Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szívtelen lennék...

Tényleg szívtelen lennék amiért nem tudok megbocsájtani?

Figyelt kérdés

Az anyám 6 évesen dobott el magától, egyszerűen otthagyott egy piacon. Előtte sem volt valami jó anya, sosem védett meg, nem tett semmit az alkoholista élettársa ellen. 10 év múlva, amikor sok hányódás után úgy tünt végre normális, szerető családba kerülök, újra felbukkant és megint magához vett. Sajnos minden ugyanúgy folytatódott az élettársával együtt, sőt talán még rosszabbul... De ekkor már én léptem le. Nem részletezem hogy mi mindent "köszönhetek" közvetlenűl és közvetetten nekik - de ha ott maradok belőlem vagy gyilkos vagy áldozat lett volna...

Azóta nehezen de sikerült rendbehozni az életem. Két hónapja viszont anyám újra megtalált. Könyörög hogy segítsek neki... hogy mindent megbánt....hogy bocsássak meg mert beteg. Régen is igért mindent, így már nem tudok hinni neki! Szerintem csak rájött hogy öregségére nincs aki eltartsa, és így már szüksége van a fiára.

Lehet hogy tényleg velem van a gond, de én már nem tudom sajnálni, nem akarok még hallani sem róla. Nem akarom, hogy újból mindent tönkretegyen! De nem akarok olyan sem lenni mint ő...

Mégis mit tegyek?


2009. nov. 2. 22:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem hagyd őt a fenébe. Semmi köze hozzád, csak felelőtlenül megszült és kész.
2009. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyon nehéz dolog. Könnyen rámondja az ember, hogy nem érdemli meg a segítségedet, de én sem tudmám a helyedben eldönteni mit tegyek!

Kicsi az esély rá, de mi van ha tényleg megváltozott! Ha meg nem ganúgy alakulna mit x éve!

Kívánom, hogy jól dönts!

2009. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
50%

22:41es vagyok

ganúgy=ugyanúgy :)

2009. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Kétszer tette tönkre az életedet. Harmadszor már ne engedd! Még talán egy megbocsátható lett volna, na de kettő??? Felejtsd el, hogy ki volt az édesanyád!
2009. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz ügy, de én azt tanácsolom, függetlenítsd magad tőle. Nem kell kegyetlennek meg érzéketlennek lenni, egyszerűen ne rombolja tovább a z életedet.

Ha jól látom, ő egy elnyomott, éretlen személyiség, aki kifogja magának, magához vonzza a csak bántalmazó kapcsolatot fenntartani képes férfiakat. Elég, ha ebben ő egyedül lesz áldozat, ne menjen rá erre a te meg a családod élete.

Fontos, hogy magadban tisztázd a vele való viszonyodat, és bocsáss meg neki a szívedben.

Ez nem jelenti azt, hogy fel kell ajánlanod neki újból a lehetőséget az életed tönkretételére.

2009. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem könnyü de ha most engedsz neki élete végéig a te nyakadon lesz és kihasznál. Ő nem gondoskodott rólad neked se kötelességed.
2009. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
55%
Semmiképpen ne engedd,hogy hozzátok költözzön,vagy sűrűn odajárjon.Max.annyit tegyél meg,hogy anyagilag segíted,ha van rá lehetőséged.De ekkor se pénzt adj neki.Legfeljebb kifizeted a lakbérét,befizetsz neki valahol ebédet,szóval ilyen apróbb dolgokat.De semmiképpen ne hagyd,hogy vérszemet kapjon és egyre többet várjon el tőled.Nem vagy érte felelős,még ha az anyádnak is nevezi magát.
2009. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy ezt-azt magadnak is meg kell bocsátanod. Nem önfelmentésre gondolok, hanem a klasszikus, szeretetteljes, elfogadó megbocsátásra. Lehet, hogy ezután mást gondolsz a rég történt dolgokról, és a másik megbocsátásról is. Sajnos csak "lehet" az egész, ilyen ez.
2009. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem legyél nagyvonalu,bocsáss meg neki,felejts el mindent (jó vicc..:-) de ne engedd magadhoz őt.Néhanapján találkozz vele ha ugy adódik,esetleg ha nagyon beteg segithetsz neki anyagilag,küldhetsz neki ruhát ,ételt.. de ne hagyd hogy az életed része legyen. Sajnos kutyábóül nem lesz szalonna bárki bármit mond..
2009. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Ha kopog ki se nyisd az ajtót. Csak pénzt akar a cigarettára vagy esetleg az élettársának italra. Függő. Amúgy meg lehet érteni a függőség miatt de azt fizetni neki azt nem.És a legtöb nő barátot se az alapján választ hogy mintaférj e vagy nem. Hanem épphogy azok jönnek be a nőknek akik linkek.
2009. nov. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!