Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szívtelen lennék...

Tényleg szívtelen lennék amiért nem tudok megbocsájtani?

Figyelt kérdés

Az anyám 6 évesen dobott el magától, egyszerűen otthagyott egy piacon. Előtte sem volt valami jó anya, sosem védett meg, nem tett semmit az alkoholista élettársa ellen. 10 év múlva, amikor sok hányódás után úgy tünt végre normális, szerető családba kerülök, újra felbukkant és megint magához vett. Sajnos minden ugyanúgy folytatódott az élettársával együtt, sőt talán még rosszabbul... De ekkor már én léptem le. Nem részletezem hogy mi mindent "köszönhetek" közvetlenűl és közvetetten nekik - de ha ott maradok belőlem vagy gyilkos vagy áldozat lett volna...

Azóta nehezen de sikerült rendbehozni az életem. Két hónapja viszont anyám újra megtalált. Könyörög hogy segítsek neki... hogy mindent megbánt....hogy bocsássak meg mert beteg. Régen is igért mindent, így már nem tudok hinni neki! Szerintem csak rájött hogy öregségére nincs aki eltartsa, és így már szüksége van a fiára.

Lehet hogy tényleg velem van a gond, de én már nem tudom sajnálni, nem akarok még hallani sem róla. Nem akarom, hogy újból mindent tönkretegyen! De nem akarok olyan sem lenni mint ő...

Mégis mit tegyek?


2009. nov. 2. 22:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, hogy próbált segíteni.

Azóta a helyzet megoldódott, sajnos nem úgy ahogy szerettem volna. Anyám hétfőn meghalt...öngyilkos lett.

Talán csak az elmúlt napokban tudatosult bennem hogy nemcsak soha nem volt anyám, hanem már nem is lesz...

2009. nov. 12. 21:44
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre bármit is mondani. Nem lehet felmenteni az ellened elkövetett bűnei miatt, de remélem, egyszer csak sikerül tisztáznod magadban is a dolgokat. Minden okkal történik velünk, mindenből lehet okulni. Veled vagyok, Kérdező!
2009. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A megbocsátás egy dolog. Lehet anélkül is, hogy tennél valamit, hiszen ez a 'korábbi számlatartozás' elengedése. A segítség egy másik: segíteni annak lehet, aki maga aktívan cselekszik, tehát nem egyenlő a helyette való cselekvéssel. A mindent megbánó emberek ilyen háttérrel olyanok, mint az adós, aki tartozik pénzzel (pl. a felélt családi pótlék lehetett gyerekkorodban), azután még kért kölcsön, hogy annak segítségével pénzhez juthasson és kifizethessen.. majd ezek után, természetesen fizetés nélkül, megszakad vele a kapcsolat.. azután megkeres: ő mindent bán, szarban van és csak te segíthetsz, mert te olyan rendes vagy. Lehet segíteni: bevásárolsz neki a szükséges dolgokból, de csak fogyasztásra, nem arra, hogy eladják és másra költsék.

Az a baj, ha lezüllött és ennek okozataként lebetegedett, elszegényedett emberről van szó, hogy nincs mögötte tartás és tiszta értékrend, bármit hajlandó mondani a következő 'adagért' az életéhez, holott adott esetben az nem is élet, hanem annak pusztítása. Ha erről van szó, akkor nem lehet mit tenni, minden segítség olyan, mint oltani a házát annak, aki azt maga gyújtotta fel és az oltásnak is ellene dolgozik valami gyúlékonnyal.

2009. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
0%
az vagy
2009. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt, de ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nem a te hibád ami történt. Bármilyen szörnyű is kimondani de egyedül csak édesanyát okolható a történtekért.

Ő dobot el és ő árult el nem pedig fordítva. Próbálj neki megbocsájtani mivel már meghalt, de ne emészd magad. Légy erős és kitartás!

2009. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ez lett a vége, de ne legyen lelkiismeretfurdalásod, végülis Te még így is többet nyújtottál a végén, mint amennyit megérdemelt, próbáltál neki segítséget szerezni, jó kezekbe adni - az az ő hibája, hogy önkényesen kijött az elvonóról, nem a Tiéd.

Belegondoltam, hogy ha "apám" tenné ugyanezt, hogy felbukkanna és a segítségemet kérné... Én lehet, még ennyit se tettem volna érte, mint Te az "anyádért".. Éld tovább az életed, ne cipelj lelkiismereti terheket, nincs mit...

2009. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe. Van amit hiába bánnak meg az emberek (ha tényleg meg is bánta, bár kétlem) egyszerűen a megbánással semmit nem lehet elfelettetni.

Ne bocsáss meg, mindenki megérdemli a sorsát, akármi is az.

2009. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
52%
Milyen ember az aki az édes fiát 6 évesen otthagyja a piacon egy pasiért? Én nem engedném a családom közelébe, mert nem tenne jót, és akkor még szépen fogalmazok. Pénzt ne adj neki, mert mindig jönni fog, rádtelepedik. Most esküdözik, de ha nyeregben érzi magát, akkor fog bántani mikor nem számítasz rá. Ha még érzel haragot magadban akkor úgyse tudsz őszintén megbocsátani.Kívánom, hogy jó döntést hozz, és boldog legyél.Üdv:
2009. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Iszonyat eletet elhetett ez a no!

Azt akartam irni amikor meglattam a kerdesedet, hogy a legnagyobb bunt kovette el anyakent, amit elkovethetett, eldobott magatol teged! Ennel nagyobb bune nem lehet egy anyanak.

Nyugodj meg, most mar vegre nyugtod lesz! Nehogy embeszd magadat barmi miatt is!

A temeteset remelem, nagyon remelem, hogy nem neked kell kifizetni, de meg egy fillert se adjal bele! Majd az allam, vagy a kocsma eltemeti. A kocsmaba epp eleget hordtak a baratjaval.

Sajnallak a gyerekkorod miatt(((

2009. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Remélem hogy az ilyen emberek mit anyád szöges deszkán fognak a pokolba csúszni... Minden elismerésem a tiéd kérdező, remélem hogy minden rendben van most veled.
2012. júl. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!