Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő lehet egyszerre...

Keresztszülő lehet egyszerre két házaspár?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk eldönteni hogy az én bátyám és a felesége legyenek keresztszülők, vagy a párom nővére és a férje. Lehet egyszerre mind a 4?

És ha esetleg lehet, akkor katolikus keresztelő esetén, mindegyik keresztszülőnek katolikusnak kell lenni, vagy ez nem számit?


2009. nov. 3. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet 2 par. Ha megkapjatok a keresztelon a kereszt levelet, ott van ket sor a keresztszuloknek.

Valasszatok, azert ez nem lehet akkora problema felnott emberek kozott szerintem. Biztosan lesz meg mas baba is majd a csaladban, ahol a masik par is lehet majd keresztszulo.

2009. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de azért kérdezzétek meg a plébánost,hogy ő mit gondol. Mert vannak helyek pl ahol az a szokás,hogy csak 2 főt engednek.Nem kell katolikusnak lenniük sem elvileg.
2009. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Igazából egy keresztanya és egy keresztapa lehet. Áthidaló megoldásként sztem legyenek a te bátyád és a párod nővére a keresztszülők, az nem baj, ha ők nem házasok. Érdemes elmenni a katolikus paphoz is előtte, és megkérdezni a véleményét, mert pl. az én lányomat a falusi katolikus pap nem akarta úgy megkeresztelni, hogy mindkét keresztszülő református volt, de a közeli városban gond nélkül megtették. Sajnos temlom, pap és adomány kérdése szerintem, a református lelkészek mindenképpen "lazábbak". Sajnos a vallásnak és az egyházi tanításnak már nagyon kevés köze van az egészhez....
2009. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus kánonjog szerint max. 2 fő lehet egy keresztszülője, tehát az anyakönyvbe max. 2-en lesznek bejegyezve. A szertartáson szerintem bármennyien lehetnek, és akár mindegyikük tarthatja a kicsit egy darabig.


Keresztszülőként csak katolikus személyt fognak bejegyezni, a nem katolikus mint a "keresztség tanúja" szerepelhet.

2009. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet, hogy a te bátyád a keresztapa és a párod nővére a keresztanya. Páromnál így van, hogy a keresztszülei 2 külön családból valók
2009. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek úgy van 4 keresztszülője,hogy az igazi keresztapja anyám bátyja,és a keresztanyja anyám nővére.Mivel mindketten házasok voltak,így úgy tartották helyesnek,hogy papíron csak 2,de a nővérem 4 keresztszülőt mond magáénak..A törvény szerint csak 1 keresztanyja,és 1 keresztapja lehet az embernek..
2009. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
14:00 erre nincs törvény ez szokás jog
2009. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi Törvénykönyv=kánonjog
2009. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
872-874. kánonok
2009. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet, pap válogatja. Nálunk is így lesz, pont ebben hónapban, mivel mi leszünk a férjemmel az anya oldalán, de az apa testvére és a felesége lesz a másik oldalról. 3-4 templom után a pap persze, nincs gond. Jöhetnek mind a 4-en, katolikus vallás hozzá teszem, a férjem nincs is megkeresztelve, meg nem is volt templomi esküvőnk.
2009. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!