Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szívtelen lennék...

Tényleg szívtelen lennék amiért nem tudok megbocsájtani?

Figyelt kérdés

Az anyám 6 évesen dobott el magától, egyszerűen otthagyott egy piacon. Előtte sem volt valami jó anya, sosem védett meg, nem tett semmit az alkoholista élettársa ellen. 10 év múlva, amikor sok hányódás után úgy tünt végre normális, szerető családba kerülök, újra felbukkant és megint magához vett. Sajnos minden ugyanúgy folytatódott az élettársával együtt, sőt talán még rosszabbul... De ekkor már én léptem le. Nem részletezem hogy mi mindent "köszönhetek" közvetlenűl és közvetetten nekik - de ha ott maradok belőlem vagy gyilkos vagy áldozat lett volna...

Azóta nehezen de sikerült rendbehozni az életem. Két hónapja viszont anyám újra megtalált. Könyörög hogy segítsek neki... hogy mindent megbánt....hogy bocsássak meg mert beteg. Régen is igért mindent, így már nem tudok hinni neki! Szerintem csak rájött hogy öregségére nincs aki eltartsa, és így már szüksége van a fiára.

Lehet hogy tényleg velem van a gond, de én már nem tudom sajnálni, nem akarok még hallani sem róla. Nem akarom, hogy újból mindent tönkretegyen! De nem akarok olyan sem lenni mint ő...

Mégis mit tegyek?


2009. nov. 2. 22:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szívtelen! Én se tudnék megbocsájtani a helyedben, azonnal elfordulnék tőle, bárki bármit gondolna rólam utána.
2009. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%
Attól még, hogy ő szült véletlenül, nem az anyád. Idegen. Sőt, annál is rosszabb, mert súlyosan ártott neked, egy életre, megbocsáthatatlanul! Nem engedheted meg magadnak, hogy anyagilag-lelkileg kihasználjon és még jobban tönkretegye az életedet. Nem az anyád. Egye meg, amit főzött. Felejtsd el.
2009. nov. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ő talán segítségedre volt,amikor neked lett volna szükséged rá? Ő egy védtelen gyerek életét tette tönkre. Mellesleg sose értettem azokat, akik betegségre, meg öregségre hivatkozva kérnek megbocsájtást, mintha ez valami jog lenne, vagy mi a fene... Van egy mondás: ki mint vet, úgy arat, és ez az emberi kapcsolatokra is igaz. Semmi joga hozzád fordulni. Mit tett ő érted? megszült? arra még a legprimitívebb állat is képes azzal a különbséggel, hogy még az is gondoskodik az utódjáról, nem úgy, mint a te anyád"...Neked ráadásul nem volt választásod, amikor ő elhagyott. Ő miért került olyan helyzetbe, hogy esetleg szüksége van rád? Nyilván van benne némi önrész...Sz@rd le...nem tartozol neki semmivel, a lelkiismeretednek sem.
2009. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Küld el, irányítsd valami szociális intézményhez. Pénzt semmiképp se adj neki!

Valószínűleg ég a lába alatt a talaj, érdekes módon ilyenkor minden nyomorultnak eszébe jutnak a rokonai.

Az meg hogy beteg, (már ha egyáltalán beteg! van róla orvosi papírja?? lehet, hogy csak szánalmat akar kelteni maga iránt, sok függőnek/alkoholistának hihetetlenül élénk a fantáziája ha pénz kell) nem jelenti alanyi jogon azt, hogy a nyakadba varja magát.

Anyának semmiképpen sem nevezném az ilyen embert!!!


Te egyedül rendbe hoztad az életedet, nem tartozol neki semmivel, ő meg boldoguljon ahogy tud.

A lényeg ne dőlj be neki, az ilyen elgyengült emberek a csillagokat is lehazudják az égről, utána meg minden változatlan marad, lelép ha megkapja amit akar, később meg kezdi az egészet elölről.

Azok után amin átmehettél kell ez neked????

2009. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos amit érzel, semmiképp se kezd el sajnálni. Pénzt ne adj neki, és is azt tanácsolom, inkább ajánld fel neki, hogy segítesz munkát keresni stb. Úgyis el fog küldeni a francba, mert csak pénzt akar tőled. Van eg barátnőm, akinek a húga ilyen, mint az anyád. Szült egy gyereket, ottfelejtette a nagyszülőknél, majd évek múlva felbukkant, örült mindenki, két hónap múlva lelépett, egy év múlva beállított, hozott még egy csecsemőt, pár hónap múlva lekoccolt, és évek óta semmit nem tudnak róla. A gyerekek megnyugodtak, a nagyszülők reszketnek, ugyan mikor bukkan fel megint az anyjuk a nagy semmiből. (persze minden távozás alkalmával keményen lenyúlja őket..)
2009. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit összekeveredtek itt a dolgok.


Ha nem tudsz megbocsátani az baj. Nem vagy tőle szívtelen, hanem haragszol. (Nekem is vannak feldolgozatlan haragudni-valóim, tudom, milyen az.) Ezzel egy gond van, hogy amíg cipelem ezeket, addig odakötnek ahhoz, akire haragszom. Ez természetes. Ha valakit nem szeretek, és nem is haragszom rá, akkor nem gondolok vele. Ha szeretem, akkor jó szívvel, ha haragszom akkor nehéz szívvel, de gondolok rá, foglalkoztat, hogy mi van vele? Ezért ahhoz, hogy a gondolataid ne járjanak körülötte, el tudd engedni végre, meg kellene bocsátanod neki.


Ez volt az egyik. A másik:


Ha megbocsátasz neki, nincs vele tovább dolgod. Élheted a magad életét. Ő egy felnőtt ember, sőt, ha ő szült téged, akkor jóval nagyobb nálad. Kell tudnia gondoskodni magáról. Ha nem teszi, az a saját baja. Úgy akar gondoskodni magáról, hogy tulajdonképpen más gondoskodjon róla? Ez nem megy. Ezt ne hagyd, hogy a nyakadba varrja magát! Mivel tartozol neki? Tisztelettel, esetleg egy köszönettel, hogy megszült és ezért te a világon lehetsz. Pénzzel, gondoskodással, stb. nem tartozol! Ezt ne felejtsd el! Nem vagy az adósa. Ilyen egyszerű.


Amit neki adnál, azt add inkább a saját gyerekeidnek! Ennyi.

2009. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem, én már nem tudom sajnálni. Nem hiszem, hogy valaha is megváltozik és nem tudok neki szívből megbocsátani.

Valahogy kinyomozta hol lakom , kb. hetente jön könyörögni… elegem van a jeleneteiből, de sem a szép szó, sem a düh nem segít. Pénteken ráhagytam, hogy megbocsátok és elintézem hogy bekerüljön egy elvonóra, de többet ne keressen.

Ma megint arra jöttem haza, hogy itt van.

Hogy mennyire beteg azt nem tudom, egy biztos nincs rendben szellemileg sem.

Pénzt nem adok (úgyis elinná) és a kapcsolatot sem akarom tartani vele. Maximum az elvonóját vagy a gyógykezelését segítek kifizetni, de csak hogy az én lelkiismeretem tiszta maradjon. Viszont úgy tűnik ezt ő nem vállalja…de eltűnni sem akar. Fenyegettem már, hogy kihívom a rendőröket, vagy bejelentem hogy nincs tartózkodási engedélye – de jobb lenne ha végre felfogná a dolgot és békével válnánk el egymástól, örökkre.

2009. nov. 3. 17:18
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

ne tegyél semmit, felejsd el és kész. Ő nem anya, csak egy nő aki megszült és eldobott, aki tönkre tette az életedet.

Ne érezd magad rosszúl miatta egy percig se, mert az a nő nem érdemel semmit!

2009. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb, hogy még egy ilyen helyzetben is leginkább amiatt aggódsz, hogy nem vagy-e kissé szívtelen... Hát, volt ő is kedvesebb, nem?
2009. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen agresszív és nem tudod levakarni magadról vitesd el a rendőrökkel.

A végén még betör hozzád, és jól kirámol pénzzé téve a dolgaidat, mire hazaérsz...főleg ha már szellemileg is leépülőben még benned is kárt tehet, ha bekattan.

2009. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!