Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek a közös családba...

Belemennétek a közös családba ebben az esetben? Vagy túl komplikált a gyerekek szempontjából?

Figyelt kérdés

A férfinak van két fia, két anyától. A nagyobbikat az anyja neveli, de jó a kapcsolata az apjával, heti több napot együtt töltenek. A kicsi pár éve a férfival van, mert az édesanya meghalt. Előtte nem nagyon volt kapcsolata a gyerekkel, becsúszott gyerek, a férfi házassága is "miatta" ment tönkre a nagyobbik fia anyjával. Sokáig gyerekesen viselkedett, a nő halála ébresztette rá milyen hülye volt, azóta próbál jó apa lenni.

Ti vállalnátok komolyabb kapcsolatot, összeköltözést, egy ilyen férfival egyedülálló anyaként?



2013. szept. 9. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hááát... nem vagyok benne biztos. Még ha csak egyedül lennél, de neked is van porontyod. Alapvetően én abban hiszek, hogy az ember nem vagy nem gyökeresen változik. Tudsz-e adott esetben két gyereket is nevelni, ha ismét rájön a bolondéria?
2013. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én sosem kezdenék olyasvalakivel, aki megcsalta a feleségét, gyermeke anyját, gyereket csinált a szeretőjének, majd azzal a kicsivel nem törődött, mert az "becsúszott gyerek". Micsoda jellem az ilyen?
2013. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
48%

Magával a kapcsolattal nem is lenne itt gond, sőt lehet még jobb irányba sordódna az apa. általad.

DE , vedd figyelembe, ha mégis komolyra fordul a dolog, (közös élet, gyerek vállalás) akkor a másik 2 gyerekkel olyan viszonyod lesz, hogy huhh...

Kb gyűlölni fognak mert "elvetted az apjuk" ráadásul 2 külön anyától lévő gyermekről van most szó.


"szerintem" később nagyobbat szívnál vele, mint amit most nyernél a dolgon.

Plusz lenne egy kis "másodikvagyokmindig" érzésed, és joggal.

2013. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Alapvetően én is elítélem ezt a fajta viselkedést, csak éppen nem tudom összeegyeztetni azzal amilyennek látom. Ahogy nekem lejön, tényleg megbánta azt amilyen volt. Már több mint egy éve együtt vagyunk, azt hiszem megismertem. Csak attól félek, hogy bonyolult lesz ez így nekünk. Biztos vagyok benne, hogy lesznek még gondjai a kisfiúval kamaszkorában az előzmények miatt, nem tudom akarom e ezzel bonyolítani az életemet, valamint a fiam életét. Egyébként a gyerekekkel nincs gondom, nagyon aranyosak, szeretni valóak. Az exe is nagyon normálisan áll a dolgokhoz, ő is azt mondta változott.
2013. szept. 9. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:

mivel egyedül is gondoskodik egy gyerekről a férfi, bár hibázott korábban én ezt pozitívan értékelném..

a másik gyermekkel is jó akapcsolata, próbál jó apjuk lenni.

sokan hibáznak hibáztak életük során...még ha jönneki is az erkölcscsőszök h de ők aztán nem, mégis, ha nem lennének az ilyen történeteknek szereplői, nem lenne történet sem...

szóval én önmagában nem érezném ezt kizáró oknak, persze sok minden más is fontos, te milyennek látod, mióta ismered, milyen az értékrend, stb.

2013. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a gyerekek? Ők mit szólnak az ötlethez? Az ő gyerekei kedvelnek téged, a te gyereked őt?


Több, mint 1 éve vagytok együtt, ha nem költöztök össze, sosem derül ki hogy működik-e. De én csak úgy tenném, ha van B terv, van hova menned a gyerekeddel ha mégsem működik.

A másik, hogy már előre beszéljétek meg, hogy kinek mi lesz a feladata: reggeli indulás, ki megy a gyerekekért, házimunka, minden. Ne higgye azt a párod, hogy mostantól majd te egyedül megoldasz mindent.

2013. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha szeretitek egymást, akkor igen. A lónak is négy lába van, mégis megbotlik. Tanult a hibájából, és rendesen neveli a gyerekét.
2013. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Belemennék a közös családba az elmondottak alapján AKKOR, ha szeretem ezt a férfit. Az számít, hogy most milyen, és nem az, hogy milyen volt x évvel ezelőtt. Az számít, hogy velem hogy viselkedik és nem az, hogyan viselkedett más nőkkel x évvel ezelőtt.

Szerintem nem olyan bonyolult ez a családmodell, hiszen összeköltözés után lesz két szülő és három gyerek, akik közül egy nem ott lakik. A gyerekek jól fogják viselni a változást, sőt nekik még jobb is lesz mozaikcsaládban felnőni mint egyedülállő szülővel kettesben.

A kisfiúnál fellépő ideiglenes nehézségekre pedig nem lehet jobban számítani, mint a te fiadnál esetlegesen fellépő nehézségekre, tehát ezt nem tudhatjátok biztosan, hogy lesznek-e gondok bármelyik gyerekkel a későbbiekben, és ha igen kivel. Ha mégis a te fiad körül lesz egyéb ügy, neked is jól fog jönni akkor egy férfitámasz, nemde? :)

2013. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez már az alapján zűrös, amit leírtál...
2013. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!