Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre senki,...

Miért nem veszi észre senki, hogy mennyire magam alatt vagyok?

Figyelt kérdés

Persze, megértem.. a szülők dolgoznak, a gyerekek tanulnak és magukkal foglalkoznak.. de hogy senki.. senki nem tud egy picit meghallgatni?!

Bárkinek kezdek mesélni, "bekussoltat", szó szerint. Én bezzeg a lelki szemetesláda vagyok, mert én mindenki gondját, baját szívesen meghallgatom. Nem.. elegem van. Engem senki nem hallgat meg (se család, se barátok közül.. vagy max egy kettő néha napján), én pedig segítsek mindenkinek?

Hála istennek egy évem van már csak ebben az iskolában, de még csak a második hetet kezdjük, és már rühellek bemenni oda. Állandóan szidnak, ütnek, vernek.. "viccből".. érdekes, én nem nevetek..

A jegyeim jók, emiatt elvagyok könyvelve, a jó kislánynak, meg a strébernek.

Itthon állandó viták anyukámmal, és nem ilyen kis rám szól, és enyje benyje.. hanem ordítozik, mint egy idegbeteg.

Az hagyján, hogy szinte sehol nem tudok meglenni, igen biztos velem van baj, ezt én is tudom.. de hogy ennyire senki ne foglalkozzon velem..

Sírva haza jövök a suliból, és elkezd velem anyám ordítani, hogy neki milyen gyereke van..stb. Normális ez? Szerintem nem..

Jártam iskola pszihológushoz, de sajnos idén elment, vagy felmondott, mert idén nem volt már ott ahol eddig.

Annyi, minden van ami bánt.. de a legjobban, hogy ez senkit nem érdekel..

Mit csináljak? Már nem sok választ el attól, hogy összecsomagoljak, és elmenjek valami rokonhoz. Mert én ezt nem sokáig vagyok hajlandó csinálni, hogy napi szinten hasgörcs, és sírás.. ma például körzőt szúrtak a kezembe, és a tanártól kaptak egy szaktanárit, amivel kb a seggemet kitörölhetem, mert csinálják tovább a balhét így is úgy is..


2013. szept. 9. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A sulis dolgokra azt tanácsolom hogy üss vissza!Vagy égesd le szavakkal.Valakinek elég ha egyszer odamondod neki, és elszégyelli magát.Ha ez nem megy akkor vágd pofon, azon majd meglepődik, hidd el, mert tőled nem számít rá.Szerintem ez működne.Ne hagyd magad mert addig csinálják míg engeded! Anyukáddal biztos van valami konfliktus.Próbálj leülni vele megbeszélni.Nyogodtan, és őszintén kérdezd meg hogy mi a baja.És ha nem veled van baja, akkor kérd meg hogy ne rajtad vezesse le.Mert lehet ő már észre sem veszi, csak megszokás.De ha tudtára adod akkor változtathat rajta.

Ha pedig úgy érzed hogy lelki szemetesláda vagy, és tudod hogy az illető viszont nem hallgatna meg, akkor küld el te is nyugodtan!Mond meg hogy neked is vannak gondjaid, saját magad kell megoldani mert téged sem hallgat meg senki.Szerintem a normálisak ilyenkor megkérdezik hogy mi a baj, és mesélj, beszélgessetek.

2013. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

Az én gyerekem is fizikai rosszulléteket produkál a sulitól,kb.olyan,bár csak verbális esetek miatt,mint amiről írtál! Én meghallgatnám itthon,de sajnos valószínúleg a felét sem meséli el annak ami ott történik,mert ha pl. az én gyerekem kezébe körzőt szúrnának és ez a tudomásomra jutna,akkor ott én tartanék egy osztályfőnöki órát azt hiszem! Bár akkor meg azzal szekálnák a gyerekemet,hogy mentél panaszkodni idegbeteg muterodhoz! Lehet ezért nem mondaná el! Persze az is lehet,hogy baráti segítséggel kicsit "elbeszélgetnék" a fő renitensekkel! Persze ez se jó,mert nem lehetek mindig a gyerekem mellett és nem fogadhatok testőröket mellé! Na tessék,most olvashattad a szülői oldal dilemmáját! Mond meg,Te mint anya mégis mit tennél! Kivennéd a suliból? Másik se jobb! Várom a tanácsaidat! Én mondjuk abban különbözök az anyukádtól,hogy nem üvöltözök a gyerekeimmel és meghallgatom őket,de azt is hozzá kell tegyem,hogy én nem dolgozom,nincsenek munkahelyi stresszproblémáim és a párkapcsolatom is tökéletes,tehát otthon sincs feszkó! Ha ez nem így lenne akkor lehet én is leüvölteném a gyerekem fejét! Már csak a tehetetlenségem miatt is! És lehet türelmem se lenne hozzá,ezért csak óvatosan ítélem el az ilyen "idegbeteg" anyukákat!

Nem egyszerű helyzet egyik félnek se!

2013. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nézd, erre csak azt tudom mondani, hogy kb. általános iskolás korom óta állandó nálam a depresszív hangulat (iszonyatos családi háttér miatt főleg), és szinte soha senki nem vette észre :) Mi több, sokszor megkaptam, hogy milyen higgadt, magabiztos, nyugodt lány vagyok, hogy csinálom (pedig sokat sírtam, igaz, magamban).

Egyedül a párom ismer igazán. Rajta kívül igazán mást nem is érdeklek (egy régi barátnőm van, őt nagyon szeretem, de még ő sem ért meg mindig). Jobb ehhez hozzászokni, és törekedni rá, hogy legalább egy-két ember legyen, aki közel áll hozzád, akivel kölcsönösen érdeklődtök egymás iránt. Sok őszinte emberi kapcsolatra ne számíts.

Mármint hiszem, hogy vannak kedves, aranyos emberek, de mindenkinek annyi baj van az életében, hogy nehéz tartósan másokra figyelni, leginkább csak magunkra számíthatunk.

25/N

2013. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb bánt valaki, keverj le neki tiszta erőből egy pofont, utána békén fognak hagyni, csak azért bántanak, mert tudják, hogy nem véded meg magad. De ha látják, hogy veled nem lehet szórakozni rögtön leállnak. Vagy szívasd meg egy kicsit: kötözd be a kezed és mondd azt, hogy begyulladt a seb, ha nem múlik el pár napon belül, elmész orvoshoz és ott el fogod mondani, hogy mi történt és fel is jelented, úgyhogy imádkozzon, hogy ne legyen semmi bajod. Persze ezzel csak a tüneteket enyhíted, az okot (gondolom az, hogy anyád így beszél veled) nem, tehát mindenképp járj el pszichológushoz, ha nincs az iskolátokban, menj sztk-ba, oda járhatsz ingyenesen.
2013. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Hirtelen nem tudom, mi a megoldás. Sajnos attól is függ, hány éves vagy. Ha gondold, írj privit, meghallgatlak szívesen (és tippeket is mondok, ha tudok).
2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítenek. :)

Bár az az válasz ahol anyukámat védi az illető, nem túl nagy segítség, mert több szülő, rokon se érti a viselkedését.. azért ne fogjon már mindent a munka miatt való fáradtságra, meg stresszre.

2013. szept. 9. 14:47
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
A "védd meg magad" meg nettó bullshit. Akinek magától nem jut eszébe, vagy eszébe jut, de nem tudja megcsinálni (én pl. ilyen voltam: minden nap meghallgattam Aputól, hogy üssek vissza... de ha egyszer nem tudok megütni egy embert, mi a lóizét csináljak?), szóval aki magától nem üt, szerintetek a ti tanácsotokra majd hirtelen fog tudni? Ez pont olyan, mintha egy zseniális utcai harcosnak, miután szembe került egy ötödikes szintű matekpéldával (ami kifogott rajta), azt mondanám, hogy "ez egyszerű, csak meg kell oldani. Oldd meg, azt' kész".
2013. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Jaj, ne legyél már ilyen tehetetlen! Először is ha valami bajod van ne azt várd, hogy mások majd kiolvassák a fejedből! Menj oda és kérj segítséget! Ha az sem érdekli őket, na akkor van a baj. A pszichológust meg keresd meg, érdeklődj utána! Nem igaz, hogy annyitól feladod, hogy nincs ott ahol eddig. Nyisd ki a szád és kérdezd meg.

A másik meg az, hogy senki sem kényszeríti rád, hogy mások szemetesládája legyél. Ha nem tetszik valami, nem csinálod és kész.

2013. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

randommajom, na végre valaki tényleg érti.. :')

Utolsó válaszoló.. nem vagyok tehetetlen, egyszerűen ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni ebben a helyzetben..

2013. szept. 9. 14:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy bántsanak a suliban! Nem szabad ezt eltűrni! Nem mondom, hogy megoldás, ha te is körzővel szurkálsz másokat, de ha feléd azzal közelítenek, akkor tessék rúgni, harapni, karmolni, sikítani! Van, akit a szaktanári nem riaszt el, sőt, van, aki gyűjti! Nekem anno volt egy osztálytársam, még általánosban, állandóan engem pécézett ki. Csúfolt, mindenféle becenevekkel illetett, kihúzta alólam a széket, tépte a hajamat, stb. Már huszonévesek voltunk, amikor egy osztálytalálkozón megkérdeztem tőle, hogy mégis miért keserítette meg az életemet éveken keresztül. A válasz: mert ő szerelmes volt belém. Reflexből akkora pofont lekevertem neki, hogy még én is meglepődtem. Annyi sírás, annyi szenvedés, hogy én mennyire utáltam iskolába járni... Mindezt azért, mert szép és csendes kislány voltam, aki a légynek se ártott, és az osztály tahója belém volt esve. Hát elmehet a fenébe... Bár vágtam volna pofán hamarabb! 26N
2013. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!