Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az anyám? (kicsit...

Normális az anyám? (kicsit hosszu)

Figyelt kérdés

A történet a következö: Anyámmal jo kapcsolatunk volt mindig, de furcsa ember, néha elborul az agya és akkor nem számit kit és hogyan bánt meg, honapokig képes haragot tartani. Az elsö összeveszésünk akkor volt, mikor férjhez mentem és elköltöztünk 100km-re. VAn egy kislányunk, akkor fél éves volt.Mindenáron azt akarták, hogy 4-5 napot egyfolytában náluk legyen. Mondtuk a férjemmel, hogy még kicsi, ezért bármikor elvihetik, de alvásra haza kell hozni, mert az anyja mellett a helye (nagyon anyás is). Erre megsértődött, olyanokat mondott, amit egy anya ritkán szokott. 3 honapig nem beszéltünk (ha hivtam kinyomta), utána apámmal kezdtünk beszélni, végül vele is. Rendbejtt a kapcsolatunk, épitkrezni kezdtünk, az öcsémék vállalták, hogy a belsö munkálatokat elvégzik a házban. Igaz horribillis összeget mondtak, de belementünk, gondoltuk legalább jol meg lesz csinálva. Hát nem igy lett. 1 hét után otthagytak minket, mondva ennyire volt idejük, kérik a pénzt. Mi csak a felét fizettük ki a megbeszélt összegnek (én ezt is soknak tartottam), mert pl. a betett ablak alatt ki lehett látni az utcára, a fürdöszobába rosszul rakták le a csempét, mikor rámentünk 4 nap után, összetört mindegyik, a falakrol lejött a glett, mert nem kaparták le.. Szóval: több kárt csináltak mint hasznot. NEm ez a lényeg. Utána az öcsikém hazament, és elsirta anyámnak, hogy én milyen szemét vagyok, hogy csak ennyit fizetek neki. Erre anyám tök hülye lett, felhivott, elmondott minden szemétnek, ésazt mondrta, hogy mait még régebben kölcsönadtam neki pénzt (több 100ezer ft), azt nem adja vissza, hanem az öcsémnek adja kárpotlásul. Erre mondtam neki, hogy felnött emberek vagyunk, én az öcsémmel egyeztem meg nem vele, minek folyik bele ebbe. De nem hatotta meg. Eltelt 2 honap. 3 napja felhivott egy ügyvéd, hogy anyámék a gyámhatósághoz fordultak, hivatalos láthatást kérnek, hogy láthassák az unokájukat. Mondtam neki, (mivel kis idő mulva én is ügyvéd leszek), hogy ki fogja röhögni a biroság, mert bármikor elvihetik, de csak napközben! 14honapos a gyerek, hova akarják cincálni? nem is ismeri öket? Miért ragaszkodnak az ottalváshoz? Lényeg a lényeg, hogy tegnap felhivott apám, hogy elvinnék 4 napra a kislányom. Mondtam neki, hogy szó se róla, egyébként is beteg, de ha nem lenne,akkor is csak napközben mehetne el. (nagyon anyás, el sem maradna velük), erre letette. Kis idö mulva anyám hivott, hogy a kislányom butorait (a kiságy, ruhák, én butorom, amit még nem hoztunk el, mert nincs kész a ház, és ami a mienk, mert mi vettük) nem hozhatjuk el, soha többet, mert ott minden az övé, és nem tehetjük be a lábunkat oda többet, megengedi az öcsémnak, hogy adja el. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert azért a gyerekszobabutorért 2 honapot dolgoztam, nagyon a szivemhez nött. Nem beszélve aról, hogy a kislány ruháit,játékait sem adja oda, kivel cseszik ki? Erre azt mondja, majd ha ottlesz felveszi, vagy játszik velük. Csak hogy én nem fogom akkor sem elengedni, hogy ottaludjon.

Nagyon fáj amit csinál, egy tök hülyeségért. A végén még hozzátette, hogy a biroságon találkozunk, és hogy tönkre fogja tenni a kapcsolatom. (már probálkozott korábban)

Szerintetek normális amit csinál? Mit csináljak?


2009. nov. 3. 05:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sajnos számla már nincs meg a butorrol, effektive bizonyitékom sincs. Az a baj, hogy nincs kulcsom se, ha nem engednek be, nem tudok bemenni. Probáltam velük telefonon beszélni, de esélytelen. Anyám fel sem veszi, apám felveszi és leteszi.

Az öcsémmel mindig kivételeztek, nagyon tulzásba viszik. pl. 18 éves, otthagyta a sulit, 10. osztály után, nem dolgozik, nem csinál semmit.A szüleim neki adták a külön házrészem (teljesen külön konyhával, fürdövel, 2 szoba amit én csináltattam), és mindent megkap. Ennek meg is lett az eredménye, rendörségre jár 2 hetente..

2009. nov. 3. 09:15
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hú,vannak furcsa emberek...Anyukád nem anyaként viselkedik,nem is találok rá magyarázatot,miért viselkedik így valaki.Biztos vagyok benne,hogy tudod a megoldást,csak határozd el magad kőkeményen és hozd rendbe a dolgokat.Számomra az is furcsa,hogy miért ragaszkodnak annyira ahhoz,hogy a kislányod a te felügyeleted nélkül legyen velük,napokig.Főleg,hogy csak 14 hónapos a pici....
2009. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, sajnállak és együtt érzek veled. Én majdnem ugyanebbe a cipőben jártam. Anyukám összeveszett az élettársával 13 év után, mert az élettárs megcsalta egy tanítványával, aki annyi idős volt, mint én. Sőt, 2 évvel fiatalabb volt nálam.

A közösen épített ház fejében anyukám kapott egy lakást. Volt egy BT is, ami közös volt és járt volna belőle 1-2 M ft. Miután nevelőapám ki akarta túrni anyukámat a Bt-ből úgy, hogy papíron veszteséges a Cég, anyukám nem bírta idegileg és öngyilkos lett. 19 éves voltam akkor. A lakás ami még nem lett megvéve az én nevemre lett iratva. Persze a Bt 20 M Forintos vagyonából 100 Ft-ot sem láttam. Sőt az jött ki, hogy a bt veszteséges és örüljek, hogy nem kell fizetnem semmit.

Nekem volt annyi eszem szerencsére, hogy a saját cuccaimat még időben elhoztam. De nevelőapám feljelentett, hogy kiraboltam. A rendőrök kinevették, mondván, hogy kulcsom volt a házhoz. Így lecseréltette a házat.

Most már 33 éves vagyok, de idegileg tönkrementem. Most pár éve van, hogy nem szedek nyugtatót, mert pici babám van, szoptatok és ugye terhes voltam, de megint rám férne, mert kb egy hónapja megint az idegességtől összeugrik a gyomrom, és annyira ideges leszek- ok nélkül este az ágyban, vagy a városba séta közben, vagy a számítógép előtt- hogy hasmenésem lesz. Ha elsőre nem csinál meg valamit a nagyfiam, a másodikra már ordítok. Tudom, hogy ez nem jó neki, mert ugyanolyan idegbeteg lesz, mint én, de nem tudok nyugodt maradni....

Ha érdekel még valami a hasonló életemről írj privit!


De ne várd meg, mmíg te is ilyen idegbeteg leszel...

2009. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolonak: NAgyon sajnálom, hogy igy alakult. Most már én is ott tartok, hogy remeg a kezem, midenen felhuzom magam. De nem csak anyám miatt, anyossal élünk, ö is kikészit. 3-4 honap alatt ugy összejött minden,hogy csak na.. Kezdek kikészülni, csak a kislányom tartja bennem a lelket. Ráadásul egyetemre járok, de képtelen vagyok tanulni, elaklandoznak a gondolataim..
2009. nov. 3. 09:58
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok komoly bajok vannak a családban. És még lesznek is. Ezt nem kívánom, azért mondom, mert amit leírtál, abban benne van a további problémák gyökere.


A "normális" azt jelenti, olyan, mint a többiek. A "normális" unalmas. Anyukádra inkább illik az "izgalmas" jelző, csak mindenki úgy szereti az ilyen izgalmakat, hogy lehetőleg ne a saját családjában legyenek. (Tudtad, hogy van egy ilyen kínai átok: "Legyen izgalmas éved!" ?) :)


Azt, hogy orvosi eset-e, nehéz lenne megítélni messziről. Ennyiből szerintem nem az. Inkább arra tippelnék, hogy nagyon kiforratlan a személyisége, megrekedt valahol. Ahhoz képest, hogy az anyukád, nagyon gyerekesen viselkedik. Nem arra haragszik, aki bántja, és nem annak árt, akire haragszik. (Pl. az unokájának árt a legtöbbet, és ezt nem is ismeri fel.) Az ilyen személyiségzavarral nem nagyon tudsz mit tenni, igazából neki, saját magának kellene ezt felismernie és dolgozni rajta. Azért te sem vagy teljesen tehetetlen, vannak erre is módszerek. (Amik elsősorban téged erősítenek meg, hogy jobban viseld el a helyzetet. Ha nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban viselkedsz, akkor az átmegy a kettőtök kommunikációjába is. Az meg csak nem tart örökké, hogy nem beszéltek. Ha máshol nem, majd a bíróságon...)


Biztosan egyébként is rossz lehet a kommunikáció köztetek. Érdekes lenne megtudni, hogyan élte meg ő ugyanezt, miként gondolkodik róla?

2009. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!