Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jó kapcsolatot...

Hogyan tudnék jó kapcsolatot kialakítani a párom 13 éves lányával, ha a szülei "miattam" váltak el?

Figyelt kérdés
A párom és a felesége kapcsolata már rég megromlott, de a párom csak akkor határozott a válás mellett mikor megismerkedtünk és megmondtam, hogy én nős embertől nem akarok semmit. Májusban váltak el. Reménykedtem, hogy sikerül jó vagy legalább tűrhető kapcsolatot kialakítanom a lányával, de sajnos nem úgy tűnik, hogy ez sikerül. Mit tehetnék, hogy jobb legyen a helyzet? A lánya velem beszélni sem akar, ha mégis akkor csak flegmán vagy sértő stílusban szól hozzám. Ebből meg csak veszekedés lesz közte és az apja között. Egyre sürgetőbbé válik, hogy valamilyen megoldást találjunk, mert terhes vagyok és félek, hogy ez még rontani is fog a dolgon.
2013. szept. 5. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Utálni fog, téged is meg az új gyereket is!

Aztán ha az apját majd választás elé állítja, ne csodálkozz, ha te húzod a rövidebbet!

2013. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Idő kell, hogy a sebei begyógyuljanak. Szerintem ne zaklasd, hagyd békén. Fogadd el, hogy még egy ideig az apja kettesben találkozzon a lányával. Egyrészt nem kell mindig nálatok találkozniuk, másrészt te is elmehetsz néha otthonról.

Nem hinném, hogy a lány az elkövetkezendő néhány évben megszeret majd téged. És miért is kéne neki?

2013. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló helyzet volt nálunk is, csak én voltam a lány, szintén 13 éves.


Várj türelemmel. Én majdnem 5 évig nem beszéltem sem apummal, sem a nőjével. Szerencsére nem erőltették.

Ma már nagyon jóban vagyunk, de ehhez az kellett, hogy megbékéljek a helyzettel a magam módján és tempójában.

21L

2013. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, ezt leginkább a lány édesapja tehetné helyre valamelyest. Üljön le a lányával beszélgetni, és őszintén mondja el neki, hogy az édesanyjával a házasságuk megromlott, nem voltak már együtt boldogok, és ha téged nem ismer meg, akkor is elváltak volna, csak esetleg később.

A baba sajnos még többet ront ezen a helyzeten, mert őt a lány riválisnak érezheti, és talán azt gondolja, őt már az apja nem fogja ezután szeretni. Emiatt meg téged okol, és majd a babát is. Tényleg ezeket az apa tegye helyre a lányban, sok beszélgetéssel és szeretettel. Ne veszekedjen vele amiatt, hogy veled most ilyen, mert ez olaj a tűzre.

2013. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy. Neki mindig is te leszel a bűnös.

Vagy utáni fog a gyerekkel együtt, vagy talán a babát megkedveli.

2013. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A lánya velünk él, ezért nem megoldható, hogy ne találkozzunk minden nap.
2013. szept. 5. 14:44
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

nem ertelek kerdezo: a szulei valoban!!! "miattad" valtak el. Mibol gondoltad, hogy csak a jot fogod kapni? Mindenki happy lesz, mert te modositod egy masik csalad eletet?


Most nem te osztod a lapokat. Az apat el tudtad csabitani a lanyat nem. Az apanak a bizalmaba tudtal ferkozni, a lanyanak nem.


Birjad! Turjel meg szenvedjel!

2013. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Próbáljatok meg megértéssel és szeretettel lenni felé. Ha visszajön a biztonságérzete, megnyugszik és akkor jobban elfogad.
2013. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanígy van egy ismerősöm, elvált és van egy 13 éves lánya. A haverom megismerkedett egy nővel. A lánya úgy állt hozzá már az elejétől fogva, hogy őt nem zavarja, csak az apja legyen boldog. (Mondjuk itt az anya miatt váltak el)
2013. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

14:45-tel egy kicsit egyetértek. Nem idézőjelben miattad váltak el, hanem tényleg. Még ha rosszul is, de együtt éltek volna, ahogy a lány megszokta. Szépen belerondítottál nekik.

Ne várd, hogy rögtön szeressen. Idővel majd hozzád szokik. Vagy nem és jó gyorsan elmegy koliba.

2013. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!