Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, szégyellem magam, de mit tehetnék, hogy ne így érezzek?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom, tündéri, imádnivaló kis rosszcsont. Viszont néha már annyira belefásulok az egész itthonlevésbe, a gyereknevelésbe, meg úgy mindenbe. Mostanában a türelmemnek is fogytán vagyok, sokszor kiabálok. Ma azt mondtam a páromnak, hogy de jó lenne legalább csak egy napot egyedül lenni, itthon, kizárólag egyedül!! Emiatt borzalmas rossz érzésem támadt, olyan, mintha a családomat szeretném lepasszolni magamról. Valahol így is van, szeretnék egy picit magam lenni, de nem tehetemm meg. Hogyan is tehetném, hiszen anya vagyok, és ezek szerint borzasztóan rossz anya! Szégyellem magam, hogy ilyeneken jár az agyam, hogy " de jó lenne a férjem meg a lányom nélkül lenni néha ". Azt hiszem teljesen csődöt mondtam anyaként, egy anyának ilyeneket nem szabad gondolnia!!! Nem tudom mit tehetnék, hogy máshogy érezzek, hogy máshogy álljak a dolgokhoz. Barátnőkkel nem tudok elmenni sehová sem, mióta megvan a babám, nem igazán érdeklődnek felőlem. Én keresem őket telefonon, nagyon nagyon ritkán egyikük felhív, de semmi más. Emiatt is rosszul érzem magam, hiszen nem bántottam meg egyiküket sem, nem tettem semmi rosszat. Egyszerűen csak nem kíváncsiak rám:(. Rosszul esik, de ez van. Hasonló cipőben jár/t valaki? Hogyan jöhetnék ki ebből a borzalmas " gödörből "?
2010. nov. 22. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Próbálj olyan anyukával ismerkedni akinek egyidös gyereke van a tiéddel.....

Èn is vagyok úgy de jó lenne egy kicsi nyugi.Ezzel mindenki van így néha....Menj el a babáddal csavarogni.Mikor én ke´sz vagyok,mindég elmegyünk valamerre nézelödni.Sétálni,boltba,stb....

2010. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem aki soha nem gonol ilyenre az vagy egy háztartási robot, vagy magának is hazudik.


Van egy majdnem 11 évesd fiam és egy 20 hónapos

lányom:-)))

2010. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van sokszor ilyen érzésem, hogy csak 24 óra egyedüllét, amikor azt teszek, amit akarok, akkor fürdök, amikor én szeretnék, zavartalanul ehetek, olvashatok, netezhetek, beszélhetek telefonon, ilyesmik. De három gyerek mellett ez nem igazán megoldható. Nekem a harmadik gyerek születése után egy évvel jött egy nagy depressziós hullám, amikor egyik nap túláradó jókedv, másnap már totál csőd, minden idegesített. A nyár jó lett, de most, hogy megint itt a tél, a sötét...

Sajnos nekem is a 4 barátnőmből egy van, akire lehet számítani, de rá sem úgy, mint ahogy várnám...ő dolgozik, én itthon vagyok, nehéz egyeztetni, hogy mikor tud rám időt szakítani.

Engem már a hétvégi nagybevásárlás gondolata is feldob hét elején,máskor ezt nem hittem volna. Most arra az elhatározásra jutottam, hogy januártól változtatok. Havi egy program a férjemmel, havi egy este nekem szabad, egy este neki.

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a barátnőkkel, próbáld meg, ha nem reagálnak, akkor legalább tudod, hogy mi a helyzet.

2010. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! NEM VAGY ROSSZ ANYA! Dehogy vagy az!!!Ugyan már. Mindenkinek vannak néha ilyen gondolatai szerintem.Éppen én is hasonlóan agyalok mert van egy nagyon eleven rosszcsont lányom!15,5 hós.Eszméletlen mit művel.Egyetlen egy napot sőt 1 órát se nagyon voltunk még külön soha!Senkire nem hagytam még eddig sosem! Sokszor gondolok arra de jó lenne egyedül lenni kicsit.DE mégis képtelen vagyok rábízni akárkire is!Akkor inkább maradok itthon :))!A barátnőkről meg annyit!Hogy szerintem barátkozz kisbabás anyukákkal:)és azokkal járj össze én is azt csinálom:)!
2010. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Semmi baj:-) Nem vagy rossz anya! Néha én is kiborulok, néha a fiamon csattan:-( Olyan is volt, hogy rácsaptam:-( aztán mondtam, hogy ne haragudjon, de kihúzta a gyufát, és anya fáradt. A barátnők is eltűntek. Unalmas társaság vagyok, mert csak a fiamról tudok mesélni(de ha más nem történik), nem rég elkezdtem járni ringatóra, ott legalább anyukák vannak, és emberek között vagyunk. Szerintem azért mert nem vagy mindig toppon nem vagy rossz. Ha a lányod melléd bújik, vagy csak Te csinálhatsz vele bármit, mindig rájössz, hogy jól csinálod:-)

Mi is akartunk tesót, de végül megbeszéltük, hogy szükség van levegő váltásra mindkettőnknek, így a fiam bölcsibe és meg melózni.

Néha kérjél a férjedtől kimenőt:-) Vagy passzoljátok le a kis csajt:-) Mi most voltunk hétvégén(szombat délelőtt) egy kicsit kettesbe. elmentünk sétálni, meg a Váci utcába is elmentünk:-) Jót tett:-)

2010. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Utolsónak: nemrégiben beszéltem egyikükkel, hogy majd talizunk, azt mondta másnap felhív... ez kb egy hete volt. Úgyhogy ennyi. Másik barátnőmnek is van babája, Ő nagyon messze lakik tőlünk. Már voltunk náluk párszor, jól érezte magát a lányom, meg én is:). Csak sajnos Ő sokat dolgozik, gondolom a hétvégét várja, amikor otthon van a családjával.

2010. nov. 22. 13:27
 7/20 anonim ***** válasza:

Egy anyának nem szabad ilyeneket gondolnia? Miért? Nem szűntem meg érző és gondolkodó lény lenni a babám születésével, és szerintem mindenkinek szüksége van magányra, pár olyan órára amit csak magára fordít.

Másfél évet én biztos, hogy nem bírtam volna ki úgy, hogy nincs egy napom magamra. De nekem szerencsém van, szuper nagyszülőkkel vagyunk megáldva.

Nem járok én ilyenkor wellnessezni vagy barátnőzni, szimplán csak fekszem otthon és olvasok, engem ez tölt fel legjobban. Utána újult erővel folytatom... :-)

2010. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ne fogd fel ennyire tragikusan! Én is szoktam így lenni, ilyenkor szombaton vagy vasárnap otthon hagyom a férjem a lányommal, én meg elmegyek vásárolni, nézelődni, vagy valamelyik barátnőmhöz, vagy akár egyedül moziba! Rajtad múlik hogy kilendíted- e magad a hétköznapokból, szervezel- e magadnak programot!

Engem sem hívogatnak már a barátnők, de ha elhívom őket egy kávéfa, vagy felmegyek hozzájuk annyi időt mindig szakítanak rám!

2010. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem mondtál csődöt,nagyon is jó anya vagy.

Ne érezd rosszul magad,attól,hogy anya vagy még kell a nyugalom az egyedüllét.Bízd rá a picit nagyira vagy kérd meg,hogy a párod vigye el valemerre,amig te egy kicsit feltöltődsz.

Ez természetes,hiszen az anyaság,nem azt jelenti,hogy magadra nem kell időt szakitani.

Egyébként én ugyanigy vagyok,nekem anyukám szokta elvinni 1-1 hétvégére ilyenkor,először engem is bántott a dolog,de már nem, mert a gyerekemnek is jobb egy nyugodt kiegyensúlyozott anyuka,arról nem is beszélve hogy a nagyszülők is alig várják,hogy ott legyen.:)

Én is mondtam már ilyet a férjemnek,nyugi.

Beszéld meg a pároddal vigye el valamerre csináljanak közös programot.

2010. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, és vésd jól az eszedbe, amit mondok!!!!

Ne nem csak anya vagy, hanem úgyanúgy megmaradtál egy önálló személyiségnek, és mint ilyennek, teljesen természetes, ha magányra vágyik néha. Ettől még nem vagy rossz anya és ne szégyelld magad!

Ha egész napra nem is, de néhány órára mozdulj ki otthonról egyedül. Nézegess kirakatokat, buszozd körbe a várost, közben hallgass zenét, nézelődj órákig egy könyvesboltban, szóval minden olyasmit, amit ezer éve nem csináltál.

Ez teljesen természetes, és kell is a feltöltődés mindenkinek!

2010. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!