Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az anyám? (kicsit...

Normális az anyám? (kicsit hosszu)

Figyelt kérdés

A történet a következö: Anyámmal jo kapcsolatunk volt mindig, de furcsa ember, néha elborul az agya és akkor nem számit kit és hogyan bánt meg, honapokig képes haragot tartani. Az elsö összeveszésünk akkor volt, mikor férjhez mentem és elköltöztünk 100km-re. VAn egy kislányunk, akkor fél éves volt.Mindenáron azt akarták, hogy 4-5 napot egyfolytában náluk legyen. Mondtuk a férjemmel, hogy még kicsi, ezért bármikor elvihetik, de alvásra haza kell hozni, mert az anyja mellett a helye (nagyon anyás is). Erre megsértődött, olyanokat mondott, amit egy anya ritkán szokott. 3 honapig nem beszéltünk (ha hivtam kinyomta), utána apámmal kezdtünk beszélni, végül vele is. Rendbejtt a kapcsolatunk, épitkrezni kezdtünk, az öcsémék vállalták, hogy a belsö munkálatokat elvégzik a házban. Igaz horribillis összeget mondtak, de belementünk, gondoltuk legalább jol meg lesz csinálva. Hát nem igy lett. 1 hét után otthagytak minket, mondva ennyire volt idejük, kérik a pénzt. Mi csak a felét fizettük ki a megbeszélt összegnek (én ezt is soknak tartottam), mert pl. a betett ablak alatt ki lehett látni az utcára, a fürdöszobába rosszul rakták le a csempét, mikor rámentünk 4 nap után, összetört mindegyik, a falakrol lejött a glett, mert nem kaparták le.. Szóval: több kárt csináltak mint hasznot. NEm ez a lényeg. Utána az öcsikém hazament, és elsirta anyámnak, hogy én milyen szemét vagyok, hogy csak ennyit fizetek neki. Erre anyám tök hülye lett, felhivott, elmondott minden szemétnek, ésazt mondrta, hogy mait még régebben kölcsönadtam neki pénzt (több 100ezer ft), azt nem adja vissza, hanem az öcsémnek adja kárpotlásul. Erre mondtam neki, hogy felnött emberek vagyunk, én az öcsémmel egyeztem meg nem vele, minek folyik bele ebbe. De nem hatotta meg. Eltelt 2 honap. 3 napja felhivott egy ügyvéd, hogy anyámék a gyámhatósághoz fordultak, hivatalos láthatást kérnek, hogy láthassák az unokájukat. Mondtam neki, (mivel kis idő mulva én is ügyvéd leszek), hogy ki fogja röhögni a biroság, mert bármikor elvihetik, de csak napközben! 14honapos a gyerek, hova akarják cincálni? nem is ismeri öket? Miért ragaszkodnak az ottalváshoz? Lényeg a lényeg, hogy tegnap felhivott apám, hogy elvinnék 4 napra a kislányom. Mondtam neki, hogy szó se róla, egyébként is beteg, de ha nem lenne,akkor is csak napközben mehetne el. (nagyon anyás, el sem maradna velük), erre letette. Kis idö mulva anyám hivott, hogy a kislányom butorait (a kiságy, ruhák, én butorom, amit még nem hoztunk el, mert nincs kész a ház, és ami a mienk, mert mi vettük) nem hozhatjuk el, soha többet, mert ott minden az övé, és nem tehetjük be a lábunkat oda többet, megengedi az öcsémnak, hogy adja el. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert azért a gyerekszobabutorért 2 honapot dolgoztam, nagyon a szivemhez nött. Nem beszélve aról, hogy a kislány ruháit,játékait sem adja oda, kivel cseszik ki? Erre azt mondja, majd ha ottlesz felveszi, vagy játszik velük. Csak hogy én nem fogom akkor sem elengedni, hogy ottaludjon.

Nagyon fáj amit csinál, egy tök hülyeségért. A végén még hozzátette, hogy a biroságon találkozunk, és hogy tönkre fogja tenni a kapcsolatom. (már probálkozott korábban)

Szerintetek normális amit csinál? Mit csináljak?


2009. nov. 3. 05:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj,de anyud totál idióta!!

Mit képzel magáról?!

A TE gyereked,TE döntöd el,h mit kivel,meddig és hogyan!

Akár milyen pert indít kiröhögik!!

Sőt..ennyi erővel feljelentheted őt a bútorok miatt!

Te dolgoztál meg érte!!

Sajnálom,h ilyen az anyukád!!

Ne engedj nekii!

Te vagy az akire szüksége van a babának!!

Remélem azért megoldódik!!

2009. nov. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi, remélem én is.
2009. nov. 3. 06:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen családod van.. Remélem a férjed nem borul ki idő előtt! De azért hogy valaki így lehúzza a saját lányát / nővérét, azért elég primitívek, már bocs...

Szerintem ez egyáltalán nem normális..

Kibékülni ahogy elnézem nem akarnak.. Addig meg te is hiába próbálkoznál.. A helyedben én se adnám oda a lányomat nekik.. Főleg ha ilyen gyerekesen és önzőn viselkednek. Mit akarnak ezzel bizonyítani?!

Max ha már jobb kapcsolatban lesztek és megint azt akarják, hogy aludjon náluk, akkor aludj ott vele te is! Igazán megérthetnék, hogy nem akarsz tőle sokáig elválni főleg ezek után..

2009. nov. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt nem akarják, hogy én is menjek, mert azt mondják, mikor náluk van a gyerek, had csináljanak vele azt amit akarnak. Szerintem ez nem igy müködik... Én vagyok az anyja..
2009. nov. 3. 07:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
már bocs,de az anyádnak el van borulva az elméje,orvosi eset!Mindenben neked van igazad!Hogy lehet ilyennek lenni?Minek akarják a gyereket annyira elvinni napokra???Sztem kár,h nem 500kmre költöztél tőle!
2009. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, már én is bánom.. Csak azért sajnálom, mégis az anyám..
2009. nov. 3. 08:34
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésedre válaszolva. NEM. Anyád nem normális. Valószínüleg valamilyen komoly pszichés problémája van. Szerintem hívd fel a figyelmét, hogy esetleges per esetén elmeszakértői vizsgálatot fogsz kérni rá. Na, ettől majd megjön a kedve a pereskedésekhez.

A bútorok és egyéb ingóságaidért pedig küldj el egy szállító brigádot és azonnal hozasd el tőlük. Amennyiben nem akarnák megengedni, hogy elhozd a saját dolgaidat, ott helyben ragaszkod egy jegyzőkönyv felvételéhez. Lesz tanú elég (szállítók). Szerintem ettől is el fog menni a kedve. Mindent olyan határozottam tegyél, ahogy azt egy hamarosan végző ügyvédnek tennie kell. Gondolj közben arra, hogy mindenben Neked van igazad.

2009. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig se sajnáld. Nem anya az ilyen. Bírósággal fenyegeti a saját lányát? Tényleg beteg...

Tudod bizonyítani, h pl a szekrénysor a tied? Számlával, bármivel? Mert ha igen, akkor oda kell menni két "nagyszekrénnyel" és elhozni. Ha erre kihívja a rendőrséget, akkor bizonyíthatod, h a saját tulajdonodat viszed el. Nem tudom mennyire járható út, de vissza kell szerezned tőle mindenedet, amit csak tudsz, és megszakítani minden kapcsolatot velük. Én tuti nem engedném oda többet a gyerekemet...max láthatás tényleg, az én felügyeletem mellett. Nagyon durva amit leírtál...

2009. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem az anyukám meghalt,de ha ezt csinálta volna még egy napra se vinném oda.Szerintem ez már érzelmi zsarolás,hisz arra még nem jött rá,hogy ezzel nem neked hanem a picinek árt? Mi az,hogy eladja a butorait,meg nem adja oda a játékait,ruháit.A kicsitől veszi el. Ha igazán szeretné akkor nem vagdalózna ilyenekkel,sőt eszébe se jutna ilyesmi. Nála lenne 4 napig,utánna meg kitalálná,hogy nem törődsz a gyerekkel és fenyegetőzik,hogy elveteti tőlled.Ne várd meg,hogy igy elfajuljon ez a dolog.Egy pici gyereknek az anyja mellett a helye! Ne hagyd magad,szerintem beszélj a pároddal,mert amilyen erőszakos az anyukád még a végén a házasságodnak is annyi. Kitartást és sok erőt kivánok!
2009. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra és ami a tiéd azt nyugodtan hozd el a házból!! Te dolgoztál meg érte! Anyádék egy kicsit kivételeznek az öcséddel is, mit képzelnek? Mindezen dolgok után ne engedd meg h a kislány náluk akár egy percet is legyen!!! És javaslom a kapcsolat teljes megszakítását velük, ilyen család ugyan minek a nyakadra? Sok sikert a továbbiakban, ne törődj senkivel és semmivel csak a férjeddel és a lányoddal!
2009. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!