Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rivalizáló sógornő? Voltatok...

Rivalizáló sógornő? Voltatok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Mit lehet kedzeni egy ilyen sógornővel? Irigy, féltékeny, mindent megtesz, hogy anyósék őt szeressék jobban, meg az ő gyerekeit, de ez nem jön be (persze a hátuk mögött elmondja őket mindennek).

Mindennel baja van. Engem már nem érdekel, bár már bántott meg úgy, hogy sírtam, pedig addig mindenben mellette álltam. Azóta tartom a 3 lépést, kedves vagyok, de már éreztem, hogy ez nekem sok.


Ti voltatok így?


2013. szept. 5. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hajjaj, nekem is van egy ilyen "díszpintyem" illetve csak volt, mert a legyintésnél többre sem érdemes.
2013. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

A sógornők általában nehezen jönnek ki egymással. Az én sógornőm sem egyszerű, de az évek alatt lassacskán alakul a helyzet. Mondjuk neki az a fő problémája, hogy ők a sógorommal nem házasok, pedig régebben együtt vannak, mint mi. Néha észreveszem, ahogy a karikagyűrűmön felejti a szemét.

Főleg a gyerekek miatt vannak gondok, az ő fiuk volt az első unoka, viszont most, hogy már nálunk is van (ráadásul ismét kismama vagyok) osztozni kell a nagyszülők figyelmén. Ez nekik elég nagy baj, engem nem zavar.


Amíg nem tépjük egymás haját, nem aggódom, de a pár évvel ezelőtti helyzet nem hiányzik. :)

2013. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Tizenéve vagyok a párommal, a leendő sógornőm kb. 3 éve van jelen a családban. Ő 10 évvel fiatalabb is nálam, nálunk van 2 gyerek, náluk 1 kutya, amit gyerekként kezelnek ők is és anyósomék is. Hidd el, hogy anyósodék felnőttek és látják kívülről a helyzetet, akárhogy is nem úgy viselkednek esetleg. Tarthatják tök hülyének is ezért, hogy verseng. Ez nem verseny. A lényeg, hogy te azt add a gyerekednek és anyósodék felé is, amit te képviselsz, amilyen te vagy. Biztos te is tudod, hogy mennyivel tapasztaltabb vagy egy tininél, pedig állítja, hogy ő tudja a tutit. Hidd el, hogy anyósodék lehetnek szenilisek, lehetnek rigolyáik, de tapasztaltabbak nálad (majd te is leszel ilyen). Én is azt hittem, hogy dilis öregek, aztán volt egyszer egy családi veszekedés, borult a bili valamin, amit anyósom évek óta csak tartogatott magában (nem nagy dolog, csak az ő dilije). Akkor apósom is beszélgetett velünk. Hát hallod, veszettül bölcs volt és sosem láttam még ilyennek. Hétköznap nem ezt az arcát mutatja, de azóta tudom, hogy belül milyen és több a tisztelem feléje, pedig vannak nem tisztelnivaló tulajdonságai is.

Sógornőddel nem kell versengeni. Amúgysem a te versenyszellemedtől dől el, hogy kinek a gyerekeit szeretik jobban. A gyerekektől és a nagyszülőktől függ, hogy milyen kapcsolat legyen köztük.

Ha nagyon nem hagy nyugodni a dolog, akkor azért tehetsz pár dolgot. Pl. megköszönöd az ebédet, ha ő főz. Néha viszel csak úgy egy kis valamit, mert hoztad nekik (saját süti, gyümölcs, okos kis háztartási kacat -sütőforma,krumplihámozó akármi), a gyerekekkel saját készítésű ajándékot készítetek neki alkalmakra, netán elviszitek magatokkal nyaralni, kirándulni (mértékkel, nehogy hozzászokjon :) ). Próbáld meg a sógornődet kívülről nézni, megnézni, hogy vajon milyen oka lehet az ilyen viselkedésre. Remél valami ellenszolgáltatást érte, örökséget, házrészt, kölcsönpénzt anyóséktól? Lehet, hogy magával van valami baja. Lehet, hogy szebb vagy nála vagy jobban főzöl, vagy egyéb irigyelnivaló tulajdonsága van és ez zavarja.

2013. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. a végén azt akartam írni, hogy irigyelnivaló tulajdonságoD van. :)
2013. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, vannak komplexusai. Neki csak érettségije van pl. semmi szakmája, nekünk meg diplománk, jó munkahelyünk. Persze mindenki szemét, aki őt nem veszi fel dolgozni, pedig ő olllllyan okos, hogy egyetemre kellene mennie-szerinte. Mi házasok vagyunk, ők nem, és a srác nem is fogja elvenni, ez is a problémája, de ez úgy látszik, nem egyedi eset, kedves egyik válaszoló, olvasom, nálatok is így volt. Mindent megtesz, hogy rá figyeljenek. pl. mikor terhes volt, egyfolytában nyögött, rángatózott, amikor nem ő volt a középontban, és közölte, hogy a gyerek éppen pörög. Nagy bánata, hogy nekik 2 lányuk meg, nálunk meg van a lányunk mellett kisfiú is. Mert őnekik csak fiú lehet a 2., ők aztán tudják, de az is lány lett. A szülések óta nem fogyott vissza semmit, (sőt...), és amikor szülés után nekem nems okkal már eredeti alakom volt, és találkoztunk, akkor láttam rajta, hogy nézett...
2013. szept. 5. 08:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Most munkát keres, de errefelé kevés a lehetőség, a diplomások is alig találnak, de azt mondja, nézzek neki én is.... Hát nekem ehhez se kedvem, se időm, mióta ajánlottam Tescót, árufeltöltőt, meg alkalmi adatrögzítőt, de ek nem valók neki, mert őneki érettségije van, a második meg nem állandó......Közben meg rinyál (már bocs a kifejezésért) hogy nincs pénze, a párja meg alig ad.
2013. szept. 5. 08:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Átérzem a helyzeted, de azért az sem utolsó ahogy te írsz róla! Ne légy ilyen ellenséges, ez kihat a kapcsolatotokra. Nem mondom hogy szeresd, de azzal teszed a legjobb jót ha nem süllyedsz le oda ahol ő van!
2013. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Semmit nem tudtam kezdeni vele..

A munkahelyünk egy volt, onnan is eljöttem, mert folyamatosan valótlanságokat állított a főnököknek..

A vicc, hogy már akkor, amikor még nem is ismert, előadta a munkahelyen, h ha majd megismernek, meglátják milyen vagyok...(később kerültem be arra a hely, és a párja tudott róla)


Caládnál is sározott, szerencsére anyósom nem vette be, mert ismer..


Álandóan problémát generált, hogy legyen mit megoldani...és akkor mindenki azon legyen, hogy ő nélkülözhetetlen, mert ő olda meg a problemát (sógoromnak alkoholproblémái voltak egy időben, de nem durva, csak gyakrabban ivott, mint ajánlott lenne, de már ez sem biztos, mert nem tudjuk mennyi volt a keverés ebből a sógornő részéről)

A lényeg a lényeg, hogy sógor is rájött, szétmentek, akkor kezdődött a pokol nekem a munkahelyen, onnan is eljöttem, így "szqbadultam" meg tőle... Jah de persze facebookon, a kedves önlengő e-mailek megvoltak, amiről nem vettem tudomást..fél éve megszűntek ezek is...


A legjobb ha tudomást sem veszel róla, én beleestem abba a hibába, hogy fogalkoztam vele, és ez felőrölt...

Nem kell ellne, de mellette sem állni (képes volt a segítőszándékomat is negatívan beállítani, csak hogy őt sajnálják, vele foglalkozzanak.

Az ilyen emberrek betegek...önbizalomhiányosak...stbstb

2013. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Nem értem, hogy az mi az, hogy nem semmi, ahogy írok róla? Nem írtam semmi valótlant, sőt, nem is írtam le mindent, (pedig lehetne, haszonleső, ami ingyen van, minden kéne.... ) Én nem süllyedek le az ő szintjétre, nem vagyok irigy, én teszek azért, hogy pl. magasabb fizetésem legyen, tanulok most is, nem szoktam panaszkodni, nem nyalizok anyóséknak, így is kedvelnek, értelmes emberek egyébként, amikor múltkor nagyon csúnyán hátba támadt, hogy anyóséknál bevágódjon, az én káromre, amikor előtte pár nappal nekem szidta őket(hogy dög..nének meg), akkor is szó nélkül eljöttem, és nem szóltam vissza, mert a családi "béke" nem ér ennyit. 2 sarokkal álltam neki sírni.)
2013. szept. 5. 09:10
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Sz..d le nagy ívben, legyél boldog, sikeres, magabiztos és csinos. Sugározd ezt, az ő hülyeségei meg nyilvánosan peregjenek le rólad. Hidd el, megbékélni úgyse tudsz vele, mindig is ilyen lesz, csak idővel majd még ennél is durvábban kijön rajta az irigység és a frusztráltság. Ismered a mondást: inkább 100 irigyed legyen, mint 1 sajnálód! Ha így állsz hozzá, őt megeszi a fene, de te ezzel ne foglalkozz. aki ismer, annak úgyse tud befeketíteni. Ha meg nagyon feszíti a húrt: megszégyeníted anyósék előtt, az egész család előtt. Nem kell valótlanságokat a fejéhez vágni, hanem higgadtan beszólni neki a szemétségeiért, amiket megtett, és közölni, hogy nem alacsonyodsz le a szintjére. Aztán emelt fővel eljönni, és megfeledkezni róla, legfeljebb anyóséknál a családi ebédeken találkozni, és kész. Az ilyennel mást úgyse tudsz csinálni, mert csak magadat teszed tönkre lelkileg, ha próbálkozol.
2013. szept. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!