Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komplex kis helyzet gyermekelh...

Komplex kis helyzet gyermekelhelyezés és tartás ügyben, miként oldható meg szerintetek?

Figyelt kérdés

2008ban született gyermekem apukájától, aki másfél évre rá ki kellett lépjen a családi kötelékből, mert megbízhatatlanná vált (elköltötte a számlákra szánt pénzt, játékgépezett, túl sokat sörözött, füvezett, hajnalban járt haza...)


ezt követően megbeszéltük hogy havi 25 e Ft-tal támogat minket és a kislány nálam marad. csak szóbeli megállapodás volt


a támogatása elmaradt, csak nagyon ritkán adott vmennyit, látogatni is csak ritkán látogatott, és akkor is furcsán viselkedett. nem gyanakodtam viszont semmire, mert a családjaink szerint jó útra tért. a szülei és a szüleim ugyanis nagyon jó barátok vmiért.


évekig tűrtem a helyzetet, részben a családjainkra való tekintettel, részben pedig mert féltem a konfrontációtól.

tavaly év végén azonban végre elindítottam a gyermekelhelyezési és tartási eljárást polgári bíróságon.


csúnyán állunk anyagilag, így szerencsére a költségeket az állam állta.


júniusban megállapodás született: tartozása felét ismerte el, hogy kifizeti, belementem csak legyen végre béke. egy havi összegben is megállapodás született ... hosszas huzavona után.


hosszas huzavona alatt azt értem, hogy az első két tárgyaláson meg sem jelent, az utolsóra is csak azért jött el mert a bírónő személyesen szólította fel erre egy levélben.


azt mondta Németországban szegényesen élt ezért nem fizetett és hogy egy kinti gyermekét is el kell tartania. szülei is úgy tudták hogy vérszerinti gyermek, legalábbis a bíróságon ezt nyilatkozták. nagyon szépen előadta ott a szendét, el is hittem neki, ezért belementem egy neki kedvező megállapodásba.


megegyeztünk. mivel kábé fél- egyévente látta a lányát, kihasználtam h végre itthon van, had találkozzanak. gondoltam helyre hozom az elmérgesedett helyzetet.


mikor a kislányért mentünk szörnyű dolog történt: egy nagy csomag füvet találtam a gyerekszobában. ők meg épp a kocsmából jöttek haza: a papa, az apa és a lányom. még a nagyi is be volt szívva. szembesítettem őket és kiderült: végig hazudtak nekem és a bíróságon is. elég sok mindenben ráadásul.


apuka füvezik, a nagyszülők fedezik és valószínű hogy sokáig kint nem is dolgozott hanem ebből élt. a fiú sem vérszerinti gyermeke, de együtt él vele, az anyjával és az anyja volt élettársával is, gondolom ő az akitől a gyerek van.


vmi munkája biztos volt, mert valami igazolást hozott néhány hónapról. ezért tudtunk megállapodni tartásdíjban.


persze nem utalta át az esedékes összeget azóta se, de menjünk vissza a sztorira.


szóval elhangzott egy sor hamis vallomás a bíróságon, amiket inkább le se írok. a fű az nagyon durva pofon volt, aznap feljelentettem. el is indult a bűnügyi eljárás ellene.


most azért fordultam a gyámügyhöz hogy megvonják a láthatást. mivel ennyire ritkán találkoztak, a kislánynál ronda pszichoszomatikus tünetek jelentkeztek és sajnos egyértelműen megállapították hogy az apai elhanyagoltság károkat okozott nála. annak tehát nincs értelme hogy évente egy max két alkalommal látja és akkor is veszélyezteti őt.


zajlik tehát a gyámhatósági ügy. a baj az hogy ő közben nem fizet. letiltatnám a számlájáról, mert ez jogilag lehetséges, de a bíróságon az előző munkahelye adatait adta meg, nem a legújabbakat.


talán a gyámügyes eljárás során elmondja, de erre nem kötelezhető.


HOGY TUDJAM MEG?


Állítólag kirúgták a feljelentés miatt - ezt írta facen. nehezen hiszem, ugyanis a legutóbbi tárgyalás után elvileg vissza kellett sietni Németo-ba az új munkahelyére - ezt vallotta a bírónőnek, ennek ellenére még két hétig otthon hesszelt. Most akkor mi az igaz?


Ha letiltatni a fizetéséből nem tudom, akkor csak behajtathatom, az pedig még fél év még egyáltalán elkezdhető. ha nem behajtható (ami valószínű) akkor csak az állam által fizethető max 14 ezer forintos havi támogatásra számíthatok, és arra is csak újabb hónapok után, tehát kb egy év múlva.

most fontos lenne tudni a jelenlegi munkahelyét. nem tudom állni a gyereknevelés költségeit egymagam. állást keresek épp, de semmi konkrét nincsen sajnos. a lányomnak pedig fejlesztő és pszichológiai foglalkozásra is szüksége van.


Ezt a lelkiismeretlen embert hogyan lehetne arra bírni hogy végre segítsen nekünk?


Hihetetlen mennyire hátrányára változott az idők során, nem gondoltam volna.


Szóval ne azzal gyertek, miért vállaltam vele gyereket. Inkább valami jogilag is járható útra lennék kíváncsi, hátha eszetekbe jut valami.


Köszönöm.



2013. júl. 26. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha letiltatni a fizetéséből nem tudom, akkor csak behajtathatom, az pedig még fél év még egyáltalán elkezdhető.

Nem igaz, mar egyhavi elmaradas utan is lehet, csak nem eeri meg.


ha nem behajtható (ami valószínű) akkor csak az állam által fizethető max 14 ezer forintos havi támogatásra számíthatok, és arra is csak újabb hónapok után, tehát kb egy év múlva.

Az allam altali megelolegezes feltetele a minimum 6 havi elmaradas es minimum 1 nemleges foglalasi jegyzek. 30 nap alatt lebiraljak, igy meg veletlenul se kell 1 evet varni.

2013. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogi segitőnél igényelj ingyenes ügyvédet! Ő minden kérdésedre választ ad!


Hidd el itt nem kapsz hasznos választ mert mindenki csak fújja a magáét !

2013. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az először hozzászólónak: azért nem tudom a fizetéséből letiltani mert nem tudom hol dolgozik. mint írtam: nem aktuális adatokat adott meg a bíróságon.
2013. júl. 26. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, a vegrehajto elso dolga lesz, hogy kideriti, hol dolgozik :)
2013. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tényleg, a végrehajtónak ez sikerülhet. van remény végre.
2013. júl. 26. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!