Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy ne érezzek...

Mit tehetnék, hogy ne érezzek így?

Figyelt kérdés
Régebben (max. fél éve) vagdostam magam,és mostanában próbálom nem csinálni,de egyszerűen olyan nekem,mintha függő lennék,vagy nem tudom!Már csak a régi hegeim vannak meg,de néha úgyérzem olyan jól esne egy kis vagdosás,meg öngyilkos is akartam lenni,és néztem egy videót,hogy a fiatalok miért lesznek öngyilkosok,meg hogy a csaj milyen módszerrel csinálta,és úgy érzem,még mindig jó lenne,és alig tudom leállítani az ilyen gondolataimat!Van valaki hasonló helyzetben?
2010. máj. 20. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Off-

Ne haragudj, de hány éves vagy ? Komoly segitségre van szükséged!!

Amugy mi az élet célod? Egyátalán mi vezet idág ? Barátaid vannak ?

Gondolkozz el, mit érsz el ezzel, ki..ol emberekkel ugy gondolod ? vagy miért vagy ilyen ?

Lány v vagy fiu ? Ha gondolod szerintem nem csak én más is igy gondolná segithetünk, ha megmondod hol laksz !!

Hidd el a vagdodozás nélkül, sokkal jobb elfoglaltság is van, higgy nekem !

41/N

2010. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, ezért le fogtok pontozni, ez biztos, de ajánlom, hogy nézd meg a Titkárnő című filmet. [link]


Hasonló problémákkal küzdött a lány, aki végül a szexuális alárendeltséggel tudta helyettesíteni a vagdosást, és ugyan átlagos fejjel perverznek tűnik amit csinál, de én azt vallom, hogy semmi sem perverz, amit mingkét fél élvez.


Tanulságos film szerelemről és szexualitásról. Én azt vallom, hogy jobban jársz, ha a mazo hajlamaidat inkább szexualitásban éled ki, mint öncsonkításban, vagy ne adj isten öngyilkosságban.


(tudom, hogy ez könnyedén a totális szexuális kihasználtsághoz vezethez, ami megint csak egy rossz út sajnos, tehát csak akkor töprengj ilyesmin, ha tudod, hogy van annyi önérzeted, hogy nem hagyod magad kihasználni, és csak addig mész el, ameddig neked is jó)


Egyébként természetesen egyetértek az előttem szólóval, ehhez alapvetően pszihológus kellene, aki tudna segíteni.

2010. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lelkileg sztem semmi bajod, csak biológiailag adrenalin függő lettél eg ypicit mivel ha fájdalom ér akkor adrenalin termelődés a szervezet válasza..


A Vagdosás, meg arossz beidegződés amivel eléred ezt illetve a pavlov elv is közrejátszik..


Tudod szabályozni a dolgot!


Amikor késztetést érzel a vagdosásra, csinálj valami olyat amitől megijedsz, vagy vannak különböző "adrenalin" sportok is.


A gond az ezzela függőséggel hogy könnyen el lehet vele szálni, vannak beteges adrenalin függők (bázisugrók, extrém ejtőernyősök) akiknek már semmi sem elég és előbb utóbb kinyírják magukat...

2010. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lefogadom hogy amikor összevagdosod magad, utánna elégedettséget, és örömet érzel, vagy egyféle kielégülést, esetleg némi lelkiismeret furdalást..

De még véletlenül sem elkeseredést vagy szomorúságot..


Ha igy van, akkor ez is alátámasztja az előző válaszomat!

2010. máj. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először is:12 éves vagyok, és lány. Mint mondtam, már nincs nagyon semmi bajom csak ez a dolog, hogyha meglátom a pengét,összefacsarodik a szívem. Semmi féle érzelem nem szokott átjárni miután "összevagdostam" magam, inkább egyfajta közöny.És bár nagyon hálás vagyok,hogy ilyen kedves,aggódó hangnemű válaszok érkeztek,de én csak ezen az egy érzelmen szeretnék valahogy enyhíteni.
2010. máj. 23. 20:41
 6/6 A kérdező kommentje:
És igen,vannak barátaim az osztályközösség egyik alap-tagja vagyok.Van életcélom, az egyik rokonom foglalkozását szeretném kitanulni.
2010. máj. 23. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!