Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem akarom a 90 napos diétát csinálni, mert kiborulok tőle?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még itthon lakok az egyetem miatt. Anyám pár éve leadott 30 kilót a 90 napos diétával, és azóta engem nyúzott állandóan hogy csináljam én is végig. Van rajtam felesleg, nem 2 kiló, ez tény, de én nem fogom ezt fel tragikusan, úgy vagyok vele úgyis lefogyok majd, valamikor, nem csinálok belőle nagy ügyet egyelőre.

Szóval anya állandóan mondta és mondta, én mindig mondtam neki hogy nem akarom csinálni mert ne szabja meg nekem semmilyen diéta, hogy a napi diétás kalóriamennyiséget miből viszem be... nem szeretem az ilyen kötöttségeket. Ennél már a Norbi is jobb, mert ott nem napokra, hanem órákra van beosztva hogy mit egyen az ember.

De anya már az utóbbi időben megint mondta állandóan és végül beadtam a derekam, 1 hete csinálom és anya is elkezdte velem, hogy ezzel lelkesítsen engem, és persze nem lát a boldogságtól hogy belementem ebbe a diétába. Csak éppen frászt kapok az egésztől, reggelente megtudnék halni olyan éhesen kelek, arról nem is beszélve, hogy tej és húsfüggő vagyok, és az, hogy egyiket csak az egyik nap ehetek másikat meg csak a másiknap, az őrületbe kerget... érzem hogy szinte remegek mindkettőért és nem lehet mégse. Ráadásul vérszegényre hajlamos vagyok, volt már hogy csomókban hullott hajam, többszöri gyógyszeres kezelések után a hús és a többi vasas étel az ami szinten tart, és pont ezért kívánom is nagyon a húst. Most meg nem ehetek csak 4 naponta.

Anyám olyan lelkes és tudom hogy megfogom bántani ha megmondom neki hogy nem akarom csinálni, adjatok tanácsot, hogy mondjam meg, vagy milyen trükkhöz folyamodjak, hogy ne bántódjon meg. Ne írjátok, hogy mondjam kerek perec, elvégre felnőtt ember vagyok, mert ez itt nem járja, nagyon vékony pengeélen jár a mi kettőnk kapcsolata és könnyen borul, ezért nem tudom neki egy az egyben megmondani...


2009. nov. 2. 15:20
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznos tanácsokat kaptam! Megpróbálom összeszedni a mondanivalómat és elé állok!
2009. nov. 3. 12:10
 12/12 anonim ***** válasza:
Nagyon észnél legyen az anyád mond meg neki, mert ilyen rövid idő alatti drasztikus diéta káros az egészségre. Fokozatosan, életmódbeli változtatással lehet csak fogyni. Ahhoz hogy a súlyodat tudd is tartani nem elég nem enni és sanyargatni magad. Agyban kell helyre tenni mindent és szép lassan, fokozatosan fogyni. Gondolom majd akarsz gyereket. Egy ilyen diéta úgy felboríthatja a hormonházartásadat is hogy a menzeszed sem lesz normális.
2009. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!