te így vagy jó és értékes nő,ahogy vagy,különben a mostani párod sem pont téged választott volna.

Egyébként ha tudod,hogy nem szándékosan bántott és megbánta,ideje elengedned a sérelmeidet,mert ha dédelgeted őket,az az igazi kapcsolatgyilkos tényező.

2013. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!